Чому не можна дозволяти дитині виплакатись?

Adoption
Date
  • 675 Переглядів
Думаєте, якщо дитина виплачеться на самоті, вона заспокоїться і забуде те, що її засмучувало? Глибоко помиляєтесь. Вам же такий метод не допомагає забути образу чи біль, правда ж?

04_1pzyaqdmc-o.jpg (24.6 Kb)


У 1970 х доктор Т. Беррі Бразелтон вивчав новонароджених, зокрема, чи можуть вони відчувати відчай або депресію. У відеозйомках, від яких розривається серце, видно маленьких дітей, які плачуть, щоб домогтися реакції від мами, і якщо у них не виходять, то вони плачуть ще голосніше.

Через певний час, випробувавши всі спроби зловити погляд матері, дитина досягає піку терпіння і починає відвертатися, не маючи сил більше докладати безплідних зусиль. Зрештою дитина відвертається і відмовляється дивитися на матір. Потім вона повертається, і намагається викликати реакцію. І кожного разу вона відвертається на все більш довгий і довгий термін. Зрештою дитина нахиляє голову, затихає, і демонструє всі ознаки відчаю.

Як писала Лінда Палмер в книзі “Хімія Прихильності”, нейронні і гормональні зв’язки, які є у дитини і в батьків, що допомагають їм розвинути взаємну прихильність, є одними з найсильніших у природі. Як тільки народилася дитина, гормональні системи контролю і мозкові синапси починають діяти як постійні структури у відповідності з тим, що переживає дитина. Непотрібні рецептори мозку і нейронні зв’язки зникають, а нові, які підходять того світу, що оточує дитину, посилюються (частина розвитку мозку, яка відбувається в перші 3 роки). Постійний тілесний контакт та інші прояви турботи батьків виробляють постійний високий рівень окситоцину в дитини, який в свою чергу пригнічує реакцію на стресові гормони. Багато психологічних досліджень показали, що, залежно від поведінки батьків, високий або низький рівень окситоцину в мозку дитини приводив до формування постійної структури реакції на стрес. Діти, що формуються в позитивних емоціях і високому рівні окситоцину починають проявляти характеристики “впевненої дитини і дитини, яку люблять”, діти ж, яких залишають плакати, ігнорують, позбавляють спілкування, злобно реагують на їхній прояв емоцій, плач, виростаючи, проявляють характеристики “невпевненої, дитини, дитини, яку не люблять”, а потім підлітка, і пізніше дорослого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 суперздібностей немовлят, про які ви не знали
Правила годування грудьми, щоб уникнути проблем


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, сльози, істерика, плач, виплакатись


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: