Що думають лікарі про противірусні препарати для дітей?

Adoption
Date
  • 1271 Переглядів
Як тільки дитина починає чхати і покашлювати, багато мам і татів спішать в аптеку за противірусними, щиро вірячи, що такі пігулки допоможуть їх чаду швидше одужати і знову почуватись в нормі. Чи так це насправді? Давайте подивимось, що кажуть лікарі.

4209_2017lv.jpg (34.05 Kb)


Успішний український педіатр, лікар вищої категорії, очільник україно-німецької Асоціації медиків Андрій Пеньков говорить про імунітет, імуностимулятори, противірусні препарати, а також про те, що не слід лікувати за жодних умов:

«Відповідально заявляю: ефективних препаратів проти вірусів застуди не існує в принципі».

Медик пояснює: насправді вірусів застуди - понад 200. Вони спричиняють захворювання з майже однаковими симптомами: нежить, біль у горлі, температура, кашель. У всьому світі ці захворювання відносять до процесів, що самі минають. Противірусні препарати існують тільки від грипу. Втім, грип, навіть якщо взяти всі види і штами А, В, С, - це всього лиш невелика частка величезної кількості вірусів, які нас оточують.

В той же час, продовжує педіатр, якщо звернутися до більшості наших педіатричних жураналів, то можна побачити, що там пропонується лікувати ГРЗ, ГРВІ та бронхіти, які в 99% випадків – вірусного походження, цілим списком препаратів. А найгірше те, що ці препарати ніхто в світі ні при яких обставинах не призначає ні дітям, ні дорослим.

Мова йде про препарати, в яких діючими речовинами є інозин пранобекс, флавоноїди, бактеріальні лізати, цілий набір рекомбінантних інтерферонів в ніс і інші місця, індуктори інтерферону і так далі (торгові назви - Гроприназин, Протефлазід, Імунофлазід, Рибомуніл, Аміксин, Анаферон, Лаферобіон).

Разом з цим, в англомовних джерелах інформація про використання цих препаратів або взагалі відсутня, або вказує, що більшість з них не застосовуються з метою лікування дітей. Тобто вони існують тільки на території пострадянських країн, проте достовірних досліджень щодо їх ефективності, крім анотації від виробників та реклами, немає.

Протягом 2013-2014 років були скасовані кілька тисяч наказів і інструкцій МОЗ минулого століття і тих, що були написані до 2012 року, але деякі ще залишилися. Наприклад, зараз діє протокол для лікування ГРВІ, який був розроблений в 2010 році під час і після епідемії свинячого грипу. Загалом він непоганий, але з тих пір не переглядався жодного разу! До прикладу, він стверджує, що в схему лікування грипу входять противірусні препарати на основі озельтамівіру або занамівіру (торгові назви - Таміфлю, Реленца). Але ці речовини ефективні тільки проти вірусів грипу!

В результаті як зараз розмірковує наше суспільство? «Ой, у вас вірусна інфекція? А які противірусні препарати ви застосовуєте?»

А у розумінні простих людей противірусні препарати - це ще і різні інтерферони, які зараз продаються за "копійки", та імуномодулятори. Охочих до самолікування багато, тим більше, для їх покупки рецепт не потрібен. Проте, по-перше, їх ефективність не доведена. А по-друге, невідомо, наскільки вони безпечні для дитини в разі їх постійного застосування для формування імунітету. Це питання ніхто не досліджував!

Наголосимо: переважна більшість імуномодуляторів і противірусних препаратів, котрі призначаються у нас, виробляються на території колишнього СРСР. Це придумано у нас, вироблено у нас, використовується у нас і нав'язується нам рекламою і нашим власним запитом - ми ж віримо в їх ефективність. Наприклад, якщо дитина захворіла, ми хочемо, щоб вона щошвидше видужала, бажано - завтра! Таким чином постає питання: які противірусні препарати для цього треба випити? А ніяких. Таких препаратів фактично не існує.

Тож вкрай важливо усвідомлювати, що є в межах норми, а що – ні. ГРВІ не потребує лікування. При типовому ГРВІ полегшення зазвичай настає на 4 добу, коли температура повинна знизитися. «Знитися» означає, що, якщо було 38, а потім стало 37,5 - це полегшення. Не треба домагатися позначки 36,6.

Проте, навіть якщо температура знизилася, симптоми можуть зберігатися довше, а кашель - навіть посилюватися, тому що слизова заживає і виробляється мокротиння. Однак якщо температура більше не підвищується, значить, все йде благополучно.

Якщо ж через певний проміжок часу температура знову піднялася до позначки 38 і вище - шукайте початку якогось ускладнення або ж приєднання ще одного вірусу. В такому разі слід зробити загальний аналіз крові і подивитися, чи немає бактеріальної інфекції. Те ж саме треба зробити, якщо температура тримається більше трьох діб і не спадає.

Як стверджує педіатр, вторинні бактеріальні ускладнення за статистикою трапляються не частіше, ніж в 5-15% випадків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, хвороби, гри, вірус, ГРВІ, ГРЗ, лікування, противірусні, фуфломіцини, імунолог, лікарі, лікар, як лікувати


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Зір є однією з найважливіших складових нашого повсякденного життя. В добу постійного використання комп'ютерів, смартфонів та інших електронних пристро

Найкорисніші продукти для зору

Харчування | 23:00, 04.06.2023

Зір є однією з найважливіших складових нашого повсякденного життя. В добу постійного використання комп'ютерів, смартфонів та інших електронних пристроїв, наші очі викладені значному напруженню. Щоб зберегти свою зорову функцію та попередити можливі п

Дослідники католицького дослідницького університету міста Левен, Бельгія (KU Leuven) виявили біологічний механізм, який пояснює, чому деякі люди відчу

Вчені розкрили механізм, який викликає синдром подразненого кишечника

Хвороби | 01:30, 04.06.2023

Дослідники католицького дослідницького університету міста Левен, Бельгія (KU Leuven) виявили біологічний механізм, який пояснює, чому деякі люди відчувають біль у животі, коли вживають певну їжу.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції можуть призвести до хвороб?

Хвороби | 08:00, 03.06.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Медики активно використовують терапію за допомогою тварин. Особливо популярними є лікування кішками, кіньми та дельфінами.

Які хвороби лікують тварини?

Хвороби | 07:00, 03.06.2023

Медики активно використовують терапію за допомогою тварин. Особливо популярними є лікування кішками, кіньми та дельфінами.

Відповідно до досліджень вчених, низькі дози аспірину значно знижують ризик серцево-судинних захворювань, але підвищують ризик кровотечі.

Ризики та переваги низьких доз аспірину

Консультації | 14:00, 02.06.2023

Відповідно до досліджень вчених, низькі дози аспірину значно знижують ризик серцево-судинних захворювань, але підвищують ризик кровотечі.

В Австралії дослідники університету в Квінсленді виявили, що антидепресант флуоксетин сприяє формуванню стійкості багатьох бактерій до антибіотиків.

Лікарі розповіли, у чому головна шкода антидепресантів

Психологія | 08:00, 02.06.2023

В Австралії дослідники університету в Квінсленді виявили, що антидепресант флуоксетин сприяє формуванню стійкості багатьох бактерій до антибіотиків.

Вчені провели експеримент і з’ясували позитивний вплив плавання у холодній воді. Про це йдеться у дослідженні британських дослідників з Університетськ

Назвали спосіб, який допоможе позбутися депресії

Здоров'я | 05:00, 02.06.2023

Вчені провели експеримент і з’ясували позитивний вплив плавання у холодній воді. Про це йдеться у дослідженні британських дослідників з Університетського коледжу Лондона і Портсмутського університету.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: