Оральні контрацептиви для регуляції місячних

Adoption
Date
  • 692 Переглядів
Більше половини жінок, які приймають оральні контрацептиви, використовують їх не тільки як засіб запобігання, а й для інших цілей. Лікарі часто прописують гормональні контрацептиви, щоб зняти біль під час місячних або нормалізувати цикл.

4043_oralni_kontrac.jpg (24.71 Kb)

Дізнаємося більше про гормональної контрацепциви

1. Який у цих таблеток склад?
Є 2 основних види контрацептивних таблеток: комбіновані оральні контрацептиви (КОК) і ті, які містять прогестоген (КПК).

Обидва види містять синтетичні аналоги жіночих статевих гормонів. Але КОК - синтетичні естрогени і синтетичні форми прогестерону (прогестагени), а другі - тільки прогестагени.

Жіночі статеві гормони впливають на організм на різних рівнях. Ось чому оральні контрацептиви не тільки запобігають незаплановану вагітність, але і можуть нормалізувати гормональний дисбаланс або полегшити менструальні симптоми.

2. Регуляція менструального циклу
Якщо ви приймаєте гормональні контрацептиви, у вас немає місячних. Замість них у вас можуть бути 2 види кровотеч, які нагадують менструальні.

Кровотечі бувають у жінок, які приймають КПК. Вони трапляються, коли ви заплановано перериваєте прийом таблеток на час, приймаєте протягом 7 днів плацебо або завершуєте прийом оральних контрацептивів.

Цей тип кровотеч контролювати найпростіше. Кровотечами відміни вони називаються тому, що трапляються в період відміни гормонального препарату.

Інший тип - проривні кровотечі. З назви зрозуміло, що вони трапляються під час прийому таблеток. Такі кровотечі відбуваються, коли внутрішня оболонка матки не отримує достатньої кількості гормонів.

Це не небезпечний симптом, а просто знак того, що внутрішній оболонці потрібно адаптуватися до гормонів.

Проте проривні кровотечі трапляються і у жінок, які приймають КПК, якщо вони пропустять прийом таблетки.

Якщо у вас нерегулярні місячні, лікар може прописати вам КОК для їх стабілізації. На тлі прийому препаратів в кровотік надходить достатня кількість необхідних гормонів і створюється регулярний цикл. Він схожий на менструальний, але, як правило, більш передбачуваний.

Насправді приймати КОК можна кожен день і робити коротку перерву тільки раз в 3 місяці або ще рідше. У жінок, які це практикують, кров'янисті виділення бувають до 4 разів на рік, за графіком.

3. Зменшення болю під час місячних
Біль під час місячних - ще одна проблема, яку можуть вирішити комбіновані оральні контрацептиви. Щоб зрозуміти, як це працює, потрібно знати, що таке простагландини.

Цей механізм - важлива частина вашого репродуктивного здоров'я, але сильні спазми можуть викликати біль.

Крім того, простагландини звужують кров'яні судини, що призводить до нестачі кисню в тканинах і болю. КОК допомагають впоратися з обома проблемами. Вони знижують кількість простагландинів, вироблених маткою, і послаблюють спазми.

4. Важливе зауваження
Хоча всі гормональні контрацептиви містять синтетичні статеві гормони, вони діють трохи по-різному. Причина в тому, що є безліч синтетичних гормонів, а їх дозування може відрізнятися навіть в таблетках з однієї пачки (монофазні, двофазні, трифазні).

Для різних ситуацій підходять різні контрацептиви. Важливо підбирати схему прийому препаратів разом з лікарем, щоб таблетки вирішували проблеми конкретної пацієнтки. Наприклад, жінці з такою дерматологічної проблемою, як акне, і жінці з ПМС, швидше за все, пропишуть різні контрацептиви.

Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем, щоб підібрати для себе оптимальний варіант контрацепції, особливо якщо ви хочете полегшити ті чи інші симптоми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: контацептиви, таблетки, пмс, місячні, кровотечі, гормони, період, лікування, біль, синдром, відміна


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Розлучення негативно впливає на фізичне і психічне здоров'я чоловіків

Сімейні справи | 11:20, 24.05.2024

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Ризик серцево-судинних захворювань значно зростає через аборти

Аборт | 01:30, 24.05.2024

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Як тільки ми, жінки, бачимо на голоі перші волосинки, хочеться одразу їх висмикнути.Та чи можна це робити? І якщо так, чи врятує це від появи нової си

Чи можна висмикувати сиве волосся?

Здоров'я | 09:30, 23.05.2024

Як тільки ми, жінки, бачимо на голоі перші волосинки, хочеться одразу їх висмикнути.Та чи можна це робити? І якщо так, чи врятує це від появи нової сивої волосини на тому ж місці?

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної

Як покращити стосунки зі «складними» батьками?

Сімейні справи | 06:20, 23.05.2024

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної поведінки. Але налагодити з ними стосунки можна, якщо дотримуватися кількох кроків.

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом ж

Шлюбний контракт: зрада чи раціональне рішення?

Сімейні справи | 01:20, 23.05.2024

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом життя, а також врегулювати певні питання.

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: