Сезонний депресивний розлад: причини. симптоми, лікування

Adoption
Date
  • 1760 Переглядів
Сезонний депресивний розлад (СДР) - це тип депресії, який пов'язаний зі зміною пір року. СДР починається приблизно в один і той же час кожен рік, зазвичай восени або взимку. Навесні і влітку настає поліпшення.

6234_aede9374e34e82fb5534ddc71df1f995e66c.jpeg (16.73 Kb)

СДР - це більше, ніж просто «осіння хандра», його симптоми можуть сильно впливати на самопочуття і заважати повсякденному житті.

Симптоми СДР

- печаль або пригніченість;
- втрата інтересу до своїх захоплень;
- зміна апетиту - зазвичай його підвищення і тяга до вуглеводів;
- зміни сну - як правило, людина починає більше спати;
- недолік енергії або підвищена стомлюваність незважаючи на тривалий сон;
- неспокійна активність (викручування собі рук, ходіння взад-вперед) або, навпаки, уповільнення рухів і мови;
- проблеми з концентрацією уваги або прийняттям рішень.

Причини СДР

В організмі є внутрішній «годинник», який реагуює на зміни освітленості, допомагаючи регулювати сон, настрій і апетит. Довші ночі і короткі дні восени і взимку іноді порушують його роботу. Через це людина може відчувати себе пригніченою, сонливою і похмурою. Крім того, недолік сонячного світла восени і взимку може викликати два серйозних зміни в гормональному фоні.

По-перше, іноді в цей час збільшується вироблення гормону мелатоніну. Зазвичай він допомагає заснути ввечері, але може змусити вас відчувати сонливість вдень, якщо на вулиці дуже темно.

Діагностика

Щоб діагностувати СДР, лікар повинен:

- вивчити вашу історію хвороби і провести опитування для виявлення діагностичних критеріїв СДР;
- призначити аналізи і обстежити вас на предмет гормональних порушень і анемії, так як вони можуть викликати схожі симптоми.

Щоб лікар міг поставити діагноз «сезонне афективний розлад», симптоми депресії, що збігаються з певними сезонами, повинні спостерігатися в певний сезон протягом двох і більше років.

Лікування

Світлова терапія

Полягає в тому, що пацієнт сидить перед спеціальною лампою, яка випромінює яскраве світло (і відфільтровує шкідливі ультрафіолетові промені). Зазвичай світлову терапію проводять взимку вранці, один сеанс займає 20 хвилин в день (іноді більше). У більшості пацієнтів поліпшення настає протягом однієї або двох тижнів після початку лікування.

Психотерапія

Когнітивно-поведінкова терапія також допомагає прибрати симптоми СДР.

Медикаменти

Для лікування СДР найчастіше використовують антидепресанти, які відносяться до групи селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну.

Допомагає також турбота про загальне самопочуття і здоров'я - регулярна фізична активність, здорове харчування, достатній сон, збереження активності та соціальні зв'язки (волонтерство, участь у групових заходах, спілкування з друзями і сім'єю і т. д.).


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сезонний депресивний розлад, осінь, осіння хандра, стрес, розлад, психологія, причини, лікування, симптоми, печаль або пригніченість, втрата інтересу, до своїх захоплень, зміни сну, недолік енергії або підвищена стомлюваність


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Фолікуліт: симптоми, причини та фактори ризику

Хвороби | 23:00, 20.11.2022

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з

Як підняти гемоглобін у домашніх умовах?

Хвороби | 10:00, 20.11.2022

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з твоїм гемоглобіном, аналіз крові. Його необхідно здавати кожній людині раз на півроку. Причому зага

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВ

Що робити, коли дитина часто хворіє?

Дитина | 08:00, 16.11.2022

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВІ на рік для дитини, яка відвідує дитячий колектив, — це нормально. Відповідно, діагноз "дитина, що

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Причини нічних судом у ногах

Здоров'я | 10:00, 15.11.2022

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено

Чи може закладеність грудної клітки спричинити втрату голосу у дитини?

Дитина | 23:00, 14.11.2022

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено та хрипко, а ви чуєте булькання та вологість у грудях, не зволікайте, викликайте педіатра.

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я т

COVID-19 впливає на подальше психічне здоров’я та благополуччя людей

Хвороби | 19:00, 12.11.2022

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я та зниженням задоволеності життям.

Дієтолог Анжеліка Дюваль перерахувала продукти харчування, вживання яких сприятиме зміцненню суглобів та кісток. Фахівець також зазначила, що такий ра

Найкращі продукти для зміцнення суглобів і кісток

Харчування | 08:00, 12.11.2022

Дієтолог Анжеліка Дюваль перерахувала продукти харчування, вживання яких сприятиме зміцненню суглобів та кісток. Фахівець також зазначила, що такий раціон харчування рекордно знижує ризик розвитку остеопорозу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: