Камені в нирках: симптоми, причини, профілактика та лікування

Adoption
Date
  • 108 Переглядів
Камінь у нирках утворюється, коли маленька частинка мінералу осідає із сечі в нирку або сечовід, - трубку, яка з’єднує нирку з сечовим міхуром. Додаткові мінерали прилипнуть до маленької цятки, яка з часом перетворюється на каміння.

1781_infarktnyrkyosnovnisymptomytametodylikuvannya.jpg (22.32 Kb)

Існує чотири основні типи каменів у нирках, які класифікуються залежно від хімічних речовин, що входять до складу каменів: солі кальцію (оксалат кальцію, фосфат кальцію, змішаний оксалат/фосфат кальцію), фосфат магнію амонію (струвіт), сечова кислота або цистин. Деякі ліки іноді можуть утворювати камені після кристалізації в сечі, хоча й рідко. Найпоширеніші камені в нирках складаються з оксалату кальцію, який природним чином присутній у сечі.

Камені часто невеликі і можуть пройти через сечовидільну систему самостійно. Камені в нирках частіше утворюються в жаркому кліматі або влітку. Коли люди зневоднюються, мінерали в їхній сечі стають більш концентрованими. Тоді дрібним мінеральним частинкам стає легше осідати з сечею та почати утворення каменів у нирках. У чоловіків камені в нирках зустрічаються втричі частіше, ніж у жінок. Люди, які вже мали один камінь у нирках, також мають вищий за середній ризик отримати інший.

Причини
Немає єдиної причини утворення каменів у нирках, однак зневоднення є ключовим фактором ризику. Камені в нирках також можуть бути спричинені дисбалансом у метаболізмі людини, що спричиняє накопичення аномально високого рівня мінеральних солей у сечі. Камені, що складаються з сечової кислоти, виникають у людей, які мають такі захворювання, як подагра, хронічне зневоднення та деякі види раку.

Гіперпаратиреоз, стан, при якому паращитовидна залоза надмірно активна, також може бути пов’язаний із сечокам’яною хворобою. Певні розлади кишечника або кишківника також можуть призвести до утворення каменів у нирках, як і хронічна бактеріальна інфекція сечовивідної системи.

Симптоми та ускладнення
Невеликі камені в нирках часто безболісні. Великі камені можуть блокувати відтік сечі та викликати болісне набрякання нирок. Якщо камінь просувається в сечовід, це може викликати раптовий сильний біль, який називається нирковою колькою. Ниркова коліка описується як періодичний та епізодичний біль, що триває кілька хвилин за один раз і найчастіше помічається рано вранці або пізно ввечері, коли ви перебуваєте в стані спокою або в положенні сидячи. Камені в нирках також можуть викликати нудоту та блювоту, кров у сечі, лихоманку та біль під час сечовипускання.

Якщо відтік сечі заблокований, нирка може бути швидко пошкоджена. Важка інфекція, яка називається пієлонефритом, також може виникнути через блокування потоку сечі.

Постановка діагнозу
Лікар проведе серію аналізів крові та сечі, щоб визначити, чи є у людини камені в нирках. Візуалізаційні тести, такі як КТ або УЗД, використовуються для діагностики каменів у нирках.

Якщо виявлено камінь, лікар може призначити метаболічні тести, щоб визначити, чи може бути причиною проблеми з обміном речовин в організмі. Вони можуть включати аналізи крові та аналізи зразків сечі, взяті протягом 24 годин (такі як аналіз сечі, pH сечі та культура сечі). Якщо камінь пройдено, його буде проаналізовано, щоб побачити, що він містить.

Лікування та профілактика
Біль, спричинений каменями в нирках, можна лікувати за допомогою знеболюючих препаратів, що відпускаються без рецепта та за рецептом, постільного режиму та вживання великої кількості рідини, щоб запобігти зневодненню.

Більшість каменів проходять через систему самостійно протягом шести тижнів, але деякі потрібно або розбити на менші частини, або видалити хірургічним шляхом. Камені можна розбити за допомогою методів лікування, які називаються екстракорпоральною ударно-хвильовою літотрипсією, цистоскопією або черезшкірною літотрипсією.

При екстракорпоральній ударно-хвильовій літотрипсії ударні хвилі (ультразвук високої інтенсивності) проходять через водяні мішечки, розміщені на шкірі, і спрямовуються до каменя. Вони дроблять камінь на дрібні частини, які можуть вийти через сечовід. Вам не потрібно залишатися на ніч у лікарні, щоб зробити цю процедуру.

Якщо камінь знаходиться в сечовому міхурі або верхній частині сечоводу, його можна подрібнити за допомогою цистоскопії. Під час цієї процедури ваш лікар введе оглядову трубку та пристрій для подрібнення в сечовий міхур або нижню частину сечоводу. Пристрій для дроблення можна використовувати для витягування каменю, або він може роздробити його за допомогою лазерної або електричної енергії.

Камені, які занадто великі для видалення цілком, можна розбити за допомогою черезшкірної літотрипсії. Оглядова трубка вставляється через розріз на боці тіла. Потім камінь розбивається за допомогою ультразвуку або електричної енергії.

Хірургічне втручання використовується лише в тих випадках, коли інші процедури не спрацювали. Зазвичай це трапляється, коли камені великі або важкодоступні. Хірургічне втручання проводиться під загальним наркозом. Для видалення каменю лікар робить надріз збоку тіла, а другий — над сечоводом або ниркою. Потім розрізи зашиваються.

Якщо камінь утворився через проблеми з обміном речовин, лікар може призначити спеціальну дієту, а також ліки для боротьби з проблемою. Наприклад, прийом препаратів, які зменшують вироблення сечової кислоти, допомагає запобігти утворенню каменів у нирках, що складаються з сечової кислоти. Це ті самі препарати, які призначають при подагрі. Тіазидні діуретики можуть запобігти утворенню кальцієвих каменів у нирках. Тілу деяких людей бракує хімічної речовини під назвою цитрат. Цитратні добавки можуть допомогти запобігти утворенню каменів у нирках у цих людей.
Камені в нирках можна запобігти, випиваючи від 8 до 12 склянок води щодня та вживаючи рідину під час їжі. Важливо вживати достатню кількість рідини, щоб сеча була майже безбарвною. Ваш лікар також може порекомендувати зменшити кількість білка та солі в раціоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: камені, нирки, хвороби нирок, камені в нирках, симптоми, причини, профілактика, лікування, хвороби, мама, сайт для мам, дієта, ниркові проблеми, ліки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Місячні - це природний процес, який відбувається раз на місяць у жінок. Хоча більшість жінок помічають червоний колір крові під час місячних, іноді мо

Чому буває темний колір крові при місячних?

Мама | 01:30, 30.03.2023

Місячні - це природний процес, який відбувається раз на місяць у жінок. Хоча більшість жінок помічають червоний колір крові під час місячних, іноді може статися зміна кольору крові на темніший. Це може статися на перший погляд дивним, але насправді ц

Наближається найпопулярніший сезон кліщів, і ці моторошні маленькі павукоподібні переносять усілякі хвороби, включно з рідкісною - бабезіоз - захворюв

Що потрібно знати про бабезіоз?

Інфекції | 08:30, 29.03.2023

Наближається найпопулярніший сезон кліщів, і ці моторошні маленькі павукоподібні переносять усілякі хвороби, включно з рідкісною - бабезіоз - захворювання, яке передається кліщем, що може спровокувати грипоподібні симптоми та призвести до смерті.

М’ята містить ментол – заспокійливий засіб. Тому, якщо у вас стрес або безсоння, чашечка м’ятного чаю на ніч допоможе розслабитися й заснути. Також ця

Лікувальні властивості м'ятного чаю

Харчування | 08:00, 29.03.2023

М’ята містить ментол – заспокійливий засіб. Тому, якщо у вас стрес або безсоння, чашечка м’ятного чаю на ніч допоможе розслабитися й заснути. Також ця рослина має протизапальні властивості. За допомогою настою з м’яти можна знизити артеріальний тиск.

Шийка матки - це важлива частина жіночої репродуктивної системи, яка з'єднується з маткою шляхом, що веде до піхви. Проблеми з шийкою матки можуть мат

Що може призвести до проблем з шийкою матки?

Мама | 19:00, 28.03.2023

Шийка матки - це важлива частина жіночої репродуктивної системи, яка з'єднується з маткою шляхом, що веде до піхви. Проблеми з шийкою матки можуть мати серйозні наслідки для здоров'я жінки.

Молочниця, також відома як кандіоз або грибкова інфекція, є досить поширеною серед жінок і може викликати дискомфорт та ураження на місці інфекції. Ба

Чи безпечний інтим при молочниці?

Секс | 14:00, 28.03.2023

Молочниця, також відома як кандіоз або грибкова інфекція, є досить поширеною серед жінок і може викликати дискомфорт та ураження на місці інфекції. Багато жінок, які мають молочницю, можуть запитати, чи безпечний секс у цей період.

Деякі лікарі продовжують лікувати за рекомендаціями, які безнадійно застаріли. Пацієнт витрачає гроші, сили, а найголовніше час. Хвороба прогресує. Ін

10 ознак, що ви потрапили до поганого лікаря

Хвороби | 08:00, 28.03.2023

Деякі лікарі продовжують лікувати за рекомендаціями, які безнадійно застаріли. Пацієнт витрачає гроші, сили, а найголовніше час. Хвороба прогресує. Інші ж призначають багато марних аналізів, постійно змінюють план лікування, оперують незрозумілими те

Постгерпетична невралгія є найпоширенішим ускладненням оперізуючого лишаю. Це викликає пекучий біль у нервах і шкірі. Біль триває довго після того, як

Постгерпетична невралгія: причини, симптоми та профілактика

Консультації | 01:30, 28.03.2023

Постгерпетична невралгія є найпоширенішим ускладненням оперізуючого лишаю. Це викликає пекучий біль у нервах і шкірі. Біль триває довго після того, як висип і пухирі зникають.Ризик розвитку постгерпетичної невралгії зростає з віком. В основному це вр

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: