Вчені виявили, що діти, які живуть у більш "зелених" районах, мають вищий рівень IQ

Adoption
Date
  • 182 Переглядів
Бельгійські вчені з Університету Хасселта вивчили 620 дітей у віці від семи до 15 років, що живуть у міських, приміських і сільських регіонах країни. В ході роботи було встановлено, що існує явна кореляція між IQ дитини і кількістю зелених насаджень у місці, де ця дитина живе. Відповідна стаття опублікована у виданні PLOS Medicine.

6855_4.jpg (.17 Kb)


Дослідники оцінювали кількість зелених зон, що припадають на одну дитину, по супутникових знімках території Бельгії. Потім ці дані порівнювали з результатами тестів IQ і оцінками поведінки. Виявилося, що тривідсоткова різниця в озелененості міського району підвищує коефіцієнт інтелекту дітей, які там проживають, у середньому на 2,6 бала. При цьому в приміських і сільських районах такої залежності не спостерігається.

Середній показник IQ дітей, які брали участь у дослідженні, становив 105 балів; 4% випробовуваних, чий коефіцієнт інтелекту був нижчим 80, росли саме в районах з низьким рівнем озеленення. Автори роботи не змогли точно встановити, з чим це пов'язано. Найімовірніше, діти, що живуть в "зелених" районах, мають більше можливостей для різноманітних ігор з друзями у дворі і менш схильні до впливу шумових забруднень.

Це вже не перше дослідження на цю тему. Кілька більш ранніх робіт показували, що у дітей, в районі проживання яких спостерігалося досить велика кількість зелених насаджень, була вищий ступінь когнітивного розвитку і нижчий ризик розвитку психічних захворювань у зрілому і похилому віці. Але робота бельгійських вчених стала першою, що врахувала добробут сімейства і рівень освіти батьків випробовуваних, а також показала, що когнітивні здібності залежать не лише від матеріального становища і виховання.

"Я завжди з обережністю ставлюся до терміну "інтелект", оскільки у нього складна історія і неприємні асоціації, — коментує результати роботи екологічний психолог Меттью Уайт. — Але, у всякому разі, це дослідження могло б допомогти відійти від розуміння інтелекту як вродженого — адже на нього може впливати і навколишнє середовище".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток дітей, IQ дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й

Як батькам підготуватися до школи: дитина йде в перший клас

Сімейні справи | 09:30, 18.04.2024

Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й мамі з татом дається важко.

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, я

Як батькам пережити кризові періоди у дитини?

Сімейні справи | 07:40, 18.04.2024

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, як виглядає на перший погляд. Особливо для батьків.

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на

Скоро літо: як уникнути утоплення дитини?

Дитина | 06:20, 15.04.2024

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на воді. Статистика показує, що 47% дітей у віці 10−17 років, які потонули, вміли плавати.

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не з

Як власноруч виготовити дезодорант для дітей власними руками?

Дитина | 08:30, 14.04.2024

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не зашкодять здоров'ю сина чи дочки? У нас є вирішення для такої проблеми.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: