5 способів мотивувати школяра вчитися краще

Adoption
Date
  • 529 Переглядів
У початковій школі закладається фундамент дитини щодо навчання. Саме з 1-го по 4-й клас школяр набуває пізнавальний інтерес і мотивацію до подальшого навчання, адже у віці 6-9 років відбувається черговий стрибок розвитку. Психіка дітей в буквальному сенсі цього слова жадає пізнавальної діяльності, в той час як інтерес до діяльності ігрової поступово відходить на другий план. У цей період найлегше підтримати властиву кожній дитині допитливість і направити її в потрібне русло. Причому основна роль в цій справі відводиться батькам, а не вчителю.

0368_1yuyu.jpg (63.38 Kb)

Мрійте
У вашого першокласника вже є мрія кимось стати? Прекрасно! Використовуйте це для мотивації: разом з дитиною складіть план знань, які знадобляться йому, щоб стати, наприклад, лікарем. Поясніть, що навчання допоможе домогтися поставлених цілей.

Читайте перед сном
Незважаючи на те, що день учня заповнений найрізноманітнішими справами, уроками і кружками, постарайтеся запланувати годину перед сном для читання «для душі». Нехай це будуть книги, цікаві самій дитині, ті, що допоможуть відпочити і розслабитися.

Знання замість оцінок
Цікавлячись у дитини, як пройшов черговий день в школі, питайте не про оцінки, а про те, що нового і цікавого школяр дізнався за цей день. Нехай розповість, що його здивувало і вразило. Переказуючи інформацію вам, дитина непомітно для себе закріплює її в своїй пам'яті і концентрується на позитивних емоціях.

Навчіть вчитися
Найчастіше через велику завантаженість вчителі не приділяють цьому аспекту належної уваги. Покажіть дитині, як організувати шкільне приладдя таким чином, щоб ними було легше і зручніше користуватися, як працювати з книгою. Розкажіть, як робили ви, коли самі вчилися в школі.

Будьте просто батьками
Не критикуйте, не оцінюйте і не порівнюйте дитину з іншими - з цим прекрасно впорається шкільний учитель. Роль батьків в нелегкому процесі адаптації в школі - допомагати і вислуховувати. В першу чергу, звертайте увагу на почуття дитини, не дозволяйте негативним емоціям, які неминуче будуть виникати, збиратися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Матусі в Інстаграм, які мають чим здивувати
Як виховати з сина чудового чоловіка?
Поради психологів: Як зрозуміти чоловіка


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: навчання, школа, уроки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ми розповіли про 4 способи, як привчити дитину до читання.

Як заохотити дитину до читання?

Дитина | 12:30, 21.09.2018

Ми розповіли про 4 способи, як привчити дитину до читання.

Методи, які зможуть зацікавити дитину до нових предметів в школі.

Способи, які покажуть, що фізика і хімія - це цікаво

Дитина | 15:30, 17.09.2018

Методи, які зможуть зацікавити дитину до нових предметів в школі.

Якщо ви вирішили придбати стіл для дитини, то варто звернути увагу на декілька критеріїв. Тоді ви точно не прогадаєте з вибором.

Правильно підібраний стіл - здорова дитина

Дитина | 18:26, 15.09.2018

Якщо ви вирішили придбати стіл для дитини, то варто звернути увагу на декілька критеріїв. Тоді ви точно не прогадаєте з вибором.

Хімія - захоплювальний, але досить складний предмет, освоїти який вдається далеко не кожному. Але є прекрасний спосіб як вивчити таблицю Менделєєва і

Цікавий спосіб, як легко вивчити таблицю Менделєєва

Школярі | 17:00, 13.09.2018

Хімія - захоплювальний, але досить складний предмет, освоїти який вдається далеко не кожному. Але є прекрасний спосіб як вивчити таблицю Менделєєва і зацікавити хімією учнів. Він підійде як для дітей, так і для дорослих.

Чи потрібно школярам допомагати у вирішенні домашнього завдання, і як це правильно робити - читайте далі.

Для батьків-початківців: як робити уроки з дітьми?

Сімейні справи | 17:00, 10.09.2018

Чи потрібно школярам допомагати у вирішенні домашнього завдання, і як це правильно робити - читайте далі.

Здорові звички справді потрібно розвивати якомога раніше. Чим раніше дитина їх сформує, тим менше зусиль потребуватиме при використанні їх у своєму по

5 навичок, яких треба навчити школяра

Школярі | 10:00, 08.09.2018

Здорові звички справді потрібно розвивати якомога раніше. Чим раніше дитина їх сформує, тим менше зусиль потребуватиме при використанні їх у своєму повсякденному житті.

Одна з помилок багатьох батьків, як не варто готувати дитину до школи.

Не розмежовуйте життя дитини на "до школи" і "після"

Школярі | 12:30, 03.09.2018

Одна з помилок багатьох батьків, як не варто готувати дитину до школи.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: