Мікробіом грудного молока містить дріжджі та грибки: як це впливає на немовлят?

Adoption
Date
  • 239 Переглядів
Дослідники показали, що мікробіом грудного молока містить грибки. Кілька попередніх досліджень виявили бактерії в грудному молоці. Доведено, що певні гриби та бактерії є важливими пробіотиками для здоров’я немовлят.

7881_658c09e91686e12e3051882ea3c260.jpg (17.81 Kb)


«Наше дослідження демонструє наявність дріжджів та інших грибків у грудному молоці здорових матерів, підтверджуючи гіпотезу про те, що грудне молоко є важливим джерелом мікроорганізмів для немовляти, яка росте», — сказала дослідниця Марія Кармен Колладо, докторка філософії Інституту агрохімії та харчових технологій в Іспанії.

Встановивши в попередніх дослідженнях наявність дріжджів та інших грибків у грудному молоці матерів з Іспанії, дослідники взяли зразки грудного молока матерів з інших географічних місць, включаючи Фінляндію, Китай і Південну Африку, щоб з’ясувати, чи справджується це відкриття в місця з погодою, дієтою та способом життя, які відрізняються від тих, що є в південній Європі.

«Наші дані підтверджують наявність грибків у грудному молоці на всіх континентах і підтверджують потенційну роль грудного молока в початковому поширенні грибкових видів у кишечнику немовляти», — пишуть дослідники. «Це підтверджує існування «мікобіоти грудного молока» в здорових умовах».

Роди Malassezia і Davidiella були найбільш поширеними в різних країнах. Ці два, а також Sistotrema та Penicillium, були присутні в грудному молоці кожної країни.

Понад 70 відсотків іспанських і південноафриканських зразків мали виявлені рівні ДНК грибка, у той час як лише 45 відсотків китайських зразків і лише 35 відсотків фінських зразків. Незважаючи на схожість мікобіомів у чотирьох країнах, «наші висновки підтверджують потенційний вплив факторів навколишнього середовища, зокрема географічного розташування, на види дріжджів і грибів, які утворюють мікобіом грудного молока», — сказав д-р Колладо.

Дослідники також порівняли мікобіом грудного молока у матерів, які народжували вагінально, з мікобіомом матерів, які народжували через кесарів розтин. Специфічні гриби, такі як гриби роду Cryptococcus, були більш поширеними серед зразків матерів, які народжували вагінально, але спосіб пологів не вплинув на різноманіття чи багатство грибів.

Дослідники не визначили джерела мікобіому грудного молока, але Malassezia знаходяться навколо сальних залоз, залоз, які виділяють олії для змащування волосся та шкіри. Davidiella були знайдені у піхві. А Saccharomyces, які також присутні в грудному молоці, є одними з найпоширеніших грибів у кишечнику.

Життєздатні грибкові клітини в грудному молоці свідчать про те, що грудне молоко може впливати на розвиток мікобіоти немовлят, пишуть дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Мікробіом, грудне молоко, дріжджі, грибки, впливає на немовлят, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, грудне, молоко, матері, зразки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Біопсія ворсин хоріона є діагностичною процедурою, яка використовується для виявлення певних генетичних аномалій або хвороб у плоду. Цей метод дозволя

Біопсія ворсин хоріона: ризики та ускладнення для майбутньої дитини

Вагітність та пологи | 19:00, 03.06.2023

Біопсія ворсин хоріона є діагностичною процедурою, яка використовується для виявлення певних генетичних аномалій або хвороб у плоду. Цей метод дозволяє медичним фахівцям отримати зразок тканини з плода для подальшого аналізу. Хоча біопсія може бути н

Легкий та смачний салатик!

Готуємо курячий салат з кукурудзою та горошком

Харчування | 17:00, 03.06.2023

Легкий та смачний салатик!

Чудовий початок дня - млинці з фаршем, відвареним курячим яйцем та цибулею.

Готуємо млинці, фаршировані фаршем та яйцями

Харчування | 09:00, 03.06.2023

Чудовий початок дня - млинці з фаршем, відвареним курячим яйцем та цибулею.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції можуть призвести до хвороб?

Хвороби | 08:00, 03.06.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Дуже нескладна страва, яку можна подати на свято чи вечірку. Виглядає ефектно та незвично.

Готуємо картоплю з беконом

Харчування | 02:30, 03.06.2023

Дуже нескладна страва, яку можна подати на свято чи вечірку. Виглядає ефектно та незвично.

Рулет з філе індички з каперсами — універсальна страва, яку можна подавати і як холодну закуску, і як гарячу, доповнивши її гарніром. Крім цікавого см

Готуємо рулет із філе індички з каперсами

Харчування | 21:00, 02.06.2023

Рулет з філе індички з каперсами — універсальна страва, яку можна подавати і як холодну закуску, і як гарячу, доповнивши її гарніром. Крім цікавого смакового поєднання, рулет містить безліч поживних вітамінів та мінералів, що робить його придатним дл

Дуже простий та смачний супцик з грибами та рисом. Неодмінно спробуйте!

Готуємо рисовий суп з грибами

Харчування | 17:00, 02.06.2023

Дуже простий та смачний супцик з грибами та рисом. Неодмінно спробуйте!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: