Депресія вагітної: вплив на дитину

Adoption
Date
  • 5742 Переглядів
67337637_166881.jpg

Вчені довели, що материнська депресія під час вагітності має свої наслідки в підлітковому віці її дитини.Британські вчені виявили, що у підлітків, чиї мами в період вагітності страждали від депресій, спостерігається високий ризик стати жертвами психічного розладу. Небезпека впасти в депресію у таких молодих людей у півтора рази вище, ніж у їхніх однолітків, чиї мами не стикалися з допологовою депресією. Це дослідження показує, що вагітній жінці потрібно стежити не тільки за своїм фізичним, але і психічним здоров'ям.

Вчені вперше визначили істотну різницю між допологовою і післяпологовою депресією, яка наздоганяє жінку вже після народження дитини. Ключову роль, на думку дослідників, грає гормон стресу, який впливає на малюка в утробі. Цей висновок був зроблений після того, як з'ясувалося, що депресія батька дитини (як до народження малюка, так і після) ніякого додаткового ризику для психічного здоров'я підлітка не представляє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як боротися з депресією під час вагітності

"На відміну від післяпологової депресії, при допологовій мати ніяк не може захистити дитину від негативних ефектів свого психічного стану, - говорить автор дослідження доктор Ребекка Пірсон. - Ось чому дуже важливо не допускати розвитку депресій у період вагітності, а якщо вони все-таки проявилися, то не запускати їх і лікувати вчасно. Гормони стресу, що виділяються організмом жінки під час депресії, надходять і в організм дитини!"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, пологи, дитина, мама, жінка, депресія, лікування, профілактика, здоров'я, сімейні справи


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Як мамі впоратися з емоційним вигоранням?

Мама | 00:30, 24.11.2023

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стре

Вчені назвали простий спосіб подолати вплив хронічного стресу

Психологія | 16:14, 22.11.2023

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стресу допомагає захистити вашу пам'ять.

Обійми підвищують рівень окситоцину – це гормон, який стимулює дитячий розвиток та здатність до навчання.

Чому дитину потрібно часто обіймати?

Сімейні справи | 07:30, 18.11.2023

Обійми підвищують рівень окситоцину – це гормон, який стимулює дитячий розвиток та здатність до навчання.

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед як

Чому не можна лякати дитину бабайкою?

Дитина | 06:20, 18.11.2023

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед якимось бабайкою не зможуть.

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості

Люди закохуються двічі за життя, - дослідження

Сімейні справи | 02:00, 17.11.2023

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості романтичних стосунків людей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: