Якщо батьки постійно "лізуть" у ваші стосунки

Adoption
Date
  • 1092 Переглядів
Всі ми мріємо про міцну і дружню сім'ю, а замість цього доля зіштовхує нас з поганою невісткою чи нікчемним зятем, тещею або свекрухою, які не дають спокійно жити. Постійні конфлікти і натягнуті відносини ведуть до розпаду сім'ї. Але цього можна запобігти. Що для цього необхідно?

8906_5.jpg (38 Kb)


Доволі часто дружини звинувачують у всіх своїх нещастях свекрух, не розуміючи, що це лише зовнішня причина, яка проявилася завдяки тому, що у них з чоловіком не побудовані зрілі подружні стосунки і не визначені межі між двома сімейними системами – сім’єю батьків чоловіка та їх власною.

Найчастіше з економічних причин сімейні пари у нашому суспільстві вимушені проживати під одним дахом із батьками. Але буває і так, що можливість жити окремо є, але хтось із подружжя не готовий до відокремлення від своїх батьків, чи навіть вважає за краще жити з батьками чоловіка чи дружини. Таке небажання відокремлюватися від батьківської сім’ї вказує на серйозні психологічні проблеми того з подружжя, хто не хоче відокремлення, і це не може не позначитися на якості подружніх стосунків. Така людина не готова взяти на себе обов’язки чоловіка чи дружини, вона не приймає нової соціальної ролі, а й надалі залишається сином чи донькою своїх батьків.

У ситуації, коли обох у подружжі влаштовує проживання з батьками при можливості жити окремо, можна стверджувати, що вони обидвоє так і не утворили пару, не стали сім’єю.

Бажання жити окремо, мати свій дім та виробляти свої власні правила в сімейному житті говорить про особистісну зрілість і зовсім не означає прагнення до конфлікту зі старшим поколінням. Це нормальний хід подій, коли дорослі діти відокремлюються від батьків та створюють свою сім’ю.

У випадку, коли проти відокремлення сина чи доньки виступають батьки, можна говорити про наявність у них самих невирішених особистісних та/або подружніх проблем. Подружжя, котре виховало дітей, може переживати так званий «синдром спорожнілого гнізда», та, прагнучи всіляко заповнити порожнечу, яка виникла в їхніх подружніх стосунках та власній душі, втручаються у справи молодої сім’ї. Своє бажання допомогти батьки аргументують наявністю більшого життєвого досвіду.

Коли сім’я живе з батьками чоловіка, частіше за все постає питання влади між невісткою та свекрухою. Це стосується ведення домашнього господарства. Свекруха – господиня в домі, і вона не зобов’язана віддавати невістці свою роль. Молодій дружині залишається тільки змиритися з цим та прийняти правила, які встановила мати чоловіка. Доки свекруха сповнена сил й здоров’я, невістка буде тільки дружиною сина, а не господинею. Хоча і від цього статусу вона може отримати певні переваги. Наприклад, може більше займатися кар’єрою чи вихованням дітей, залишивши на розсуд свекрухи усі господарські питання. Єдине, чого не можна допускати, так це втручання свекрухи в особисте життя молодої сім’ї.

Часто буває так, що подружжя змушене звертатися по допомогу до власних батьків. Найчастіше це стосується допомоги у вихованні маленьких дітей. Якщо старше покоління бере у цьому участь, то бабці, рідше за дідів, вважають, що мають повне право втручатися у життя сім’ї. І не можна сказати, що в них зовсім немає на це прав, бо їх надало саме подружжя, яке переклало на своїх батьків частину своєї відповідальності. Батьки молодих надають послуги і хочуть за це плату у вигляді своєї участі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сім'я, сварки, конфлікти, теща, зять, свекруха, невістка, психологія, стосунки, розлучення, батьки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Вже більше двох років ми перебуваємо у стресі. Як з цим боротися, як вибратися з цього стану? Про це говоримо далі.

Психологиня розповіла, як боротись з апатією під час війни

Психологія | 01:20, 13.04.2024

Вже більше двох років ми перебуваємо у стресі. Як з цим боротися, як вибратися з цього стану? Про це говоримо далі.

Цей період складно пережити. Стільки болю, розчарувань і образ. І це - для дорослих. А уявіть, як складно дитині: її сім'я руйнується - світ, який зда

Не виливайте на дітей свій біль: поради психолога, як допомогти дитині пережити розлучення батьків

Сімейні справи | 10:30, 12.04.2024

Цей період складно пережити. Стільки болю, розчарувань і образ. І це - для дорослих. А уявіть, як складно дитині: її сім'я руйнується - світ, який здавався абсолютним захистом і прихистком, в одну мить зникає. І тепер мама з татом постійно сваряться

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: