5 звичок батьків, завдяки яким їхні діти будуть вчитися краще за інших

Adoption
Date
  • 8389 Переглядів
Всі батьки завжди хочуть, щоб їхнє чадо було найрозумнішим, найуспішнішим та найтямущішим. Вони купують купу книжок, щоб оцінки в школі були кращими, але часто так і не можуть приділити хвилинки уваги, щоб перевірити домашнє завдання або допомогти дитині. Насправді рецепт гарного навчання дітей простий, але він потребує безпосередньо участі батьків у цьому – все починається вдома. І це не наші вигадки. Ця теорія доведена вченими.

1277_7.jpg (39.22 Kb)


Що потрібно робити батькам, щоб стимулювати дитину до гарного навчання?

1. Читати вголос.
Четверо дослідників з Дитячого медичного центру міста Цинциннаті довели практичним шляхом, що читання вголос безпосередньо впливає на розвиток дитячого мозку. У момент читання вголос задіюються ті частини мозку, які відповідають за аудиіосприйняття.

Більш того, читання вголос – це запорука того, що ваші діти будуть читати більше і краще, коли підростуть. Джулі Грос-Льюїс, Мередіт Вест і Ендрю Кінг з університету Айова провели експеримент і з’ясували, що навіть прості звуки діють на освіту у дитини: «Коли діти тільки починають вчити слова і видають схожі звуки, матері реагують на них, як на щось важливе, нібито дитина вже з ними розмовляє. Звук має навіть більше значення, коли він вимовляється при читанні, тому що тоді він прив’язується до простих фраз з книги».

Найкращий спосіб прищепити любов до книг і розвинути уяву дитини – це читати разом з ним.

2. Говорити “спасибі”.
Дослідження, опубліковані на сайті журналу Forbes, показують, що проста подяка несе в собі безліч плюсів. Тільки один раз сказане “спасибі” покращує психологічний стан, зміцнює психіку, знижує агресію і служить гарантом для нових знайомств. Згідно з дослідженнями, подякувавши незнайомцю, ви даєте шанс і надію на зародження нової дружби і нових стосунків. Тому навчіть дітей цінувати те, що вони мають, і дякувати за те, що вони отримують від інших людей.

3. Уявляти.
Університет в Тель-Авіві провів експеримент за участю 6-9-річних дітей. Вчені хотіли дізнатися, як віддаленість від об’єктів впливає на абстрактне мислення дитини (останнє, в свою чергу, прямо пов’язане з уявою). Дітям показували картинки від власної парти до Всесвіту і в зворотному порядку, а після давали пройти простий тест на рівень креативності. Учасники, які бачили, як їх маленький світ розширюється до розмірів Всесвіту, показували кращі результати, ніж ті, чий світ звужувався до розмірів шкільної парти.

Роздуми «назовні», а не «всередину», налаштовують дітей на фантазії, допомагають їм побачити предмет з різних точок зору, мислити за межами поняття «зараз».

Не поспішайте говорити дітям, що вони вигадують, краще обговоріть цю вигадку з ними, розгляньте її з усіх боків. Дитяча уява не знає кордонів, і нема чого зводити їх штучно.

4. Грати настільні ігри.
Граючи в настільні ігри з дітьми, ви вчите їх красиво і гідно програвати і вигравати, до того ж ви вчите дитину стратегії. Більш того, деякі дослідження, наприклад, опубліковане в журналі «Розвинена психологія», вказують на користь ігор, які змушують дитину рахувати кількість клітин, на які потрібно просунути фішку. Дослідження «Psychological Science» показало, що головоломки, кубики та настільні ігри допомагають розвинути у дітей просторове і логічне мислення. Витратьте час в день і зіграйте з вашими дітьми, наприклад, в «Монополію»: це стратегія, яка вчить рахувати, читати і мислити на кілька ходів вперед.

5. Цінувати природу.
Journal of the Study of Religion, Nature and Culture вивчив взаємовідношення дітей з природою і з’ясував, що навіть просте проведення часу на вулиці змусить дитину відчувати себе більш натхненно. Діти, які грають на повітрі 5-10 годин на тиждень, кажуть, що відчувають духовний зв’язок із землею і відчувають себе зобов’язаними захищати її. Чим більше часу діти проводять на вулиці, тим міцнішим стає їх здоров’я, та й настрій помітно підвищується.

Навіть Всесвітня Організація Здоров’я рекомендує дітям як мінімум годину в день приділяти фізичним вправам на повітрі – інтенсивним або не дуже. Більш того, недавнє дослідження в JAMA показало, що діти, які в школі проводять більше часу на вулиці, мають менший шанс стати короткозорими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, батьки, навчання, звички


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо під час проведення національного мультитесту почнеться повітряна тривога, - всі учасники тестування повинні будуть прямувати в укриття.

ЗНО-2022: як діяти абітурієнтам під час повітряної тривоги

Навчання | 00:30, 24.07.2022

Якщо під час проведення національного мультитесту почнеться повітряна тривога, - всі учасники тестування повинні будуть прямувати в укриття.

Без сумніву, хороші вчителі та добрі навички опанування нового матеріалу грають велику роль у засвоєнні нових знань, так само як і велика кількість ін

Неочікувані фактори, які впливають на успішність дитини

Навчання | 12:00, 19.07.2022

Без сумніву, хороші вчителі та добрі навички опанування нового матеріалу грають велику роль у засвоєнні нових знань, так само як і велика кількість інших факторів поза межами впливу учнів та батьків. Позитивним поштовхом можуть стати прості, але важл

Багато інформації про негативні сторони використання дітьми комп’ютера — негативні наслідки варіюються від меншого часу для ігор на свіжому повітрі до

Які переваги використання комп’ютера дітьми?

Дитина | 08:30, 15.07.2022

Багато інформації про негативні сторони використання дітьми комп’ютера — негативні наслідки варіюються від меншого часу для ігор на свіжому повітрі до контакту з сексуальними хижаками. Але ви також побачите виразні переваги використання комп’ютера дл

1 вересня у Львові почнеться очне навчання у школах. Але якщо батьки хочуть, щоб їхня дитина продовжувала навчання дистанційно, місто забезпечить таку

У львівських школах запровадять добровільне очне навчання

Навчання | 08:30, 10.07.2022

1 вересня у Львові почнеться очне навчання у школах. Але якщо батьки хочуть, щоб їхня дитина продовжувала навчання дистанційно, місто забезпечить таку можливість. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Області мозку, які є найбільш важливими для навчання, це ті, що беруть участь у пам’яті. Інші важливі області включають ті,що задіяні в обробці інформ

Частини мозку, які впливають на навчання

Навчання | 19:00, 09.07.2022

Області мозку, які є найбільш важливими для навчання, це ті, що беруть участь у пам’яті. Інші важливі області включають ті,що задіяні в обробці інформації від п’яти органів чуття та інформації про ваше тіло. Вони служать входом в систему пам'яті. Ког

Як визначити сильні та слабкі сторони вашої дитини

Дитина | 00:30, 08.07.2022

"Якщо судити про рибу за її здатністю лазити по дереву, вона проживе все життя, вважаючи, що вона дурна". Це спостереження ніколи не є більш правдивим, ніж коли виховуєш дітей. Кожна дитина має різний набір сильних і слабких сторін. Виховання сильних

Чи можна підготувати дитину до школи самостійно?

Як правильно готувати дитину до школи?

Дитина | 05:00, 05.07.2022

Чи можна підготувати дитину до школи самостійно?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: