Чому діти сплять довше, ніж дорослі?

Adoption
Date
  • 75 Переглядів
Дослідження показало, що роль сну для людини різко змінюється у два з половиною роки. До цього віку такий відпочинок необхідний, щоб будувати зв'язки між нейронами всередині мозку, тому маленьким дітям потрібно більше часу на сон, ніж дорослим.

8987_4.jpg (22.75 Kb)


Команда вчених із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі провела найповніший статистичний аналіз сну на сьогодні. Група вивчила дані більш ніж 60 досліджень і побудувала математичну модель того, як його течія і функції змінюються в міру дорослішання. У роботі враховувалася інформація про час, який людина витрачає на сон, розмір мозку і метаболізмі у дітей до 12 років. Подробиці дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Вчені виділили два періоди в житті людини. Майже до двох з половиною років її мозок стрімко розвивається, а значну частину сну займає швидка фаза (або REM-фаза). У цей час мозок зайнятий будівництвом і зміцненням синапсів, які з'єднують нейрони одні з одними та дозволяють їм передавати інформацію. "Не будіть дітей — у їх голові йде важлива робота", — заявила Джина По, професор інтегративної біології та фізіології з Каліфорнійського університету і один з авторів роботи.

"Однак у 2,4 роки відбувається різка зміна: більшу частину часу починає займати фаза повільного сну (NREM-фаза), а головними цілями стають відновлення і підтримка роботи мозку. В цей час людина починає спати менше. Частково це пов'язано з тим, що їй більше не потрібно формувати так багато нових нейронних зв'язків", — розповів Ван Севідж, професор екології та еволюційної біології в Каліфорнійському університеті.

Також вчені виявили, що REM-фаза скорочується в міру того, як мозок росте протягом усього періоду розвитку людини. Так, новонароджені проводять близько 50% свого часу сну у швидкій фазі. До десяти років цей показник знижується у два рази, а в 50 років — до 15%.

Автори роботи помітили схожі тенденції у тварин: коли ті досягали певного рівня розвитку, основна функція сну змінювалася, а кількість часу, яка йшла на фазу швидкого сну і на сон у принципі, різко скорочувалася. При цьому частки часу, проведеного у двох фазах, виявилися приблизно однаковими і у щурів, і у кроликів, і у людини. Однак, поки рано говорити про те, що висновки справедливі для всіх ссавців.

Дослідники впевнені: їхня робота покаже, чому висипатися необхідно в будь-якому віці. "Сон так само важливий — як їжа, — розповіла По. — І дивно, як добре він задовольняє потреби нашої нервової системи". Хронічний недолік сну, ймовірно, сприяє довгостроковим проблемам зі здоров'ям, таким як деменція та інші когнітивні розлади, діабет і ожиріння: тому, якщо ви відчуєте втому, відзначають вчені, не пручайтеся, а йдіть спати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, дитина спить, сон дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку ф

3 прекрасні сімейні фільми, які замінять дітям мультики

Сімейні фільми | 06:20, 12.04.2024

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку фільмів, які точно зацікавлять ваших дітей.

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Суміші, які особливо шкідливі для шкіри немовлят: що важливо знати про прання дитячого одягу?

Дитина | 18:50, 11.04.2024

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили

Топ-3 українські мультфільми для дітей різного віку

Сімейні фільми | 09:30, 11.04.2024

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили виправити цю ситуацію і запропонувати добірку, яка зацікавить дітей різного віку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: