Психосоматика: звідки насправді «родом» наші хвороби

Adoption
Date
  • 9263 Переглядів
Чому ми хворіємо? Не завжди причина зрозуміла навіть досвідченому лікареві, адже іноді хвороба з'являється на порожньому місці. АЛЕ! Нічого випадкового не буває, тому коріння підступних тілесних хвороб не завжди потрібно шукати в мікробах, вірусах, а й у психологічних «пробоїнах».

7020_psihosomatika.jpg (21.82 Kb)


Психологія та медицина, помітивши тісний зв'язок між недугами та настроєм, виявили психологічне «коріння» хвороб. Вчені виділили 5 емоцій, на яких ґрунтується психосоматична теорія: сум, гнів, інтерес, страх, радість.

Як ця п'ятірка емоцій впливає на наше здоров'я:

ГОЛОВА болить (мігрені, підвищений тиск і тяжкі захворювання) через придушення емоцій, коли людина страждає через низьку самооцінку і сильний перфекціонізм – гнітять страхи, внутрішні закиди, але людина не знаходить можливості «перетравити» емоції, а тримає їх у собі.

ОЧІ. Причиною глаукоми виявляється небажання змиритися з подіями минулого - нездатністю побачити його чітко і назвати речі своїми іменами, розлучитися з обставинами, що віджили.

РОТОВА ПОРОЖНИНА. Частий стоматит або інші хвороби в ротовій порожнині виникає через образи, що роз'їдають.

ЗУБИ. Зубний біль мучить за нерішучість та невміння приймати рішення, аналізувати ситуацію. Цікаво, що біль верхніх бічних зубів пов'язаний з прийняттям рішень, а нижніх – з відповідальністю них.

ШИЯ. Ця частина тіла пов'язує голову та тіло, розум та почуття. Якщо болить шия, значить, хтось сів на неї і зневажає.

ГОРЛО. Невисловлена образа чи незгода «застрягають» і надають токсичну реакцію, провокуючи першіння у горлі, кашель, запалення.

ХРОНІЧНИЙ КАШЕЛЬ – знак прихованого вираження агресії чи невисловленого протесту.

АСТМА І БРОНХІТ – найчастіше говорять про побоювання втратити любов найближчих людей, безсилля, якщо стосунки так стають поганими або людину ігнорують.

НЕРВНИЙ ТИК виникає через підвищення напруги, спровоковані високою вимогливістю близьких та значущих людей.

ОТИТ виникає як неусвідомлене уникнення важкого конфлікту в сім'ї/у колективі.

ЕНУРЕЗ – страх дорослішання і бажання повернутися до того стану (внутрішньоутробне, дитинство), коли не потрібно було відповідати батьківським очікуванням та бути відповідальним за вчинки свого тіла.

СПИНА болить у тих, хто відчуває, що його не люблять, не цінують, йому не вистачає моральної підтримки, тому доводиться багато тягнути на собі.

ШЛУНОК. Медики давно виявили, що гастрит викликає стрес і ... самоїдство, а виразку 12-палої кишки - породжує почуття ущербності, приреченості та безсилля, втрата безпеки.

ЗАЙВА ВАГА. Як правило, тіло накопичує вагу як оболонку-захист від впливу ззовні - глузувань людей, складних обставин, негативних подій.

ВОЛОССЯ виглядає неживим, випадає, рано з'явилася сивина? Отже, тіло видає, що ви відчуваєте безпорадність і розпач, нестачу життєвої енергії, хоча намагаєтеся приховати справжні почуття.

P.S. Експерти у сфері психосоматики вважають: ліва частина тіла відповідає за особисте, а права – за суспільне, соціальне. Також фахівці стверджують, що ліва сторона сигналізує про проблеми зі спілкуванням з мамою, а права – з батьком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитяче здоров'я, жіноче здоров'я, здорові зуби, чоловіче здоров'я, саморозвиток, самооцінка, психосоматика хворіб, хвороби, проблеми, психологія, чому ми хворіємо


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Нерідко жінкам з дітьми від попередніх шлюбів буває дуже складно знайти нового супутника життя. Як тільки чоловіки чують про дитину, то одразу ж тікаю

Як жінці з дитиною знайти хорошого чоловіка?

Мама | 12:10, 23.02.2024

Нерідко жінкам з дітьми від попередніх шлюбів буває дуже складно знайти нового супутника життя. Як тільки чоловіки чують про дитину, то одразу ж тікають. Психологи розкажуть, як знайти любов.

Як вважає відомий письменник і психолог Ліз Бурбо, серед всіх психологічних травм дитинства можна виділити 5 найбільш поширених і найбільш сильно впли

5 найбільш поширених психологічних травм з дитинства

Дитина | 08:30, 23.02.2024

Як вважає відомий письменник і психолог Ліз Бурбо, серед всіх психологічних травм дитинства можна виділити 5 найбільш поширених і найбільш сильно впливаючих на формування особистості дитини.

Напевно, кожна жінка, проживши зі своїм чоловіком під одним дахом кілька років, замислюється про поповнення у родині, однак визначити наскільки гарним

Ознаки, за якими можна зрозуміти, що чоловік буде гарним батьком

Мама | 07:40, 23.02.2024

Напевно, кожна жінка, проживши зі своїм чоловіком під одним дахом кілька років, замислюється про поповнення у родині, однак визначити наскільки гарним батьком буде ваш супутник досить складно. І тим не менше, існують ознаки, які допоможуть вам зрозум

Не можна грати на протилежній стороні. Ніколи. Навіть якщо дитина тисячу разів не права.

Психологи пояснили, чому батькам завжди треба бути на боці дитини?

Сімейні справи | 06:20, 23.02.2024

Не можна грати на протилежній стороні. Ніколи. Навіть якщо дитина тисячу разів не права.

Дослідники Даніель Еванс і Енді Філд вивчили дані батьків і дітей, народжених у Великобританії в період з 1 квітня 1991 року по 21 грудня 1992 року. В

Вчені розповіли про вплив сімейних стосунків на математичні здібності дітей

Дитина | 00:30, 23.02.2024

Дослідники Даніель Еванс і Енді Філд вивчили дані батьків і дітей, народжених у Великобританії в період з 1 квітня 1991 року по 21 грудня 1992 року. Вони оцінювали домашню обстановку у родині і порівнювали її з результатами математичних тестів, які д


Жіноча нервова система — тонкий механізм, який схильний до впливу подразнюючих факторів значно більше, ніж чоловічий. З появою малюка життя молодої ма

Що робити мамі, якщо дитина почала її дратувати?

Мама | 14:50, 22.02.2024

Жіноча нервова система — тонкий механізм, який схильний до впливу подразнюючих факторів значно більше, ніж чоловічий. З появою малюка життя молодої мами кардинально змінюється, а навантаження на психіку збільшується у кілька разів. Найбільш неприємни

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: