Чи готові ви до другої дитини? Запитання, які допоможуть зрозуміти це

Adoption
Date
  • 782 Переглядів
Як показує практика, до народження дитини неможливо підготуватися — скільки б книг та корисних статей ви не прочитали, реальність все одно виявиться зовсім не такою, як очікувалося. Вважається, що з плануванням другої дитини має бути трохи простіше - ви вже приблизно уявляєте, що на вас чекає.

0412_planurovanue-beremenostu-400.jpg (.66 Kb)

Існує безліч способів визначити, наскільки ви готові до появи другої дитини, але, швидше за все, жоден з них не гарантує стовідсоткової точності - адже ми знаємо, що як тільки з'являється дитина, всі плани та прогнози вилітають у трубу. Втім, іноді варто спробувати.

Ось список питань, які треба поставити собі, перш ніж зважитися на другу дитину

1.Яка основна причина, чому я хочу другу дитину?
Ви хочете другої дитини, щоб у першої з'явилася компанія? Чи, можливо, ваша сім'я стане «повною» після того, як у ній буде чотири людини?

Вам подобається стежити за розвитком дитини та займатися її вихованням? Або ви згадуєте про свої стосунки з сиблінгами, і хочете, щоб ваша дитина випробувала те саме?

Ви переживаєте про те, що ваш біологічний годинник цокає, і зараз — останній шанс народити дитину? Чи ви хочете завести ще одну дитину через громадський тиск?

Після того, як ви визначите основну причину, з якої ви хочете ще одну дитину, ви зможете відповісти на запитання, чи варто вам її заводити чи ні.

2.Як мій партнер ставиться до того, щоб завести другу дитину?
Враховуючи той факт, що пари нерідко скаржаться на те, що отримують менше задоволення від стосунків після появи дитини, корисно зрозуміти, чи збігаються ваші погляди на другу дитину з поглядами вашого партнера.

Якщо не збігаються, то логічно зробити крок назад і обговорити один з одним усі доводи за та проти, які у вас є.

Чим чесніше ви будете один з одним, тим краще у вас вдасться налагодити комунікацію, і тим простіше вам ухвалити спільне рішення.

3.Чи готова я ще раз пройти через це?
Діти вимагають величезної праці. Ви, напевно, ще не забули, як вам доводилося бути на посту 24/7, перебудовувати свій графік під потреби дитини, і як ваші дні та ночі зливалися в одну розмиту пляму.

Зараз на вас чекає не просто повторення всього цього. На вас чекає повторення — але ще й з іншою маленькою людиною навантаження. Ось які важливі фактори слід брати до уваги:

Ваше здоров'я
Ви стали старшими, а тому у вас можуть бути складності із зачаттям (або воно займе більше часу). Якщо ви старше 35 років, ваші ризики проблемної вагітності зростають.

4.Ваша система підтримки
Вам буде набагато простіше впоратися з дитиною та немовлям, якщо у вас є родичі або наймані працівники, які можуть вам допомогти.

5.Ваш будинок
Ваш будинок готовий до того, щоб прийняти ще одну дитину? У нього буде дитяча кімната? Як ви все спатимете? Ваш простір та житлові умови – це ще один важливий фактор, який потрібно враховувати.

6.Ваш темп життя
Приймаючи рішення про другу дитину, важливо подумати про те, як вона вплине на ваш устрій. Деякі зміни можуть бути вагомими, деякі ледь помітними. Наприклад, вам буде складніше сходити за кавою або в кіно, ніж зараз.

Чим краще ви розберетеся у всіх цих питаннях та логістиці, тим простіше вам буде ухвалити рішення.

7.Як моя дитина переживе появу брата чи сестри?
Незважаючи на те, що ваша дитина може випробувати величезну палітру почуттів - від нескінченного щастя до ревнощів і відчуття, що її зрадили, - неможливо точно передбачити, як вона поведеться з появою сиблінга.

8.Чи можу я дозволити собі ще одну дитину?
Поява дитини потребує серйозних фінансових вливань. Крім короткочасних витрат (наприклад, підгузки або візити до педіатра), на вас чекає безліч довгострокових витрат.

9.Як друга вплине на мою кар'єру?
Друга дитина приведе до другого декрету – і це важливо враховувати. Ще варто подумати про те, що ви робитимете, якщо ваша робота пов'язана з відрядженнями, наскільки доступні сади у вашому місті і чи не призведе декрет до того, що вас не підвищуватимуть на посаді або заберуть у вас перспективні проекти.

10.Що, якщо у мене не буде другої дитини?
Можливо, ви вже уявляли собі життя з двома дітьми, але не менш важливо уявляти собі життя з однією дитиною. Що ви відчуватимете? Сум? Жаль? Чи полегшення?

Якщо у вас не буде другої дитини, чи здаватиметься вам, що вам чогось не вистачає? Або у вас буде відчуття того, що ваша сім'я є повною і без неї?

Вивчення ваших почуттів може багато розповісти про те, чого ви насправді хочете, і яка справжня причина того, що ви почали замислюватися про другу дитину.

Тиск з боку друзів і родичів або суспільства в цілому, постійно цокаючи годинник або бажання зберегти шлюб - всі ці фактори можуть змусити вас думати, що ви хочете другої дитини, навіть якщо ви не хочете.

Незалежно від того, що ви вирішите, пам'ятайте, що тут немає правильних і неправильних відповідей. Єдиний ключ до того, щоб виростити щасливу дитину – це щасливі мати та батько, які ухвалюють поінформовані рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, дитини, дитину, другої, хочете, рішення, можуть, простіше, важливо, готові, друга дитина, плануємо дитину, плануєм вагітність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

А ви знали, що перед важливим рішенням необхідно поставити кілька дуже важливих питань? Пропонуємо майбутнім мамам та татам протестувати себе.

Які запитання потрібно ставити собі, щоб зрозуміти, чи готові ви стати батьками?

Плануємо дитину | 14:45, 10.02.2024

А ви знали, що перед важливим рішенням необхідно поставити кілька дуже важливих питань? Пропонуємо майбутнім мамам та татам протестувати себе.

Сім'я — система складна. Важливо не тільки знайти чоловіка, який любитиме і піклуватиметься про вас, але й забезпечуватиме сприятливе середовище для з

Ознаки, які говорять, що ваш партнер – поганий варіант, щоб заводити з ним дітей

Плануємо дитину | 07:40, 09.02.2024

Сім'я — система складна. Важливо не тільки знайти чоловіка, який любитиме і піклуватиметься про вас, але й забезпечуватиме сприятливе середовище для зростання та розвитку вашої дитини.

Вважається, що чим більша сімʼя — тим краще. Діти змалку навчаються співіснувати з різними людьми, у багатодітних сімʼях формуються дружні с

Як кількість дітей у сім'ї впливає на їхнє здоров'я?

Плануємо дитину | 01:30, 04.02.2024

Вважається, що чим більша сімʼя — тим краще. Діти змалку навчаються співіснувати з різними людьми, у багатодітних сімʼях формуються дружні стосунки між родичами, а такий звʼязок триватиме усе життя. Однак останні дослідження американсь

Попри те, що багато сімей саме під час війни зважились на поповнення, інші ж навпаки вирішили відкласти цю подію на кращі часи. Як стало відомо, війна

2023 рік має найнижчий показник народжуваності в Україні за всю Незалежність

Плануємо дитину | 11:20, 31.01.2024

Попри те, що багато сімей саме під час війни зважились на поповнення, інші ж навпаки вирішили відкласти цю подію на кращі часи. Як стало відомо, війна суттєво вплинула на рівень народжуваності. У Міністерстві юстиції України поділилися даними, скільк

Народження дитини — важливий та складний процес, на який партнери повинні іти свідомо, підготовленими й наповненими. Для українського народу народженн

Чому на жінок тиснуть з народженням дітей?

Плануємо дитину | 06:30, 31.01.2024

Народження дитини — важливий та складний процес, на який партнери повинні іти свідомо, підготовленими й наповненими. Для українського народу народження дитини здавна мало свої сенси: поява маляти у сімʼї віщувала добро, злагоду, розвиток та проц

Діти здебільшого є віддзеркаленням своїх батьків. Хтось із самого дитинства набуває знайомих рис, а хтось “наздоганяє” їх у більш зрілому віці. А чи в

Які риси характеру має дитина за порядком народження в родині?

Дитина | 07:30, 18.01.2024

Діти здебільшого є віддзеркаленням своїх батьків. Хтось із самого дитинства набуває знайомих рис, а хтось “наздоганяє” їх у більш зрілому віці. А чи впливає порядок народження дитини на характер? Ми розповімо тобі про теорію австрійського психолога А

Команда китайських і американських учених під час дослідження з’ясувала, що психологічна стабільність дітей і підлітків безпосередньо залежить від кіл

Як кількість дітей в сім'ї впливає на психіку батьків?

Сімейні справи | 00:30, 17.01.2024

Команда китайських і американських учених під час дослідження з’ясувала, що психологічна стабільність дітей і підлітків безпосередньо залежить від кількості їхніх братів і сестер – що їх більше, то більше проблем.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: