Грудне вигодовування недоношених дітей: як правильно?

Adoption
Date
  • 3999 Переглядів
Передчасно народжені немовлята вимагають особливої імунобіологічного захисту, забезпечення білками, вуглеводами, жирами, вітамінами, мікроелементами. При передчасних пологах грудне молоко має особливі поживні та енергетичні властивості.

4707_kxcqbd3x3jm.jpg (24.37 Kb)


Молоко жінок, які народили передчасно, містить велику кількість білка, поліненасичених жирних кислот, які необхідні для росту і розвитку організму недоношеної дитини, перш за все, для дозрівання центральної нервової системи. Також грудне молоко при передчасних пологах більш багата вуглеводами, вітамінами А, Е, С у порівнянні з грудним молоком у жінок, що народили в строк. Дуже важливо, що грудне молоко у жінок при недоношеній вагітності містить більше мікроелементів, необхідних для розвитку дитини, а саме: заліза, хлору, цинку, міді, йоду.

Таким чином, сама природа забезпечила фізіологічну доцільність годування недоношених дітей грудним молоком їх матерів. Час, враховуючи більш інтенсивні темпи зростання передчасно народжених немовлят, порівняно з тими, які народилися в строк, існує необхідність додаткового забезпечення білками, деякими мікроелементами і вітамінами, особливо дітей з гестаційним віком менше 32 тижнів та масою тіла менше 1500 р. Це додаткове забезпечення білками, мікроелементами і вітамінами може проводитися шляхом часткового парентерального харчування новонароджених з гестаційним віком 32 тижні і менше, масою тіла 1500 г і менше. Малюкам, які мають гестаційний вік 32-34 тижні, додаткове введення білка можна здійснювати ентерально, додаючи до грудного молока спеціальні, збагачені білком, добавки. Немовлят, які народилися з масою тіла понад 1800 м, гестаційним віком 34-36 тижнів і більше, можна прикладати до грудей матері і вигодовувати грудьми залежно від стану дитини.

Виникає друге важливе питання щодо способу годування недоношених дітей. Рефлекс ковтання сформований вже протягом періоду внутрішньоутробного розвитку, починаючи з 18-20 тижні гестації. Рефлекс смоктання формується у внутрішньоутробного плода з 22-24 тижні гестації, одночасно при народженні дитини з терміном гестації 24-30 тижнів рефлекси смоктання і ковтання ще не сформовані таким чином, щоб забезпечити можливість самостійного ентерального харчування. Тому у недоношених дітей з гестаційним віком до 31-32 тижнів використовується зондове годування материнським молоком з проведенням часткового парентерального живлення.

Залежно від стану дитини при народженні, починаючи з 31-32 тижнів гестаційного віку немовлят, можна годувати з чашечки материнським молоком з додаванням білкових добавок, що виключає необхідність парентерального харчування.

При виходжуванні та грудному годуванні недоношених новонароджених з гестаційним віком 30-36 тижнів доцільно використовувати метод кенгуру, який забезпечує контакт шкіра до шкіри матері і дитини, синхронізацію біоритмів матері і дитини, які склалися ще протягом внутрішньоутробного періоду. Метод кенгуру зберігає тепло дитини та зменшує її енергетичні витрати, забезпечує більш швидкий зріст дитини і кращий психоемоційний розвиток.

Координація смоктання і ковтання у немовлят формується з 32-34 тижнів гестації. Новонароджених з гестаційним віком 34-36 тижнів і масою тіла понад 1800 р можна прикладати до грудей матері.

Грудне вигодовування недоношених дітей.

Гестаційний вік до 30-31 тижнів, маса тіла 1300 м і менше Зондове годування з використанням материнського молока

Гестаційний вік 31-32 тижні, гестаційний вік 32-34 тижні Годування з чашечки материнським молоком

Гестаційний вік 34-36 тижнів Прикладати до грудей, грудне вигодовування

Питання вигодовування недоношених дітей не мають однозначного рішення. Існує думка, що при вигодовуванні недоношених дітей молочними сумішами дітей мають краще кількісне забезпечення харчовими нутрієнтами, що призводить великі темпи фізичного розвитку. Разом з тим є дані, що стимуляція фізичного розвитку і росту у дітей на штучному вигодовуванні не супроводжується адекватним нервово-психічним розвитком дитини.

Слід зазначити, що грудне молоко для передчасно народжених дітей, особливо з гестаційним віком 28-32 тижні, є иммунобиологическим захистом шлунково-кишкового тракту, профілактикою виразково-некротичного ентероколіту, ротавірус-ноита інших інфекцій травного тракту і організму дитини в цілому.

Тільки грудне молоко містить унікальні імунобіологічні фактори росту, стимулюючий фактор, в останні роки з’явилися повідомлення про імуномодулюючих властивості грудного молока . Все зазначене має дуже важливе значення для вигодовування і здоров’я недоношених дітей і новонароджених з перинатальною патологією.

Таким чином, грудне молоко матері, які народили своїх дітей достроково, є «золотим стандартом» годування недоношених немовлят, стандартом профілактики захворюваності та оптимального психоемоційного розвитку недоношених дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: новонароджений, годування грудьми, недоношені діти, догляд


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Фруктові та овочеві пюре – перші продукти, з якими малюк знайомиться після маминого молока. Вони поступово починають готувати травну систему до повноц

Як вибрати пюре для першого прикорму?

Дитяче харчування | 12:00, 28.06.2022

Фруктові та овочеві пюре – перші продукти, з якими малюк знайомиться після маминого молока. Вони поступово починають готувати травну систему до повноцінної роботи та перетравлення різних продуктів. А ще допомагають розвивати смакову палітру вражень.

Від поведінки батьків залежить те, як дитина переживатиме цю подію. Перед дорослими постає важливе завдання – надати дитині необхідну підтримку та доп

Психологи розповіли, як пояснити дитині, що мама з татом розлучаються

Психологія | 07:00, 28.06.2022

Від поведінки батьків залежить те, як дитина переживатиме цю подію. Перед дорослими постає важливе завдання – надати дитині необхідну підтримку та допомогти безболісно пережити розставання батьків.

Маленькі діти полюбляють брати до рота різні сторонні предмети й інколи випадково їх ковтають. Іноді це не несе ніякої загрози, а в деяких випадках ра

Якщо дитина проковтнула монету

Дитина | 05:00, 28.06.2022

Маленькі діти полюбляють брати до рота різні сторонні предмети й інколи випадково їх ковтають. Іноді це не несе ніякої загрози, а в деяких випадках рахунок іде на години.

У грудному віці нерідко причиною постійного плачу є коліки.

Чому дитина постійно плаче і вередує

Дитина | 08:00, 27.06.2022

У грудному віці нерідко причиною постійного плачу є коліки.

Крім поживних речовин та вітамінів, немовля отримує з молоком матері антитіла, які здатні захистити від хвороб. Користь від грудного вигодовування отр

Бонуси від грудного вигодовування для мами і дитини

Післяпологовий період | 10:00, 26.06.2022

Крім поживних речовин та вітамінів, немовля отримує з молоком матері антитіла, які здатні захистити від хвороб. Користь від грудного вигодовування отримують не лише малюки, а й матері.

Мамо, дай мені зрозуміти, що я завжди можу до тебе звернутися. Я виросту — і буду вміти довіряти.

Не можна забороняти дитині плакати

Дитина | 12:00, 25.06.2022

Мамо, дай мені зрозуміти, що я завжди можу до тебе звернутися. Я виросту — і буду вміти довіряти.

Доведено, що дитина, яку в родині часто обіймають, пригортають до себе і цілують, менше хворіє, має міцний імунітет, виглядає більш щасливішою та стій

Чому дитину потрібно обіймати щодня

Дитина | 08:00, 25.06.2022

Доведено, що дитина, яку в родині часто обіймають, пригортають до себе і цілують, менше хворіє, має міцний імунітет, виглядає більш щасливішою та стійкою до стресових подій в її житті. І це неспроста, адже під час таких обіймів в людині виділяється т

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: