Якщо дитина захлинулась водою під час купання: що робити?

Adoption
Date
  • 116 Переглядів
Літо - період активного відпочинку для дітей: поїздки до бабусі в село, відпустка з мамою на морі або просто десь біля озера. Якщо маля вміє плавати - це чудово!. Проте вам все одно потрібно стежити за дитиною, коли вона в воді. Не забувайте: діти тонуть тихо!!! І якщо так сталось, що маля захлинулось водою, важливо вчасно надати допомогу.

2104_15.jpeg (32.88 Kb)


В теорії все просто: якщо малюк сьорбнув воду, її необхідно негайно видалити. В реальності ж все набагато складніше.

Найважливіший момент — куди потрапила вода. Практика показує, що перш ніж захлинутися, дитина ковтає велику кількість води. Таким чином, єдина небезпека тут — заковтування разом з неочищеною водою різних хвороботворних мікробів. Це можуть бути ротавіруси, ентеровіруси, аденовіруси і т.д.

Тим не менш, з кишковими інфекціями боротися можна, особливо якщо швидко звернутися до лікаря. До появи перших симптомів у батьків є певний час. Гірше, якщо вода потрапляє в дихальні шляхи. У цьому випадку стрімко наростають ознаки утоплення, ситуація стає загрозливою для життя і без проведення рятувальних дій дитина приречена.

Що робити, якщо вода потрапила в дихальні шляхи
Багато чого залежить від кількості води. Якщо це один ковток, малюку необхідно прокашлятись. Якщо ж дитина сьорбнула води занадто багато і захлинається, їй необхідно надати першу допомогу:

- Витягнути малюка з води, таким чином припинивши надходження води в дихальні шляхи.
- Якщо дитина сьорбнула води при купанні, покладіть її обличчям вниз на свою ліву руку (якщо ви правша), а правою рукою нанесіть п'ять несильних ударів ребром долоні поміж лопаток. Уважно спостерігайте за ротиком дитини – з нього повинна вилитися вода.
- Переверніть дитину на іншу руку, утримуючи великим і вказівним пальцями її голівку, дослідіть ротову порожнину, а також оцініть дихання.
- Якщо малюк почав дихати, візьміть його на руки, заспокойте, дайте солодкого чаю і зверніться до лікаря.
- Якщо дихання відсутнє, починайте реанімаційні заходи, які описані нижче.

Якщо дитина сьорбнула морської води, перебуваючи разом з вами на відпочинку, порядок ваших дій такий же. Єдина різниця – вік малюка. Ви не зможете дитину негрудного віку довго тримати на руці. Її потрібно обійняти ззаду, нахилити вперед і нанести ті ж 5 ударів ребром долоні між лопатками. Потім помістіть в стислі «в замок» руки в те місце, де сходяться ребра, і з силою різкими поштовхами 5 разів втисніть кулаки у живіт у напрямку до себе і догори. Повторіть ці дві маніпуляції кілька разів, поки малюк не прокашляється. Якщо дитина не дихає, покладіть її на спину і починайте реанімаційні заходи.

Що робити, якщо дитина наковталася води і не дихає
Кожна людина має знати, як врятувати життя, якщо у потерпілого відбулася зупинка серця і дихання. На жаль, в нашій країні це не поширене, але ніхто не заважає звернутися до будь-якого лікаря або фельдшера швидкої допомоги і навчитися правильно надавати першу допомогу. Мова уде про непрямий масаж серця і штучне дихання. Опишемо порядок цих дій.

Спочатку потерпілого необхідно правильно покласти. Його положення – на спині, голову потрібно максимально розігнути, щоб його рот відкрився. Переконайтеся, що дитина не дихає і у неї не б'ється серце. Для цього прикладіть вухо до її роті, і ви відчуєте її дихання і побачите, як грудна клітка піднімається і опускається. Якщо цього немає, і перед вами дитина, зробіть 5 видихів за методом «з рота в рот» або «з рота в ніс і рот» (якщо дитина зовсім маленька). Видихи повинні бути плавні і ритмічні. Врахуйте також, що розміри легень у дитини значно менші, а отже і об’єм видихів повинен бути меншим.

Тільки після цих 5 видихів покличте на допомогу і попросіть викликати «швидку», а самі поверніться до потерпілого. Визначте наявність пульсації на сонній артерії (у найменших пульс можна визначити на плечовій або стегновій артерії — попросіть будь-якого лікаря показати ці місця). При її відсутності починайте непрямий масаж серця, чергуючи його з штучним диханням у співвідношенні 30 натискань на грудну клітку до 2 видихів.

Натискати у немовлят треба двома пальцями, у дітей до 12-14 років — долонею однієї руки, у дітей більш старших, як і у дорослих: долоня однієї кисті кладеться на тил другої, пальці схрещуються в «замок». Натискати треба на 2 см нижче лінії, що проходить через соски. Темп натискань – 100-120 в хвилину. Неспеціалістові складно оцінити ритм, і для цього професіонали пропонують нехитрий трюк: запам'ятайте ритм пісні гурту Bee Gees «Stayin' Alive». Він точно відповідає потрібній частоті – співайте його про себе, щоб не збитися. До речі, це допоможе перебороти наростаючу паніку.

Якщо під час реанімації у потерпілого почалася блювота, швидко поверніть його голову на кілька секунд набік — так вміст шлунка не потрапить в легені.

Припиняйте реанімаційні заходи лише у трьох випадках:

- поява самостійного дихання і серцебиття;
- прибуття бригади швидкої допомоги (уточніть час початку реанімаційних заходів);
- закінчення 30 хвилин з початку реанімації.

Як не прикро, останній пункт дуже важливий для прогнозу. Справа в тому, що навіть ідеально проведені заходи можуть забезпечити кору головного мозку киснем лише протягом півгодини. Після цього мозок починає вмирати, тоді, як серце ще може заробити. Результат «успіху» - живе тіло з мертвим мозком, відновити який вже не вдасться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина захлинулась водою під час купання


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кожен підйом у дитячий садок чи школу перетворюється на тортури? Давайте дізнаємося, як легко розбудити дитину вранці і перетворити початок нового дня

Як легко розбудити дитину вранці?

Дитина | 09:30, 19.07.2024

Кожен підйом у дитячий садок чи школу перетворюється на тортури? Давайте дізнаємося, як легко розбудити дитину вранці і перетворити початок нового дня на заряд позитивних емоцій.

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: