Як боротися зі сколіозом у дітей

Adoption
Date
  • 1984 Переглядів
Кожна 4-та дитина в Україні має порушення постави, а 5-6 людей на 1000 населення страждають на сколіоз. Сколіоз проявляється деформацією хребта в трьох площинах: сагітальній, фронтальній та горизонтальній, відхиленням хребта та ротацією хребців у фронтальній площині. Деформація хребта функціонального характеру зустрічається серед школярів у 25-30% випадків, у віці 7-9 років - 41%, 13-15 років - 63%. Сколіоз частіше виявляють у дівчат з дебютом захворювання в підлітковому періоді. Ідіопатичний сколіоз найчастіше зустрічається у молодих людей у віці від 10 до 16 років, часто прогресуючи в період інтенсивного росту дитини.

3773_images-cms-image-000011647.jpg (27.08 Kb)


Із закінченням росту хребта збільшення деформації, як правило, припиняється, за винятком паралітичного сколіозу, при якому деформація може прогресувати протягом усього життя. У 90-95% випадків порушення постави є набутими і найчастіше зустрічаються у дітей астенічної тілобудови. Порушення постави погіршують зовнішній вигляд людини, сприяють розвитку ранніх дегенеративних змін у міжхребцевих дисках і створюють несприятливі умови для функціонування органів грудної клітини та черевної порожнини. При огляді дитини спереду звертається увага на положення голови, форму грудної клітки і живота, положення корпуса, симетричність трикутників талії, симетричність лінії остистих відростків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весільні прикмети і забобони

Як лікувати сколіоз?
Лікування починають відразу ж після виявлення викривлення хребта. Консервативне лікування сколіозу включає комплекс традиційно відомих і досить сучасних заходів - лікарську терапевтичну допомогу (мануальну терапію і масаж), лікувальну фізкультура, курортолікування. Основними принципами лікування є мобілізація хребта, корекція деформації хребта. Необхідно усунути несприятливі фактори, що впливають на поставу: висота стільця і столу повинні відповідати зростанню дитини, рекомендується ліжко з жорсткою поверхнею, рухливі ігри, вправи для м’язів спини. Застосовують коригуючі гіпсові ліжечка, знімні ортопедичні корсети, масаж, лікувальну фізкультуру, електростимуляцію м’язів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сколіоз, хвороби, лікування, профілактика, дитина, дитяче здоров'я


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Перші зубки дитини чекають всі батьки, але іноді їх зростання затримується. А які причини такої затримки, і що робити для вирішення проблеми?

Прорізування молочних зубів у малюків: коли варто хвилюватися?

Дитина | 00:30, 02.03.2024

Перші зубки дитини чекають всі батьки, але іноді їх зростання затримується. А які причини такої затримки, і що робити для вирішення проблеми?

Українці люблять йти до лікаря лише тоді, коли дуже припече.

Чи дійсно профілактичний огляд організму може попередити смерть

Профілактика і лікування | 21:00, 01.03.2024

Українці люблять йти до лікаря лише тоді, коли дуже припече.


Періодично потрібно проводити комплексне обстеження.

Як повністю перевірити свій організм

Профілактика і лікування | 20:00, 26.02.2024

Періодично потрібно проводити комплексне обстеження.

Вчені оголосили вживання коров'ячого молока найчастішою причиною смерті дітей від харчової алергії.

Це найчастіша причина смерті дітей від харчової алергії

Алергія | 07:40, 25.02.2024

Вчені оголосили вживання коров'ячого молока найчастішою причиною смерті дітей від харчової алергії.

Чому діти часто хворіють, коди ходять в дитячий садок?

Дошкільнята | 01:20, 24.02.2024

"Не хворів, не хворів вдома, а у садку — наче прорвало, ГРЗ за ГРЗ!" Ця проблема знайома кожному з батьків, що віддає дитину до дитячого садка. Дійсно, там діти хворіють частіше: до 9-12 разів у перший рік відвідування садка і до 6-9 разів у наступні

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування мо

Коров'яче молоко зменшує ймовірність розвитку алергії у дітей

Дитина | 06:20, 21.02.2024

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування може знизити ризик розвитку харчової алергії у дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: