Вітаміни для очей

Adoption
Date
  • 4636 Переглядів
85ef40466efd80628293ac898fe07b-315c63d8.jpeg

Відсутність (або занадто мала кількість) вітаміну А, може викликати погіршення зору. Однак і його надлишок може викликати негативні наслідки. Вітаміни групи В і відомий всім вітамін С теж необхідні для доброго зору. З мікроелементів нашому оку найбільше "допомагає" калій.
Навантаження на очі у сучасної людини постійно збільшується, так як зростає потік інформації і змінюється форма її надходження. Це спричиняє дуже високе навантаження на орган зору і змушує працювати очі в прискореному режимі, з великими витратами енергії. Для отримання додаткової кількості енергії потрібно розщеплювати велику кількість вуглеводів. А, як відомо, всі біохімічні реакції в організмі проходять за участю ферментів, які в багато разів збільшують швидкість цих реакцій. До складу ферментів входять вітаміни (частина ферментів, що містить вітаміни, називаються коферментами), без них отримання додаткової енергії неможливе.

Як справлятися з зоровими навантаженнями?

По-перше, потрібно стежити, щоб харчування було збалансованим. Звертаємо вашу увагу на те, що вітаміни руйнуються при нагріванні (особливо це стосується вітамінів В2 і С). Тому, щоб зберегти вітаміни, овочі, в яких вони містяться, рекомендують мінімально їх кип'ятити, а найкраще не кип'ятити зовсім, а заливати окропом і потім закутувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доктор Комаровський про вітаміни (ВІДЕО)

По-друге, необхідні вітаміни для очей можна отримати, приймаючи спеціальні вітамінні комплекси. Для багатьох з нас другий шлях - найбільш простий і доступний. Пам'ятайте, що не можна "захоплюватися" прийомом одного з вітамінів у великій кількості без консультації фахівця.

Природне джерело вітамінів - продукти харчування.

Харчування має бути раціональним, тільки тоді людина зможе отримувати всі необхідні вітаміни:

- з тваринної їжі (печінки, жовтка курячого яйця, молочних продуктів, риб'ячого жиру) ми отримуємо вітамін А в готовому вигляді; - з печінки, нирок, яєчного жовтка, м'яса, риби, молочних продуктів - вітаміни В12 і В6; з м'яса, печінки та нирок - вітаміни В1, В2 і В3;

- з рослинної їжі (з помаранчевих овочів і фруктів - апельсинів, моркви, помідорів, абрикосів, горобини), чорниці, насіння соняшнику - попередник вітаміну А (провітамін А або каротин); з рослинної олії, горіхів, насіння - вітамін Е; з печериць - вітамін D; зі свіжих овочів, фруктів і ягід (білокачанної капусти, картоплі, болгарського перцю, моркви, апельсинів, яблук, чорної смородини, шипшини, горобини) - вітамін С; з горіхів, хліба грубого помолу, меду, овочів - вітамін В1 , із зелені, овочів, яблук - вітамін В2; з капусти, кукурудзи, гречаної, перлової та ячної круп, бананів - вітамін В6.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: хвороби, лікування, діагностика, зір, очі, дитина, мама, тато


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ознаки раку, про які потрібно знати мамі

Патологія | 06:20, 28.11.2023

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. П

Що повинне бути у сімейній аптечці: список від сімейного лікаря

Хвороби | 02:00, 28.11.2023

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. Про це розповів сімейний лікар Віталій Вавшко.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його іму

Як допомогти формуванню здорового імунітету у дитини?

Імунітет | 08:20, 23.11.2023

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його імунній системі потрібна допомога та підтримка!

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Американські вчені здивували, як дожити до 90

Здоров'я | 02:00, 22.11.2023

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: