5 способів мотивувати школяра вчитися краще

Adoption
Date
  • 385 Переглядів
У початковій школі закладається фундамент дитини щодо навчання. Саме з 1-го по 4-й клас школяр набуває пізнавальний інтерес і мотивацію до подальшого навчання, адже у віці 6-9 років відбувається черговий стрибок розвитку. Психіка дітей в буквальному сенсі цього слова жадає пізнавальної діяльності, в той час як інтерес до діяльності ігрової поступово відходить на другий план. У цей період найлегше підтримати властиву кожній дитині допитливість і направити її в потрібне русло. Причому основна роль в цій справі відводиться батькам, а не вчителю.

0368_1yuyu.jpg (63.38 Kb)

Мрійте
У вашого першокласника вже є мрія кимось стати? Прекрасно! Використовуйте це для мотивації: разом з дитиною складіть план знань, які знадобляться йому, щоб стати, наприклад, лікарем. Поясніть, що навчання допоможе домогтися поставлених цілей.

Читайте перед сном
Незважаючи на те, що день учня заповнений найрізноманітнішими справами, уроками і кружками, постарайтеся запланувати годину перед сном для читання «для душі». Нехай це будуть книги, цікаві самій дитині, ті, що допоможуть відпочити і розслабитися.

Знання замість оцінок
Цікавлячись у дитини, як пройшов черговий день в школі, питайте не про оцінки, а про те, що нового і цікавого школяр дізнався за цей день. Нехай розповість, що його здивувало і вразило. Переказуючи інформацію вам, дитина непомітно для себе закріплює її в своїй пам'яті і концентрується на позитивних емоціях.

Навчіть вчитися
Найчастіше через велику завантаженість вчителі не приділяють цьому аспекту належної уваги. Покажіть дитині, як організувати шкільне приладдя таким чином, щоб ними було легше і зручніше користуватися, як працювати з книгою. Розкажіть, як робили ви, коли самі вчилися в школі.

Будьте просто батьками
Не критикуйте, не оцінюйте і не порівнюйте дитину з іншими - з цим прекрасно впорається шкільний учитель. Роль батьків в нелегкому процесі адаптації в школі - допомагати і вислуховувати. В першу чергу, звертайте увагу на почуття дитини, не дозволяйте негативним емоціям, які неминуче будуть виникати, збиратися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Матусі в Інстаграм, які мають чим здивувати
Як виховати з сина чудового чоловіка?
Поради психологів: Як зрозуміти чоловіка


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: навчання, школа, уроки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Настало літо, дитина хоче відпочити після навчальних місяців в школі, але непотрібно забувати, що читати варто і влітку. Також ці способи підходять дл

10 способів, як заохотити дитину до читання

Дитина | 12:30, 15.06.2018

Настало літо, дитина хоче відпочити після навчальних місяців в школі, але непотрібно забувати, що читати варто і влітку. Також ці способи підходять для діток, які тільки починають читати.

Дислексія - це часткове порушення процесу читання. Малюкові з таким діагнозом складно розпізнавати букви, складати їх у слова і вимовляти вголос, а та

Причини й симптоми дислексії у дітей

Дитина | 14:00, 08.06.2018

Дислексія - це часткове порушення процесу читання. Малюкові з таким діагнозом складно розпізнавати букви, складати їх у слова і вимовляти вголос, а також не розуміють змісту прочитаного.

Сучасні діти вже не ті, що були років двадцять назад. У них інші цінності, інше виховання. І щоб знайти до них підхід, варто перечитати не одну книгу.

5 книг, які потрібно прочитати батькам і вчителям

Сімейні справи | 13:34, 01.06.2018

Сучасні діти вже не ті, що були років двадцять назад. У них інші цінності, інше виховання. І щоб знайти до них підхід, варто перечитати не одну книгу. А цілих 5!

Вчені з Michigan State University стверджують, що діти, здатні до самоконтролю, краще знають мову і більш грамотні, ніж їх однолітки, яким складно кон

Як самоконтроль дитини впливає на грамотність?

Дитина | 15:30, 25.05.2018

Вчені з Michigan State University стверджують, що діти, здатні до самоконтролю, краще знають мову і більш грамотні, ніж їх однолітки, яким складно контролювати свою поведінку.

Багато батьків стикаються з проблемою, коли діти навідріз відмовляються брати в руки книгу. Навчити дитину читати – лише половина завдання. Важливо пр

Як "прищепити" дитині любов до читання?

Дитина | 10:00, 25.05.2018

Багато батьків стикаються з проблемою, коли діти навідріз відмовляються брати в руки книгу. Навчити дитину читати – лише половина завдання. Важливо прищепити любов до книги, щоб читання не було необхідністю, а приємним і цікавим заняттям.

5 порад, як порозумнішати за короткий термін - читайте у нашому матеріалі.

Як стати розумною за кілька днів?

Психологія | 22:00, 17.05.2018

5 порад, як порозумнішати за короткий термін - читайте у нашому матеріалі.

Дівчаток необхідно навчати грудному вигодовуванню ще в школі, так вважають лікарі. Тільки це може змінити ситуацію, при якій молоді мами все частіше в

У школі дівчат навчатимуть грудному вигодовуванню

Школярі | 09:30, 15.05.2018

Дівчаток необхідно навчати грудному вигодовуванню ще в школі, так вважають лікарі. Тільки це може змінити ситуацію, при якій молоді мами все частіше вдаються до молочних сумішей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: