Батьки і діти: одвічний конфлікт

Adoption
Date
  • 13046 Переглядів
Діти і батьки - найрідніші люди на всіх етапах розвитку людства. Але і найбільш популярні сторони протистояння...

Конфлікти між цими сторонами створюють чималі емоційні потрясіння для всіх, бо втягнуті практично всі члени сім'ї. Порозуміння можливе тільки через істинне взаєморозуміння.

Конфлікти дітей і батьків мають найрізноманітніші причини. Психологи виділяють найпоширеніші з них.

Багато конфліктів виникає з причини недостатньї уваги, підтримки дітей від батьків. Діти не отримують цього настільки, наскільки їм це потрібно. Найчастіше втраченими, викинутими з уваги батьків у великій родині почувають себе середні діти.

Ще однією поширеною причиною конфліктів є прояви незалежності у підлітків. Типовим фактором для конфліктів дітей і батьків є й зіткнення поколінь. Погляди на мораль, на життя в цілому можуть істотно відрізнятися в обох сторін.

Успішне врегулювання конфлікту дітей та батьків неодмінно зажадає налагодження комунікації. У це спілкування потрібно ввести дітей, їхні думки і почуття. Психологи рекомендують відкриті дискусії замість простих дитячих спроб поскаржитися або батьківського прагнення висловити своє невдоволення. Неефективними будуть і спроби батьків просто стати на позицію дитини. Так конфлікт не буде вирішено, а створить циклічність.

Що ж робити? Діти повинні попросити батьків пояснити їм докладніше суть конфлікту, якщо батьки не зробили цього самі. Батьки, у свою чергу, повинні проявляти чуйність і заохочувати дітей до обговорення. Реакція батьків на конфлікти з дітьми з гнівом, критикою змусить дитину тільки більше переживати. Відкритість і чесність батьків психологи ставлять в обов'язкові умови. «Бої» повинні вестися з розумом. Необхідно також зберігати серйозну батьківську реакцію на важливі питання, такі як секс, наркотики, алкоголь тощо.

Підкреслюючи важливість обговорень, психологи відзначають, що ті діти, які залучені батьками в обговорення конфліктів з раннього віку, більш схильні розмовляти з батьками при виникненні будь-яких проблем. Батькам для збереження психологічної «форми» для вирішення конфліктів рекомендується більше читати про дослідження в області психології дітей і підлітків, щоб не тільки знаходити ключі і вирішення проблем, але і згадувати в подробицях, що значить рости.

Дуже часто батьки і діти в конфлікті не можуть подивитися на ситуацію з боку або випробували вже всі, але так і не в силах гармонізувати відносини. Конфлікти можуть набувати загрозливу інтенсивність, яка впливає на повсякденне життя всіх учасників, на сімейне щастя і особистісні зміни. Тоді родині потрібна консультація психолога. Сім'я отримує безпечні умови вирішення конфліктів і професійну допомогу у гармонізації відносин.

Важлива для сімей з дітьми є профілактика конфліктів. Психологи дають батькам прості й ефективні рекомендації для мінімізації їх виникнення:

необхідно поважати права дітей;

дітям варто давати трохи свободи, звичайно, знаючи, куди вони йдуть, що будуть робити і наскільки це безпечно; але дзвінки, листи та думки дитини можуть залишатися їх «приватною власністю»;

всі встановлювані для дітей правила повинні бути справедливими і відповідати віку дітей;

якщо дитина регулярно доводить вчинками свою надійність, строгість вимог і контролю допустимо послабити.

Нехай конфлікти з дітьми у вашій родині будуть крайньою рідкістю і завжди мають швидке, позитивне рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Діти, батьки, конфлікт, стосунки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Діти в сім'ях, які є власниками собак, значно активніші в порівнянні зі своїми однолітками, які не мають вихованців.

Виявлено несподівану перевагу наявності собаки у сім'ї

Сімейні справи | 00:30, 14.07.2024

Діти в сім'ях, які є власниками собак, значно активніші в порівнянні зі своїми однолітками, які не мають вихованців.


Вчені з Німеччини та Швейцарії попросили 430 осіб віком від 20 до 59 років відповісти на запитання, пов'язані з їхнім суб'єктивним відчуттям часу. Уча

Для батьків час тече швидше, ніж для бездітних людей

Сімейні справи | 01:20, 13.07.2024

Вчені з Німеччини та Швейцарії попросили 430 осіб віком від 20 до 59 років відповісти на запитання, пов'язані з їхнім суб'єктивним відчуттям часу. Учасників опитування запитували: "Як вам здається, наскільки швидко пролетіли останні 10 років?" Чим шв

Батьки можуть брехати з добрих намірів, наприклад заявити, що без каші дитина ніколи не виросте. Але дослідники дійшли висновку, що брехня матері та б

Як брехня мами і тата впливає на дитину?

Сімейні справи | 00:30, 13.07.2024

Батьки можуть брехати з добрих намірів, наприклад заявити, що без каші дитина ніколи не виросте. Але дослідники дійшли висновку, що брехня матері та батька може позначитися на дорослому житті дитини.

Фахівець з демографії Летиція Менкаріні з Університету Бокконі (Мілан, Італія) та її колеги провели дослідження, засноване на детальному аналізі взаєм

У якому віці діти приносять батькам найбільше щастя?

Сімейні справи | 14:50, 12.07.2024

Фахівець з демографії Летиція Менкаріні з Університету Бокконі (Мілан, Італія) та її колеги провели дослідження, засноване на детальному аналізі взаємозв'язків між щастям, тобто суб'єктивним відчуттям власного добробуту та батьківством.

Підсвідомо тати все одно віддають перевагу синам, а мами – дочкам. Якщо запитати батьків, кого з дітей вони більше люблять, то вони, швидше за все, ск

Вчені з'ясували, кого насправді більше люблять мами і тати

Сімейні справи | 11:20, 11.07.2024

Підсвідомо тати все одно віддають перевагу синам, а мами – дочкам. Якщо запитати батьків, кого з дітей вони більше люблять, то вони, швидше за все, скажуть, що всіх однаково. Однак не виключено, що насправді вони, самі того не підозрюючи, брешуть.

Закритість, відсторонення від розмов та ігнорування спільного дозвілля з батьками може говорити, що дитині не вистачає спілкування з близькими.

Як батькам зрозуміти, що дитині не вистачає спілкування з близькими

Сімейні справи | 10:30, 11.07.2024

Закритість, відсторонення від розмов та ігнорування спільного дозвілля з батьками може говорити, що дитині не вистачає спілкування з близькими.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: