Інфекціоністка розповіла про перебіг Covid-19 у дітей

Adoption
Date
  • 3789 Переглядів
Кількість нових хворих зростає щодня і це не може не хвилювати, особливо тих, у кого є маленькі діти. Тим паче, що багато батьків сподівались на те, що після осінніх канікул школярі підуть на дистанційне навчання. Але ж ні, вони знову - за шкільними партами. Турботливі мами і татусі хвилюються, як перенесе коронавірус їх син чи дочка, якщо підхопить його у школі чи деінде.

2597_.jpg (36.66 Kb)

Лікарка вищої категорії, інфекціоністка з 40-річним досвідом роботи Світлана Куніцина розповіла про те, чому до вірусу нині стільки уваги, чому кожен переносить хворобу у різній формі, як хворіють дорослі, а як — діти, і про багато іншого.

"У дітей практично ті ж симптоми, що й у дорослих. Для дітей підвищена температура в трьох чвертях випадків, які зареєстровані, проходить із температурою, кашель також у 60% хворих дітей присутній. Але у дітей, на відміну від дорослих, є інші симптоми — це блювота й пронос. Акцент на тому, що все-таки діти хворіють легше, і ті важкі прояви у вигляді погіршення дихання, почуття нестачі повітря, висока лихоманка — такі симптоми у дітей більш рідкісні. Коронавірус у дітей проходить найчастіше як середньої тяжкості ГРЗ. Під час пандемії наявність всіх інших респіраторних хвороб не виключається. У дитини підвищується температура і з'являється кашель. Природно, батьки звертаються до лікаря. Я хочу сказати що дітям, поки вони ходять до школи або до садка і не мають контакту з підтвердженим випадком коронавірусу, навряд чи лікарі порекомендують пройти обстеження на коронавірусну інфекцію. У моєї знайомої дитина пішла до дитячого садка, і у неї з'явився всього-на-всього нежить, але на той момент стало відомо, що в дитячому садку виявили випадки коронавірусної інфекції, і обстеження у нього підтвердило коронавірус. Якби в цьому дитячому садку у когось з працівників не було підтвердженого COVID-19, то навряд чи б цю дитину хтось обстежив. Я, як інфекціоністка, якби наші фінансові можливості дозволяли, рекомендувала б обстежувати на COVID-19 методом ПЛР кожен випадок респіраторного захворювання. Це — вартісне задоволення, і, звісно ж, в нашій країні це неможливо, а за гроші не кожен дозволить собі навіть один раз за епідемію зробити такий аналіз. Що робити, однозначно — звертатися до лікаря, показати дитину, і вже нехай лікар приймає рішення — обстежити її чи ні", - каже інфекціоністка.

Чому, за статистикою, діти переносять коронавірус легше, ніж дорослі?

"Так, вони дійсно хворіють менше. У нас населення в Україні — близько 42 мільйонів, а дитяче населення до 4 років — приблизно 6 мільйонів, виходить, що дитяче населення в складі всього населення України займає 15%. Але заразилося на цей момент дітей приблизно 6% від числа всіх захворілих. Ми бачимо, якщо частка дітей від усього населення 15%, а їх серед всіх захворілих — 6%, то діти в порівнянні з дорослим населенням хворіють у 2 рази рідше, але все-таки хворіють. Є й зафіксовані летальні випадки серед дітей, до того ж, як серед малюків, так і серед дітей підліткового віку. Тут різні спроби пояснень. По-перше, у дітей звичайно немає такої кількості хронічних захворювань. Друге, вважається, що для проникнення коронавірусу в дихальні шляхи, потрібні спеціальні рецептори на слизових дихальних шляхів, які нібито у дітей ще недорозвинені. Тобто, якщо їх, цих рецепторів, ще немає, або вони є, але не у великій кількості, то у вірусу немає можливості "причепитися" і далі проникнути в дихальні шляхи. Тому у дітей і рідше трапляються важкі форми, саме через дефіцит цих рецепторів. Якщо ми говоримо про стан імунної системи, то, з одного боку, імунітет у них не такий слабкий, як у людей похилого віку, але з іншого — у них ще імунітет в стадії формування. Дитина народжується з закладеними і готовими органами, у неї є і печінка, і серце, і легені й усе інше, зокрема імунна система, але функціонально ці органи незрілі. Приблизно до 6-річного віку триває формування і дозрівання, зокрема імунної системи. Це дає і слабкість імунітету, але й ці важкі форми коронавирусної інфекції найчастіше можуть бути пов'язані з гіперімунною відповідддю. Тобто, коли у молодої людини міцний і хороший імунітет, і він активно починає боротися з небезпечними інфекціями, які потрапили до його організму, і виробляти надто багато протесту до цієї інфекції, то розвивається такий стан, як гіперімунна відповідь і надмірне вироблення захисних імунних тіл дає більш важкий перебіг хвороби. Це характерно не тільки для коронавірусних інфекцій, це вірусні гепатити. А у дітей такої гіпервідповіді зазвичай не буває, тому що у них ще імунітет не сформований, тому вони хворіють рідше і хворіють все ж легше, і летальних випадків у них значно менше, ніж у дорослих", - переконана Світлана Куніцина.

джерело: ТСН.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Світлана Куніцина, інфекціоніст, коронавірус, ПЛР, тести, Covid-19, дитина, діти


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Про це розповідає Євген Комаровський.

Температура без інших симптомів: що може бути причиною?

Доктор Комаровский | 07:50, 16.01.2021

Про це розповідає Євген Комаровський.

Біль у попереку може завдавати чимало проблем, особливо якщо він систематичний. Давайте дізнаємось, якими можуть бути його причини.

Головні причини, які провокують біль у попереку

Хвороби | 06:50, 16.01.2021

Біль у попереку може завдавати чимало проблем, особливо якщо він систематичний. Давайте дізнаємось, якими можуть бути його причини.

Китайські вчені дослідили вплив розмірів простору на розподіл крапель від кашлю або чхання хворого на коронавірус і з'ясували, що у вузьких приміщення

Вчені з'ясували, де найлегше заразитися COVID-19

Інфекції | 05:00, 11.01.2021

Китайські вчені дослідили вплив розмірів простору на розподіл крапель від кашлю або чхання хворого на коронавірус і з'ясували, що у вузьких приміщеннях, наприклад коридорах, значно збільшується ризик інфікуватися COVID-19.

Жартувати із здоров'ям не варто, особливо якщо мова йде про серце. Виявляється, навітьїжа може позитивно впливати на стан серця.

Їжа, яка буде корисною для тих, у кого проблеми з серцем

Профілактика і лікування | 05:50, 10.01.2021

Жартувати із здоров'ям не варто, особливо якщо мова йде про серце. Виявляється, навітьїжа може позитивно впливати на стан серця.

Як знати, що твоєму організму не вистачає такого корисного елементу, як залізо?

Втома, ламке волосся і нігті? Вам не вистачає заліза

Профілактика і лікування | 07:50, 09.01.2021

Як знати, що твоєму організму не вистачає такого корисного елементу, як залізо?

Руки - не тільки паспорт, а й свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап'ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про р

Серйозні захворювання, які можна визначити по руках

Хвороби | 06:50, 09.01.2021

Руки - не тільки паспорт, а й свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап'ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про ризик розвитку різних захворювань. Оцініть своє здоров'я - прямо зараз!

Спочатку ми думали, що темні кола під очима - це результат втоми і безсонних очей. Але не все так просто. Виявляжться, вони можуть бути ознакою захвор

Темні кола під очима є ознакою серйозного захворювання - медики

Хвороби | 05:50, 09.01.2021

Спочатку ми думали, що темні кола під очима - це результат втоми і безсонних очей. Але не все так просто. Виявляжться, вони можуть бути ознакою захворювання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: