Як виховувати старших і менших дітей у дружній атмосфері?

Adoption
Date
  • 744 Переглядів
Далеко не всі сім'ї можуть похвалитися дружньою атмосферою між старшими і молодшими дітьми. І це дуже прикро. Як у цій ситуації бути батькам? Як примирити дітей?

2004_1982514-blizko-30-hvorih-na-covid-19-otrimuyut-negativniy-plr-test-maksim-stepanov.jpeg (.43 Kb)

Звісно, потрібно було діяти та готувати первістка заздалегідь до появи другої дитини, але ці рекомендації обов’язково допоможуть вам налагодити атмосферу в сім’ї. Необхідно діяти!

1. Любіть своїх дітей і говоріть їм про це. Кажіть дітям за будь-яких обставин: «Я люблю вас обох! Ви для мене однакові! Навіть, якщо я серджуся, я все одно вас безмежно люблю!» Наодинці також виявляйте любов: «Я люблю тебе сильно-сильно!» Але не забудьте додати: «Люблю, так само, як і братика (сестричку)!» Аби у малюка не виникало потім почуття гордощів, начебто мама чи тато говорили йому, що його люблять більше, аніж брата чи сестру.

2. Заохочуйте до відповідальності дітей. Старший повинен розуміти, що молодший чогось не вміє, потрібно його навчити. Молодший має розуміти, що слід дослухатися до старшого. Кожному наділіть свої обов’язки, до яких діти повинні ставитися з відповідальність, не обмежуйте нічиї права.

3. Заохочуйте дітей гратися в спільні ігри. Підказуйте та грайтеся разом, можна це робити, навіть, разом із немовлям на руках, зокрема побігати за старшою дитиною, погратися в лови, поводьтеся так, ніби діти граються разом.

4. Заохочуйте дітей піклуватися одне про одного. Але ніколи не примушуйте старшу няньчити, наприклад, молодшу дитину. Старшій запропонуйте похитати колиску чи дозвольте повезти коляску з немовлям, одягнути чи потримати іграшку. Нехай молодша допоможе скласти портфель старшій, хай хоча б ручку покладе до пенала, все ж таки почуватиметься помічником.

5. Підкреслюйте схожість та індивідуальність дітей. Переглядайте разом фото та відео дітей. Зазначайте, чим схожі діти між собою в одному і тому віці, а чим відрізняються. Не забувайте говорити компліменти: «Які веселі, гарні, розумні мої діти!» Знаходьте позитивні риси характеру в кожній дитині. Наприклад: «Марійка в нас дуже добра дівчинка, як лагідна кішечка, а Сашко сильний та хоробрий, як лицар у кольчузі!»

6. Хваліть дітей разом та по одинці. Але не забувайте нагадувати про другу дитину: «Ти дуже гарно виконуєш цю вправу, так само, як і братик (сестричка)! Ви обоє дуже гарно попрацювали сьогодні!»

7. Розважайтеся разом та окремо з кожною дитиною. Сьогодні, наприклад, ви гостюватимете у знайомих зі старшою дитиною, коли молодша перебуває в дитячому садочку. А завтра, поки старша у школі, підіть на розвивальні заняття з молодшою.

8. Намагайтеся залишатися наодинці з кожною дитиною окремо. У цей час розмовляйте про потаємне, запитуйте про мрії, розмірковуйте про відчуття, пояснюйте значення понять «добро», «зло», «зрада», «заздрощі», «кохання». Розповідайте дитині про найголовніше в житті: про сім’ю та добрі стосунки між братами та сестрами.

9. Використовуйте під час спілкування в сім’ї займенник «наш». У присутності дітей звертайтеся: «Наш Мишко сьогодні отримав добру оцінку в школі!», «Наша Оленка зшила ляльці гарну сукню!» Так брати та сестри почуватимуться себе однією згуртованою командою.

10. Готуйте разом подарунки для братів й сестричок. Заохочуйте дітей дарувати братові (сестрі) подарунки, робити сюрпризи. Їхня дружба зміцниться. Згодом вони самі нагадуватимуть: «Для братика намалюймо будиночок», «Я хочу для сестрички зробити сюрприз», «Я візьму зі своїх кишенькових і куплю братику машинку! Я так сам вирішив!»

11. Будьте об’єктивними у разі конфліктів дітей. Дайте можливість виговоритися всім, нехай свої невдоволення заявляють батькам. Тоді вщухає гнів між дітьми, вони можуть ясно висловлювати свою точку зору одне одному. Намагайтеся не втручатися в сварки дітей. Нехай навчаються розв’язувати конфліктні ситуації самостійно.

12. Допомагайте дітям миритися після сварки. Заохочуйте дітей миритися, не залежно від того, хто правий, хто винуватий. Розкажіть дітям про те, що особливо перед сном слід завжди миритися. Використовуйте «мізинчики» та веселі віршики на зразок: «Мирися-мирися та більше не сварися».

13. Заохочуйте дітей до тактильного спілкування. Пропонуйте дитині заспокоїти молодшу, коли та засмучена, пригорнути до себе. Заохочуйте поцілунки в щічку, обіймання. Але не перегинайте палицю, аби не спровокувати небажаний результат (статевий потяг).

14. Не розділяйте дітей надовго. Не варто відвозити на все літо, наприклад, одного до однієї бабусі, іншого — до іншої. Або відправляти старшу дитину до няні чи тітки на місяць, коли народиться друга дитина. Діти повинні зростати разом, аби між ними не утворювалася відчуженість.

15. Не порівнюйте дітей ніколи між собою. Навіть якщо дуже хочеться порівняти у позитивному сенсі, таким чином ви можете спровокувати суперництво між братами чи сестрами. Краще порівнюйте кожну дитину окремо із собою «у минулому». Розповідайте, якою вона була раніше, а чого досягла сьогодні

Ці 15 пунктів допоможуть вам налагодити гарні стосунки між вашими дітьми. Сестри та брати будуть дружніми та любитимуть одне одного, навіть подорослішавши.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, діти, первісток, виховання, ревнощі


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Критика з боку батьків ранить підлітків

Школярі | 01:20, 14.07.2024

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Діти в сім'ях, які є власниками собак, значно активніші в порівнянні зі своїми однолітками, які не мають вихованців.

Виявлено несподівану перевагу наявності собаки у сім'ї

Сімейні справи | 00:30, 14.07.2024

Діти в сім'ях, які є власниками собак, значно активніші в порівнянні зі своїми однолітками, які не мають вихованців.


Вчені з Німеччини та Швейцарії попросили 430 осіб віком від 20 до 59 років відповісти на запитання, пов'язані з їхнім суб'єктивним відчуттям часу. Уча

Для батьків час тече швидше, ніж для бездітних людей

Сімейні справи | 01:20, 13.07.2024

Вчені з Німеччини та Швейцарії попросили 430 осіб віком від 20 до 59 років відповісти на запитання, пов'язані з їхнім суб'єктивним відчуттям часу. Учасників опитування запитували: "Як вам здається, наскільки швидко пролетіли останні 10 років?" Чим шв

Батьки можуть брехати з добрих намірів, наприклад заявити, що без каші дитина ніколи не виросте. Але дослідники дійшли висновку, що брехня матері та б

Як брехня мами і тата впливає на дитину?

Сімейні справи | 00:30, 13.07.2024

Батьки можуть брехати з добрих намірів, наприклад заявити, що без каші дитина ніколи не виросте. Але дослідники дійшли висновку, що брехня матері та батька може позначитися на дорослому житті дитини.

Фахівець з демографії Летиція Менкаріні з Університету Бокконі (Мілан, Італія) та її колеги провели дослідження, засноване на детальному аналізі взаєм

У якому віці діти приносять батькам найбільше щастя?

Сімейні справи | 14:50, 12.07.2024

Фахівець з демографії Летиція Менкаріні з Університету Бокконі (Мілан, Італія) та її колеги провели дослідження, засноване на детальному аналізі взаємозв'язків між щастям, тобто суб'єктивним відчуттям власного добробуту та батьківством.

Підсвідомо тати все одно віддають перевагу синам, а мами – дочкам. Якщо запитати батьків, кого з дітей вони більше люблять, то вони, швидше за все, ск

Вчені з'ясували, кого насправді більше люблять мами і тати

Сімейні справи | 11:20, 11.07.2024

Підсвідомо тати все одно віддають перевагу синам, а мами – дочкам. Якщо запитати батьків, кого з дітей вони більше люблять, то вони, швидше за все, скажуть, що всіх однаково. Однак не виключено, що насправді вони, самі того не підозрюючи, брешуть.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: