Чи можна робити комп'ютерному томографію вагітним?

Adoption
Date
  • 1462 Переглядів
Коли ми чуємо про комп'ютерну томографію, то не завжди розуміємо, що під собою несе даний тип дослідження. Повна назва діагностики - рентгенівська комп'ютерна томографія (КТ). Звісно, пацієнти не рідко хвилюються, коли йдуть в кабінет флюорографії або рентгеноскопії, особливо якщо мова йде про вaгітних жінок. Тому сьогодні «Наша мама» вирішила поцікавитися, чи шкідливо майбутнім матусям проводити діагностику за допомогою комп'ютерної томографії? Якими є показання для проведення даного типу обстежень? Детальніше ви можете дізнатися за посиланням likarni.com.

7313_ultrasound_pregnant_fon_text_800_1.jpg (17.72 Kb)


Лікарі, які дбають про самопочуття своїх пацієнтів, повідомляють, що такий рівень променевого впливу на здорову дорослу людину абсолютно безпечний, а ризик виникнення онкологічних захворювань внаслідок проведення комп'ютерної томографії будь-якого органу зведений до нуля. Проте, якщо мова йде про вагітну жінку, тут медики застерігають і пропонують відмовитися від даного типу обстежень, а проводити його варто лише з нагальних причин.

Щоб ви могли уявити собі, як виглядає томограф, зазначаємо, що за типом випромінювача комп'ютерні томографи бувають:

• спіральні односрезові
• конусні
• спіральні мультизрізові.

Отож, комп'ютерна томографія вaгітних жінок навіть при гострих станах зазвичай замінюється аналогічною за результативністю магнітно-резонансною томографією (МРТ). МРТ – майже нешкідливий метод дослідження, який працює завдяки постійному магнітному полі високої напруженості і електромагнітному випромінюванню високої частоти. Медики заспокоюють, що дані фізичних явища не надають шкідливого впливу на організм людини. Проте, навіть в більшості країн Заходу МРТ і КТ заборонені для жінок в першому триместрі вагітності.

Лікарі на сьогоднішній день не можуть сказати достеменно, який саме вплив несе на майбутню дитину дане опромінювання, коли можуть почати розвиватися різного роду патології у дитини і таке інше. Ще однією причиною, чому медики не радять майбутнім матусям вдаватися до комп'ютерної томографії, це те, що вона може впливати на процес перебудови жіночого організму, який характерний зміною гормонального фону, перепадами психологічного стану і процесів обміну речовин, які неодмінно впливають на розвиток плоду.

Щодо жінок, які нещодавно проводили діагностику за допомогою комп'ютерної томографії, і тепер планують вaгітність, з впевненістю можемо сказати, що вони можуть не хвилюватись – жодних залишкових явищ дана процедура не має, тому КТ жодним чином не вплине на вашого ще не зачатого малюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: КТ, likarni.com


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Згусток крові, який не можна ігнорувати

Здоров'я | 15:00, 02.03.2021

За словами медиків, існують ознаки, які не можна ігнорувати, оскільки вони є вказівкою на можливий згусток крові.


Стрес може провокувати загострення гастриту

Профілактика і лікування | 19:45, 01.03.2021

Гастрит часто дає про себе знати людям, які порушують прописану дієту, часто перебувають у стресі або шкодять своєму здоров'ю курінням або алкоголем.

Кава попереджує глухоту у чоловіків

Тато | 14:00, 01.03.2021

Іспанські вчені довели, що кава позитивно впливає на здоров'я чоловіків: ті, хто регулярно вживають цей напій, запобігають ризик розвитку глухоти на 15%.

Точна причина мігрені невідома, але за однією з гіпотез у розвитку захворювання певну роль відіграє порушення регуляції нервовою системою тонусу судин

Як лікувати мігрень у вагітних?

Вагітність та пологи | 12:00, 01.03.2021

Точна причина мігрені невідома, але за однією з гіпотез у розвитку захворювання певну роль відіграє порушення регуляції нервовою системою тонусу судин головного мозку.

Антибіотики здатні вбити тільки бактерії і ніяк грибки або віруси. Ці препарати, навпаки, при тривалому їх застосуванні, можуть викликати грибок, напр

Чи можна приймати антибіотики під час вагітності?

Я вагітна | 08:00, 01.03.2021

Антибіотики здатні вбити тільки бактерії і ніяк грибки або віруси. Ці препарати, навпаки, при тривалому їх застосуванні, можуть викликати грибок, наприклад кандидоз. Найчастіше бактерії сильніше призначених антибіотиків, тоді лікар повинен призначити

Червоні родимки: чи варто непокоїтись?

Мама | 14:00, 28.02.2021

Ангіоми насправді не є родимками.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: