Панічні атаки: причини та допомога

Adoption
Date
  • 407 Переглядів
Панічна атака — це раптовий напад сильного страху, який викликає екстремальні фізичні реакції, навіть якщо немає видимої причини чи небезпеки. Панічні атаки можуть викликати тривогу. Коли трапляється напад паніки, люди часто думають, що у них серцевий напад, втрата контролю або смерть.

8105_panichni_ataki.jpg (18.05 Kb)

Незважаючи на те, що панічні атаки є поширеним явищем, більшість людей відчувають лише одну або дві за своє життя. Проблема часто зникає після того, як стресова ситуація, що викликала панічну атаку, вирішується. Проте людина з повторюваними, несподіваними нападами паніки, яка живе в постійному страху перед тим, коли може статися наступна панічна атака, може мати стан, відомий як панічний розлад.

Панічні атаки не є небезпечними для життя, але повторювані панічні атаки можуть негативно вплинути на якість вашого життя. Лікування панічних атак може бути дуже ефективним.

У будь-який рік відсоток дорослих відчуває різні тривожні розлади:

Специфічна фобія: 7–9 відсотків.
Соціальний тривожний розлад: 7 відсотків.
Панічний розлад: 2-3 відсотки.
Агорафобія: 2 відсотки.
Генералізований тривожний розлад: 2 відсотки.
Тривожний розлад розлуки: 1–2 відсотки.

Жінки частіше відчувають тривожні розлади, ніж чоловіки.

Що таке панічна атака?
Панічна атака - це раптовий приплив сильного та сильного дискомфорту або болю. Зазвичай він досягає свого піку протягом 10 хвилин і включає чотири або більше загальних супутніх симптомів:

Прискорене серцебиття.
Пітливість.
Тремтіння.
Відчуття задишки або відчуття задухи.
Біль у грудях.
Нудота, розлад шлунка або біль у животі.
Озноб.
Відчуття непритомності, запаморочення.
Оніміння або поколювання.
Відчуття нереальності або відчуття відчуженості.
Страх втратити контроль.
Страх померти.

Панічний розлад - це коли панічні атаки повторюються, часто викликані поєднанням важкого фізичного та психологічного стресу.

Панічні атаки досить інтенсивні і багато людей, які відчувають їх, думають, що у них серцевий напад або хвороба, яка загрожує життю. Як наслідок, багато людей звертаються до відділення невідкладної допомоги, коли у них напад паніки.

Панічні атаки діляться на дві категорії:

Очікувана — реакція на об’єкт, особу чи досвід, що викликає страх.
Неочікувана — відповідь, яка здається безпричинною.

Панічні атаки починаються раптово і можуть тривати від кількох хвилин до години.

Середній вік виникнення панічного розладу становить від 22 до 23 років. Панічні атаки можуть виникати в поєднанні з іншими психічними захворюваннями, такими як посттравматичний стресовий розлад або депресія. Вони часто виникають у людей, які мають інші тривожні розлади, коли людину неодноразово викликають спогади про минулі ситуації або об’єкти, яких вона лякалась. Наприклад, люди зі специфічними фобіями та/або обсесивно-компульсивним розладом, а також ті, хто пережив травму, можуть бути більш схильні до нападів паніки.

Панічні атаки та соматичні симптоми
Соматичні симптоми – це симптоми, пов’язані з фізичним тілом, наприклад біль або дискомфорт. Поряд з іншими тривожними розладами та депресією у пацієнтів з панічним розладом часто спостерігаються такі соматичні симптоми, як:

Кардіореспіраторні симптоми.
Шлунково-кишкові симптоми.
Отоневрологічні симптоми.

Той, хто зосереджується на цих фізичних симптомах, швидше за все, звернеться за допомогою до лікаря загальної медицини, а не до спеціаліста з психічного здоров’я. Пацієнти, які звертаються до відділення невідкладної допомоги або сімейного лікаря з приводу свого панічного розладу, часто залишаються незадоволеними рівнем лікування та можуть неодноразово звертатися за медичною допомогою.

Як наслідок, пацієнти з панічним розладом можуть опинитися під загрозою більшого використання в медичних цілях. Вони ходять на надмірну кількість медичних прийомів, їм часто призначають непотрібні ліки і вони можуть пройти дорогі медичні тести, щоб виключити медичні проблеми. Деякі люди можуть не отримати правильний діагноз панічного розладу протягом 10 років.

Що відчуває людина під час нападу паніки?
Панічні атаки часто характеризуються страхом смерті, катастрофи або втрати контролю, навіть якщо конкретної небезпеки немає. Під час нападу паніки можуть бути сильні фізичні симптоми або реакції. Деякі люди плутають панічний напад із симптомами серцевого нападу.

У людей з панічним розладом неодноразово виникають раптові панічні атаки. Вони часто живуть у страху щодо того, коли і де відбудеться їхня наступна панічна атака. У результаті вони можуть уникати ситуацій, які, на їхню думку, можуть викликати у них панічний напад, що іноді робить їх антисоціальними та замкнутими. Вони також можуть часто відвідувати свого медичного працівника через панічні атаки.

Люди з панічним розладом відчувають напади паніки, які можуть призвести до:

Почуття сильного страху або нервозності.
Проблеми з диханням.
Швидке серцеюиття.
Головний біль.
Запаморочення.
Біль у грудях.
Біль у животі.

Можливі причини панічної атаки
Медична спільнота не зовсім впевнена, що викликає тривожні розлади. Ймовірно, причиною є поєднання факторів, включаючи середовище, психологію, розвиток і генетику.

Панічні розлади часто пов’язані з генетичними факторами, темпераментом, дитячими труднощами, життєвим стресом і нейробіологічними факторами.

Генетика
Дослідження показали, що панічний розлад може мати генетичний компонент. Люди, які мають родичів першого ступеня з панічним розладом, мають вищий ризик захворіти на це захворювання, ніж люди, родичі яких страждають на депресію або абсолютно здорові.

Темперамент
Люди із загалом тривожним темпераментом мають вищий ризик розвитку панічного розладу. Люди з нейротизмом (погана стресостійкість) або чутливістю до тривоги (боязнь симптомів тривоги) більш схильні до панічного розладу.

Негаразди дитинства
Дослідження показують, що діти, які зазнали труднощів у дитинстві, таких як фізичне чи сексуальне насильство, мають підвищений ризик розвитку панічного розладу у дорослому віці. Ці люди особливо схильні до несподіваних панічних атак, оскільки вони можуть знову пережити свою травму.

Куріння в дитинстві та іноді астма збільшують ризик панічного розладу в дорослому віці.

Стрес
Люди часто відчувають напади паніки, коли вони мають справу зі значним стресом у своєму житті. Дослідження показали, що люди, які переживають панічні атаки, як правило, мали стресову подію в житті протягом попередніх 12 місяців. Життєві стреси, пов’язані з загрозами, хворобою чи втратою, є особливо сильними тригерами для панічних атак.

Нейробіологія
Нова нейроанатомічна модель панічного розладу фокусується на конкретних областях, таких як гіпоталамус і мигдалеподібне тіло, як потенційні місця для нейронних тригерів панічних атак. Основа цієї моделі пов’язує панічні атаки з основним тваринним типом страху. Модель припускає, що якщо ви успадкуєте певні ділянки мозку, які є гіперзбудливими, це може збільшити ризик виникнення панічних атак під час впливу стресових факторів.

Модель припускає, що наявність катастрофічних думок може збільшити ймовірність нападів паніки. Мигдалеподібне тіло поєднує сенсорну інформацію (від вашої сенсорної кори та таламуса) із збереженими спогадами (від гіпокампу та фронтальної кори), а потім генерує реакцію паніки.

Як зупинити напад паніки
Корисно знати, як зупинити напад паніки, коли ви відчуваєте, що він настає. Деякі люди пропонують медитацію та тактику боротьби зі стресом. Техніки розслаблення та зосередження на позитивній візуалізації можуть допомогти вам подолати напад.

Деякі експерти виявили, що люди з панічним розладом часто мають дещо вищу частоту дихання, ніж зазвичай. Навчання сповільнювати дихання може допомогти впоратися з панічним нападом, коли він станеться, і запобігти наступним.

Скільки триває панічна атака?
Напади паніки можуть тривати від кількох хвилин до години. Панічні атаки зазвичай досягають піку інтенсивності приблизно через 10 хвилин або менше, а потім симптоми починають слабшати.

Як заспокоїти людину з нападом паніки
Також може бути корисно знати, як допомогти комусь іншому, хто переживає напад паніки.

Якщо ви бачите, що хтось відчуває напад паніки, зберігайте спокій і спробуйте провести його через це. Спробуйте спонукати людину:

Порахуйте вдихи, вдих на чотири рахунки, затримка на чотири рахунки та видих на чотири рахунки.
Використовуйте висловлювання, як-от «Ти не помреш; ти відчуваєш тривогу», щоб допомогти перервати ірраціональні думки.
Перемістіть їхню увагу на щось інше, коли дихання буде під контролем.
Після нападу паніки корисно приділити деякий час, щоб відновитися та розслабитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, паніка, розлади, панічниий страх, розлад, симптоми, Панічні атаки, розлад соматичного характеру, стрес, травми дитинства, генетика, лікування панічних атак


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Здорове харчування – основа гарного самопочуття. Їж корисну їжу, відмовся від шкідливої — будеш бадьорим і витривалим. Здається все просто. Але є звич

ТОП звичок, які заважають нам правильно харчуватися

Харчування | 00:30, 04.06.2023

Здорове харчування – основа гарного самопочуття. Їж корисну їжу, відмовся від шкідливої — будеш бадьорим і витривалим. Здається все просто. Але є звички, які щоразу заважають розпочати «з понеділка» нове життя. Подивимося на них уважно: можливо, зара

Фізична активність відіграє важливу роль у підтриманні загального здоров'я та благополуччя жінок. Одним з важливих аспектів здоров'я жінок є рівень ст

Ефект фізичної активності на рівень статевих гормонів у жінок

Здоров'я | 23:00, 03.06.2023

Фізична активність відіграє важливу роль у підтриманні загального здоров'я та благополуччя жінок. Одним з важливих аспектів здоров'я жінок є рівень статевих гормонів. Статеві гормони, такі як естроген і прогестерон, відіграють ключову роль у регулюва

Біопсія ворсин хоріона є діагностичною процедурою, яка використовується для виявлення певних генетичних аномалій або хвороб у плоду. Цей метод дозволя

Біопсія ворсин хоріона: ризики та ускладнення для майбутньої дитини

Вагітність та пологи | 19:00, 03.06.2023

Біопсія ворсин хоріона є діагностичною процедурою, яка використовується для виявлення певних генетичних аномалій або хвороб у плоду. Цей метод дозволяє медичним фахівцям отримати зразок тканини з плода для подальшого аналізу. Хоча біопсія може бути н

Літо - прекрасна пора року, коли діти проводять більше часу на свіжому повітрі. Сонячні промені не лише покращують настрій, але й допомагають організм

Вітамін D для дітей літом: чи варто давати та думки лікарів

Дитина | 14:00, 03.06.2023

Літо - прекрасна пора року, коли діти проводять більше часу на свіжому повітрі. Сонячні промені не лише покращують настрій, але й допомагають організму синтезувати вітамін D. Вітамін D є надзвичайно важливим для здоров'я дітей, оскільки він сприяє ро

Загально відомо, що газовані напої можуть мати негативний вплив на здоров'я, зокрема на зубну емаль. Проте, не всі газовані напої однаково шкідливі дл

Які газовані напої не шкодять зубній емалі?

Харчування | 08:30, 03.06.2023

Загально відомо, що газовані напої можуть мати негативний вплив на здоров'я, зокрема на зубну емаль. Проте, не всі газовані напої однаково шкідливі для зубів. Є деякі види газованих напоїв, які можуть бути менш шкідливими для зубної емалі. Давайте ро

Маса тіла є складною характеристикою людського організму, і її регулювання залежить від багатьох факторів, включаючи генетичні, середовищеві та поведі

Роль гормонів у регуляції маси тіла: вплив на обмін речовин і апетит

Консультації | 01:30, 03.06.2023

Маса тіла є складною характеристикою людського організму, і її регулювання залежить від багатьох факторів, включаючи генетичні, середовищеві та поведінкові аспекти. Однак, одним із найважливіших факторів, що впливають на масу тіла, є гормони - біолог

Сучасний світ ставить перед нами безліч викликів, одним з яких є правильне харчування. Щоб зберегти своє здоров'я та підтримувати оптимальну фізичну ф

Що їсти на вечерю, якщо ви на правильному харчуванні

Харчування | 23:00, 02.06.2023

Сучасний світ ставить перед нами безліч викликів, одним з яких є правильне харчування. Щоб зберегти своє здоров'я та підтримувати оптимальну фізичну форму, важливо розуміти значення кожного прийому їжі. Одним з найважливіших моментів є вибір правильн

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: