Нервові клітини аутистів відрізняються ще до народження

Adoption
Date
  • 318 Переглядів
Дослідники повідомляють, що відмінності в аутистичному мозку спостерігаються на ранній стадії розвитку.

2058_20_main-v1588506730.jpg (34.11 Kb)Аутизм — це стан розвитку нервової системи, який зараз дослідники відстежують до внутрішньоутробного розвитку, хоча цей розлад не діагностується принаймні до 18-місячного віку. Нове дослідження тепер показує, що на клітинах мозку людини атиповий розвиток починається на ранніх стадіях організації мозку, на рівні окремих клітин мозку.

Діпак Срівастава, доктор філософії з Центру розладів нервової системи і відділу базової та клінічної неврології Королівського коледжу Лондона, який керував дослідженням, сказав: «У цьому дослідженні ми використовували індуковані плюрипотентні стовбурові клітини, або iPSC, для моделювання раннього розвитку мозку. Наші висновки показують, що клітини мозку аутистів розвиваються інакше, ніж клітини типових людей».

Дослідники виділили зразки волосся дев'яти аутистів і шести типових людей. Обробляючи клітини рядом факторів росту, вчені змогли змусити волоскові клітини перетворитися на нервові клітини або нейрони, схожі на ті, що знаходяться або в корі, або в області середнього мозку. iPSC зберігають генетичну ідентичність людини, від якої вони походять і клітини відновлюють свій розвиток, як це було б в утробі матері, надаючи вікно в розвиток мозку цієї людини.

Використання iPSC із зразків волосся є найбільш етичним способом вивчення раннього розвитку мозку у людей з аутизмом, що обходить потребу в дослідженнях на тваринах, він неінвазивний і вимагає лише одного зразка волосся або шкіри людини, кажуть вчені.

На різних етапах автори досліджували зовнішній вигляд клітин, що розвиваються, і секвенували їх РНК, щоб побачити, які гени клітини експресують.

На 9-й день нейрони, що розвиваються у типових людей, утворили «нейронні розетки», складну, схожу на кульбабу форму, що вказує на нейрони, що розвиваються типово. Клітини аутистів утворювали менші розетки або взагалі не утворювали розетки. А ключові гени розвитку були експресовані на нижчих рівнях у клітинах аутистів.

На 21-й і 35-й дні клітини типових і аутичних людей суттєво відрізнялися за багатьма параметрами, що свідчить про те, що структура нейронів у корі головного мозку відрізняється в аутичному та типово розвиваючому мозку.

Джон Крістал, доктор філософії, головний редактор біологічної психіатрії, сказав про результати: «Поява відмінностей, пов’язаних з аутизмом, у цих нервових клітинах показує, що ці відмінності виникають дуже рано в житті».

На відміну від відмінностей, які спостерігаються в кортикальних нейронах, клітини, спрямовані на розвиток як нейрони середнього мозку — області мозку, яка не пов’язана з дисфункцією аутизму — показали лише незначні відмінності між типовими людьми та людьми з аутизмом.

«Використання iPSCs дозволяє нам більш точно вивчити відмінності в клітинних долях і генних шляхах, які відбуваються в нейронних клітинах аутистів і типових індивідуумів. Сподіваємось, ці відкриття сприятимуть нашому розумінню того, чому існує така різноманітність у розвитку мозку», — сказав доктор Срівастава.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: нерви, клітини, нервові клітини, мозок, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, клітини мозку, розвиток аутистів, розвиток, людина, нейрони, відмінності, аутизм, внутрішнтоутробний розвиток


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслід

Хірурги успішно пришили голову підлітку, що постраждав у ДТП

Здоров'я | 00:35, 26.09.2023

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслідок ДТП череп хлопця відокремився від верхніх хребців атланто-потиличного суглоба.

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Лікарі винайшли перші ліки від післяпологової депресії

Післяпологовий період | 08:00, 25.09.2023

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий

​​ChatGPT врятував дитину, якій 3 роки не могли поставити діагноз

Хвороби | 06:20, 25.09.2023

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий час хлопчик перестав рости. Але лікарі не змогли з'ясувати, чим хворіє дитина. Лікарі не знали, що

Осінньо-зимовий сезон - це час, коли погода починає різко змінюватися - знижується температура повітря та зменшується кількість сонячних днів. Тому ва

Продукти, які потрібно їсти дітям і дорослим, щоб зміцнити імунітет до зими

Здоров'я | 10:00, 23.09.2023

Осінньо-зимовий сезон - це час, коли погода починає різко змінюватися - знижується температура повітря та зменшується кількість сонячних днів. Тому важливо заздалегідь підготувати організм, щоб не захворіти.

Сімейна лікарка Марія Варейчук в Інстаграмі розвіює міфи про

Як не можна лікувати нежить у дитини

Профілактика і лікування | 23:10, 22.09.2023

Сімейна лікарка Марія Варейчук в Інстаграмі розвіює міфи про "лікування" нежитю у дітей. Оскільки з початком осені і відвідування дошкільних та шкільних закладів у малюків зростає кількість вологи в носі, радимо і вам ознайомитися з її рекомендаціями

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Незабаром в Україну прийдуть холоди, а разом з ними й вірусні інфекції. Сезонні захворювання є досить поширеними, тому заразитися ними можна в будь-як

Прості поради для дітей і дорослих, які допоможуть менше хворіти восени і взимку

Профілактика і лікування | 12:00, 22.09.2023

Незабаром в Україну прийдуть холоди, а разом з ними й вірусні інфекції. Сезонні захворювання є досить поширеними, тому заразитися ними можна в будь-якому людному місці. Для підтримки імунітету ви можете дотримуватися простих щоденних звичок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: