Нервові клітини аутистів відрізняються ще до народження

Adoption
Date
  • 493 Переглядів
Дослідники повідомляють, що відмінності в аутистичному мозку спостерігаються на ранній стадії розвитку.

2058_20_main-v1588506730.jpg (34.11 Kb)Аутизм — це стан розвитку нервової системи, який зараз дослідники відстежують до внутрішньоутробного розвитку, хоча цей розлад не діагностується принаймні до 18-місячного віку. Нове дослідження тепер показує, що на клітинах мозку людини атиповий розвиток починається на ранніх стадіях організації мозку, на рівні окремих клітин мозку.

Діпак Срівастава, доктор філософії з Центру розладів нервової системи і відділу базової та клінічної неврології Королівського коледжу Лондона, який керував дослідженням, сказав: «У цьому дослідженні ми використовували індуковані плюрипотентні стовбурові клітини, або iPSC, для моделювання раннього розвитку мозку. Наші висновки показують, що клітини мозку аутистів розвиваються інакше, ніж клітини типових людей».

Дослідники виділили зразки волосся дев'яти аутистів і шести типових людей. Обробляючи клітини рядом факторів росту, вчені змогли змусити волоскові клітини перетворитися на нервові клітини або нейрони, схожі на ті, що знаходяться або в корі, або в області середнього мозку. iPSC зберігають генетичну ідентичність людини, від якої вони походять і клітини відновлюють свій розвиток, як це було б в утробі матері, надаючи вікно в розвиток мозку цієї людини.

Використання iPSC із зразків волосся є найбільш етичним способом вивчення раннього розвитку мозку у людей з аутизмом, що обходить потребу в дослідженнях на тваринах, він неінвазивний і вимагає лише одного зразка волосся або шкіри людини, кажуть вчені.

На різних етапах автори досліджували зовнішній вигляд клітин, що розвиваються, і секвенували їх РНК, щоб побачити, які гени клітини експресують.

На 9-й день нейрони, що розвиваються у типових людей, утворили «нейронні розетки», складну, схожу на кульбабу форму, що вказує на нейрони, що розвиваються типово. Клітини аутистів утворювали менші розетки або взагалі не утворювали розетки. А ключові гени розвитку були експресовані на нижчих рівнях у клітинах аутистів.

На 21-й і 35-й дні клітини типових і аутичних людей суттєво відрізнялися за багатьма параметрами, що свідчить про те, що структура нейронів у корі головного мозку відрізняється в аутичному та типово розвиваючому мозку.

Джон Крістал, доктор філософії, головний редактор біологічної психіатрії, сказав про результати: «Поява відмінностей, пов’язаних з аутизмом, у цих нервових клітинах показує, що ці відмінності виникають дуже рано в житті».

На відміну від відмінностей, які спостерігаються в кортикальних нейронах, клітини, спрямовані на розвиток як нейрони середнього мозку — області мозку, яка не пов’язана з дисфункцією аутизму — показали лише незначні відмінності між типовими людьми та людьми з аутизмом.

«Використання iPSCs дозволяє нам більш точно вивчити відмінності в клітинних долях і генних шляхах, які відбуваються в нейронних клітинах аутистів і типових індивідуумів. Сподіваємось, ці відкриття сприятимуть нашому розумінню того, чому існує така різноманітність у розвитку мозку», — сказав доктор Срівастава.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: нерви, клітини, нервові клітини, мозок, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, клітини мозку, розвиток аутистів, розвиток, людина, нейрони, відмінності, аутизм, внутрішнтоутробний розвиток


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Специфічний запах ацетону з рота - це симптом, який неможливо переплутати з іншим захворюванням. Важливо вчасно відреагувати на підвищення ацетону і н

Що робити при підвищенні ацетону у дитини?

Хвороби | 11:20, 12.05.2024

Специфічний запах ацетону з рота - це симптом, який неможливо переплутати з іншим захворюванням. Важливо вчасно відреагувати на підвищення ацетону і надати допомогу дитині.

Гормональний фон - річ, яку варто простежувати. Адже коли гормони в порядку, ми почуваємося здоровими, у нас хороший настрій і загалом все добре. Як т

Як мамі знати, що у неї проблеми з гормонами?

Здоров'я | 07:40, 12.05.2024

Гормональний фон - річ, яку варто простежувати. Адже коли гормони в порядку, ми почуваємося здоровими, у нас хороший настрій і загалом все добре. Як тільки починається гормональний збій, "вилазить" безліч неприємних симптомів. Саме про них ми і погов

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Як магнітні бурі впливають на наш мозок?

Здоров'я | 01:30, 12.05.2024

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Кашлюк, або як кажуть в народі, коклюш, - інфекційне захворювання, яке частіше вражає дітей дошкільного віку і учнів початкової (рідше - середньої) шк

Як вберегти дитину від кашлюка?

Профілактика і лікування | 09:30, 11.05.2024

Кашлюк, або як кажуть в народі, коклюш, - інфекційне захворювання, яке частіше вражає дітей дошкільного віку і учнів початкової (рідше - середньої) школи. Збудником кашлюка є бактерія. Він легко поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чх

Ви прокинулась вранці і ні з того, ні з сього відчули неприємне відчуття в горлі, наче хтось шкребе по ньому гострим предметом. Або ж дитина прокинула

Як допомогти собі чи дитині, якщо дере горло?

Профілактика і лікування | 01:20, 11.05.2024

Ви прокинулась вранці і ні з того, ні з сього відчули неприємне відчуття в горлі, наче хтось шкребе по ньому гострим предметом. Або ж дитина прокинулась з такими симптомами, що робити? Звідки береться цей симптом?

Рак грудей - діагноз, який за останнє десятиріччя ставили десяткам тисяч жінок по цілому світу. І хоча лікарі настійливо рекомендують щороку проходити

Продукт, який знижує ризик раку грудей

Здоров'я | 01:30, 10.05.2024

Рак грудей - діагноз, який за останнє десятиріччя ставили десяткам тисяч жінок по цілому світу. І хоча лікарі настійливо рекомендують щороку проходити огляд у мамолога, роблять це одиниці. Тож якщо ви прагнете дбати про своє здоров'я, фахівці рекомен

Чи бувало у вас, що ввечері ви лягали спати абсолютно здоровими, а вранці прокинулись з відчуттям болю в горлі, хоча причин для цього зовсім немає?

Звідки береться біль у горлі вранці?

Хвороби | 08:30, 09.05.2024

Чи бувало у вас, що ввечері ви лягали спати абсолютно здоровими, а вранці прокинулись з відчуттям болю в горлі, хоча причин для цього зовсім немає?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: