Нервові клітини аутистів відрізняються ще до народження

Adoption
Date
  • 213 Переглядів
Дослідники повідомляють, що відмінності в аутистичному мозку спостерігаються на ранній стадії розвитку.

2058_20_main-v1588506730.jpg (34.11 Kb)Аутизм — це стан розвитку нервової системи, який зараз дослідники відстежують до внутрішньоутробного розвитку, хоча цей розлад не діагностується принаймні до 18-місячного віку. Нове дослідження тепер показує, що на клітинах мозку людини атиповий розвиток починається на ранніх стадіях організації мозку, на рівні окремих клітин мозку.

Діпак Срівастава, доктор філософії з Центру розладів нервової системи і відділу базової та клінічної неврології Королівського коледжу Лондона, який керував дослідженням, сказав: «У цьому дослідженні ми використовували індуковані плюрипотентні стовбурові клітини, або iPSC, для моделювання раннього розвитку мозку. Наші висновки показують, що клітини мозку аутистів розвиваються інакше, ніж клітини типових людей».

Дослідники виділили зразки волосся дев'яти аутистів і шести типових людей. Обробляючи клітини рядом факторів росту, вчені змогли змусити волоскові клітини перетворитися на нервові клітини або нейрони, схожі на ті, що знаходяться або в корі, або в області середнього мозку. iPSC зберігають генетичну ідентичність людини, від якої вони походять і клітини відновлюють свій розвиток, як це було б в утробі матері, надаючи вікно в розвиток мозку цієї людини.

Використання iPSC із зразків волосся є найбільш етичним способом вивчення раннього розвитку мозку у людей з аутизмом, що обходить потребу в дослідженнях на тваринах, він неінвазивний і вимагає лише одного зразка волосся або шкіри людини, кажуть вчені.

На різних етапах автори досліджували зовнішній вигляд клітин, що розвиваються, і секвенували їх РНК, щоб побачити, які гени клітини експресують.

На 9-й день нейрони, що розвиваються у типових людей, утворили «нейронні розетки», складну, схожу на кульбабу форму, що вказує на нейрони, що розвиваються типово. Клітини аутистів утворювали менші розетки або взагалі не утворювали розетки. А ключові гени розвитку були експресовані на нижчих рівнях у клітинах аутистів.

На 21-й і 35-й дні клітини типових і аутичних людей суттєво відрізнялися за багатьма параметрами, що свідчить про те, що структура нейронів у корі головного мозку відрізняється в аутичному та типово розвиваючому мозку.

Джон Крістал, доктор філософії, головний редактор біологічної психіатрії, сказав про результати: «Поява відмінностей, пов’язаних з аутизмом, у цих нервових клітинах показує, що ці відмінності виникають дуже рано в житті».

На відміну від відмінностей, які спостерігаються в кортикальних нейронах, клітини, спрямовані на розвиток як нейрони середнього мозку — області мозку, яка не пов’язана з дисфункцією аутизму — показали лише незначні відмінності між типовими людьми та людьми з аутизмом.

«Використання iPSCs дозволяє нам більш точно вивчити відмінності в клітинних долях і генних шляхах, які відбуваються в нейронних клітинах аутистів і типових індивідуумів. Сподіваємось, ці відкриття сприятимуть нашому розумінню того, чому існує така різноманітність у розвитку мозку», — сказав доктор Срівастава.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: нерви, клітини, нервові клітини, мозок, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, клітини мозку, розвиток аутистів, розвиток, людина, нейрони, відмінності, аутизм, внутрішнтоутробний розвиток


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Коли немовля має кашель або застуду, існує не так багато альтернативних ліків, які допоможуть полегшити його симптоми. Однак є кілька простих домашніх

Полегшення застуди та кашлю для немовлят

Дитина | 01:30, 24.03.2023

Коли немовля має кашель або застуду, існує не так багато альтернативних ліків, які допоможуть полегшити його симптоми. Однак є кілька простих домашніх засобів, які допоможуть полегшити дискомфорт.

Інфекція сечовивідних шляхів (ІСШ) часто виникає у жінок, оскільки уретра коротша, ніж у чоловіків, що дозволяє бактеріям легше проникати в сечовивідн

Як лікувати ІСШ під час годування груддю?

Мама | 00:30, 24.03.2023

Інфекція сечовивідних шляхів (ІСШ) часто виникає у жінок, оскільки уретра коротша, ніж у чоловіків, що дозволяє бактеріям легше проникати в сечовивідні шляхи. ІСШ можуть виникати в будь-якій частині сечовивідних шляхів, включаючи сечовий міхур, нирки

Якщо у вашої дитини гарячка, її імунна система бореться з інфекцією або хворобою. Немовлята з лихоманкою надто теплі на дотик і можуть виглядати спітн

Коли лихоманка стає небезпечною для дитини?

Дитина | 19:00, 23.03.2023

Якщо у вашої дитини гарячка, її імунна система бореться з інфекцією або хворобою. Немовлята з лихоманкою надто теплі на дотик і можуть виглядати спітнілими, почервонілими або блідими. Лихоманка часто є першою ознакою хвороби у дитини.

Кандидоз - це інфекційне захворювання, що викликається грибком Candida albicans. Хоча це захворювання може статися в будь-який час, багато жінок поміч

Чи пов'язані кандидоз та місячні?

Мама | 19:00, 22.03.2023

Кандидоз - це інфекційне захворювання, що викликається грибком Candida albicans. Хоча це захворювання може статися в будь-який час, багато жінок помічають погіршення під час менструації. Тому питання, чи пов'язані кандидози та місячні, спостерігаєтьс

До сьогодні у суспільстві користуються популярністю бабусині методи лікування різноманітних захворювань, а також різні неефективні медичні засоби. «На

Розвінчуємо міфи про лікування в домашніх умовах

Хвороби | 07:00, 22.03.2023

До сьогодні у суспільстві користуються популярністю бабусині методи лікування різноманітних захворювань, а також різні неефективні медичні засоби. «Наша мама» вирішила розвінчати деякі міфи. І не лише про лікування в домашніх умовах.

Багато людей, які планують мати дитину, зіткнулися з питаннями: як впливають хвронічні хвороби на можливість зачаття і як підготуватись до зачаття при

Хронічні хвороби та підготовка до зачаття

Хвороби | 01:30, 22.03.2023

Багато людей, які планують мати дитину, зіткнулися з питаннями: як впливають хвронічні хвороби на можливість зачаття і як підготуватись до зачаття при хронічних захворюваннях?

Ектопія шийки матки - це захворювання, при якому клітини внутрішньої частини шийки матки поширюються на її зовнішню поверхню.

Що таке ектопія шийки матки?

Хвороби | 19:00, 20.03.2023

Ектопія шийки матки - це захворювання, при якому клітини внутрішньої частини шийки матки поширюються на її зовнішню поверхню.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: