Що відчуває дитина, якщо батьки розлучаються

Adoption
Date
  • 1964 Переглядів
Якщо вам цікаво, що відчуває малюк у цій ситуації, докладно про це ми написали у нашому матеріалі. Повідомляє сайт Наша мама.

razvod.jpeg (27.73 Kb)

Перш за все, розлучення для дитини відбувається в той момент, коли йому про це повідомляють або коли він усвідомлює, що батько більше не повернеться. Якщо всі навколишні довго запевняли хлопчика, що тато просто в довгому відрядженні або робить ремонт в квартирі, або живе з бабусею, тому що вона хворіє - то він буде, цілком можливо, виглядати і відчувати себе спокійно. Не варто його обманювати, його розлучення просто ще не трапилося.

До певного віку дитина не усвідомлює, що у батьків є якісь власні стосунки між собою. Для нього існує лише його любов з батьком, вона-то і рветься при розлученні. Як правило (за рідкісним винятком), це породжує глибокі почуття неповноцінності - "значить, я недостатньо любимий і важливий для мого батька, раз моя любов йому не потрібна", і провини - "він не любить мене більше, тому що я не слухаюсь, не надто красивий, дурний".

Дитина починає боятися втратити і другого з батьків. Якщо один з них зміг розлюбити і кинути, значить, і другий теж може? Так народжується один з найважчих дитячих страхів - залишитися без батьківської любові взагалі. Ті, хто молодший, можуть стати примхливими, не відпускати мати (або батька) ні на крок, як ніби відкочуються в розвитку на кілька років назад. Діти старшого віку можуть панічно боятися залишатися одні або просто стають занадто тривожними. Ці отруйні почуття часом зберігається десятиліттями, не даючи побудувати гармонійні відносини в майбутньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитина плаче: чому варто завжди брати на руки малюка

Якщо розлучення супроводжувався конфліктами батьків між собою (а це трапляється дуже часто), дитина, боячись нових потрясінь, може почати уникати будь-яких сварок. Малюк стає надзвичайно слухняним, тихим, не суперечить і не грубить. З боку не схоже на невротичну реакцію на розлучення - але, тим не менш, це вона і є. Свій протест і свою агресію дитина буде направляти всередину, і наслідком можуть стати виснажливі головні болі та інші, більш серйозні хвороби. Дитина може відчувати і кризу статевої ідентифікації. Якщо для сина батько втілює чоловічі якості: силу, владу, розум, любов до матері, то малюк, яким би малим і безпорадний він не був, ідентифікує себе з чоловіком, компенсуючи тим самим свою слабкість. Йдучи, батько в певному сенсі забирає всі ці якості з собою, і хлопчик залишається розгубленим, з почуттям поразки і провини. Втрата батька іншої статі теж підриває уявлення про світ. Дівчинка, яка купалася в батьківській любові, відчуває себе захищеною, і сама здатна проявляти любов. Втрата цього, такого важливого для дитини відчуття, залишає глибокі рани.

Джерело: nastroenie.com.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, мама, тато, розлучення, переживання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

27 речей, які повинна знати кожна молода мама

Мама | 19:00, 04.05.2020

Список від іншої мами, який вас точно надихне!
Як не впадати з крайнощів в крайність?

Мама-екстраверт і мама-авторитет: чому ці типи мам відлякують інших?

Мама | 17:00, 09.03.2020

Як не впадати з крайнощів в крайність?


Багато хто вважає, що якщо в будинку з'явився новонароджений член сім'ї, то про відпочинок далеко від будинку варто забути років на п'ять. Отже, чи іс

Як організувати відпустку з новонародженою дитиною

Сімейні справи | 02:07, 21.02.2020

Багато хто вважає, що якщо в будинку з'явився новонароджений член сім'ї, то про відпочинок далеко від будинку варто забути років на п'ять. Отже, чи існує можливість відпочити з малюком?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: