Психосоматика: звідки насправді «родом» наші хвороби

Adoption
Date
  • 8593 Переглядів
Чому ми хворіємо? Не завжди причина зрозуміла навіть досвідченому лікареві, адже іноді хвороба з'являється на порожньому місці. АЛЕ! Нічого випадкового не буває, тому коріння підступних тілесних хвороб не завжди потрібно шукати в мікробах, вірусах, а й у психологічних «пробоїнах».

7020_psihosomatika.jpg (21.82 Kb)


Психологія та медицина, помітивши тісний зв'язок між недугами та настроєм, виявили психологічне «коріння» хвороб. Вчені виділили 5 емоцій, на яких ґрунтується психосоматична теорія: сум, гнів, інтерес, страх, радість.

Як ця п'ятірка емоцій впливає на наше здоров'я:

ГОЛОВА болить (мігрені, підвищений тиск і тяжкі захворювання) через придушення емоцій, коли людина страждає через низьку самооцінку і сильний перфекціонізм – гнітять страхи, внутрішні закиди, але людина не знаходить можливості «перетравити» емоції, а тримає їх у собі.

ОЧІ. Причиною глаукоми виявляється небажання змиритися з подіями минулого - нездатністю побачити його чітко і назвати речі своїми іменами, розлучитися з обставинами, що віджили.

РОТОВА ПОРОЖНИНА. Частий стоматит або інші хвороби в ротовій порожнині виникає через образи, що роз'їдають.

ЗУБИ. Зубний біль мучить за нерішучість та невміння приймати рішення, аналізувати ситуацію. Цікаво, що біль верхніх бічних зубів пов'язаний з прийняттям рішень, а нижніх – з відповідальністю них.

ШИЯ. Ця частина тіла пов'язує голову та тіло, розум та почуття. Якщо болить шия, значить, хтось сів на неї і зневажає.

ГОРЛО. Невисловлена образа чи незгода «застрягають» і надають токсичну реакцію, провокуючи першіння у горлі, кашель, запалення.

ХРОНІЧНИЙ КАШЕЛЬ – знак прихованого вираження агресії чи невисловленого протесту.

АСТМА І БРОНХІТ – найчастіше говорять про побоювання втратити любов найближчих людей, безсилля, якщо стосунки так стають поганими або людину ігнорують.

НЕРВНИЙ ТИК виникає через підвищення напруги, спровоковані високою вимогливістю близьких та значущих людей.

ОТИТ виникає як неусвідомлене уникнення важкого конфлікту в сім'ї/у колективі.

ЕНУРЕЗ – страх дорослішання і бажання повернутися до того стану (внутрішньоутробне, дитинство), коли не потрібно було відповідати батьківським очікуванням та бути відповідальним за вчинки свого тіла.

СПИНА болить у тих, хто відчуває, що його не люблять, не цінують, йому не вистачає моральної підтримки, тому доводиться багато тягнути на собі.

ШЛУНОК. Медики давно виявили, що гастрит викликає стрес і ... самоїдство, а виразку 12-палої кишки - породжує почуття ущербності, приреченості та безсилля, втрата безпеки.

ЗАЙВА ВАГА. Як правило, тіло накопичує вагу як оболонку-захист від впливу ззовні - глузувань людей, складних обставин, негативних подій.

ВОЛОССЯ виглядає неживим, випадає, рано з'явилася сивина? Отже, тіло видає, що ви відчуваєте безпорадність і розпач, нестачу життєвої енергії, хоча намагаєтеся приховати справжні почуття.

P.S. Експерти у сфері психосоматики вважають: ліва частина тіла відповідає за особисте, а права – за суспільне, соціальне. Також фахівці стверджують, що ліва сторона сигналізує про проблеми зі спілкуванням з мамою, а права – з батьком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитяче здоров'я, жіноче здоров'я, здорові зуби, чоловіче здоров'я, саморозвиток, самооцінка, психосоматика хворіб, хвороби, проблеми, психологія, чому ми хворіємо


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сн

Як правильно відповісти дитині на запитання "Де ви мене взяли?"

Дитина | 01:30, 21.01.2022

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сніг, а чому випав зуб, а чому сонечко жовте... Проте, питання про те, звідки беруться діти на багатьо

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Фрази, які ми говоримо і дітям, і домашнім улюбленцям

Мама | 14:00, 20.01.2022

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Як відомо, окситоцин – гормон, що виділяється гіпофізом (особливо, під час оргазму та пологів) – впливає на нашу поведінку. Він сприяє виникненню та р

Який гормон змушує одружених/закоханих чоловіків триматися подалі від зради

Сімейні справи | 08:30, 20.01.2022

Як відомо, окситоцин – гормон, що виділяється гіпофізом (особливо, під час оргазму та пологів) – впливає на нашу поведінку. Він сприяє виникненню та розвитку почуття прихильності, іноді настільки, що ми стаємо конформістами. Вчені з Німеччини вислови

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Які помилки дорослих погано впливають на розвиток мови дошкільнят

Дитина | 00:30, 20.01.2022

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке

Вчені з'ясували, чому небезпечно залишати дитину на самоті, коли вона плаче

Дитина | 17:00, 19.01.2022

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке ігнорування малюка, що плаче, промотивоване виховними ідеями старшого покоління: «Не бери його на р

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Фрази батьків, які травмують дитину

Дитина | 14:00, 19.01.2022

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: