3 фрази мами і тата, які приносять шкоду замість користі

Adoption
Date
  • 167 Переглядів
Як ми своїми начебто невинними словечками калічимо дитячу психіку? Дуже просто, ось ці три фрази ранять дітей так само, як ніж.

4004_pleminnicidianipa.jpg (24.52 Kb)


«А ось Маша...»
Часто батьки, бажаючи домогтися чогось від дитини, ставлять когось в приклад і кажуть: "А от у Маші з англійської 12, відмінниця, займається бальними танцями і олімпіаду з фізики виграла. А ти - неук". Бажання батьків в принципі зрозуміле, задати мотивацію, але такі фрази на дитину надають абсолютно іншу дію - її знецінення. В такий момент дитина розуміє, що вона не важлива, як особистість, як людина, важливо тільки те, як вона існує в системі координат батьків: гарне поводження, відмінні оцінки, допомога по дому тощо.

Дитина - це особистість, з якою потрібно рахуватися і поважати її інтереси, вона нікому нічого не винна, ані батькам, ані Маші, яку батьки весь час ставлять у приклад і твердять, що ти повинна бути ТАКОЮ Ж або навіть КРАЩЕ. Дитина повинна жити в задоволення, а в не кимось придуманих рамках і з нав'язаними судженнями, які знецінюють її у власних очах.

«Ти ж дівчинка»
Давати характеристики і говорити, ґрунтуючись на рівні статі, взагалі недоречно, це тягне за собою низку обмежень і комплексів, з якими потім вже дорослій дівчинці дуже складно боротися. Часто такими фразами маніпулюють люди старшого покоління - бабусі, в їхньому розумінні дівчинка і жінка означають зовсім не те, що в сучасному суспільстві. Дівчинка повинна бути красивою, причесаною і вести себе "як дівчинка" і ніяк інакше. Такі установки позбавляють людину права на власний прояв, змушують вже в дорослому віці постійно контролювати себе, задаючи питання "Чи правильно я поводжуся, як дівчинка?". При всьому при тому, що все, що "не як дівчинка" - це за межею добра і автоматично погано.

Не вішайте на дітей ярликів, дайте їм можливість бути вільними і не прив'язуйте гендерне розмежування, в сучасному світі вже настільки все одно, хто ти, хлопчик чи дівчинка, права у всіх рівні.

«Хлопчики не плачуть»
Напевно ви чули цю фразу або навіть казали своїм синам, закладаючи в них посил. Саме ми вкладаємо маленькому хлопчику в голову, що він повинен бути грубим і агресивним, не має права на почуття й емоції, тому що "ти ж не дівчинка" та "хлопчики не плачуть". Дитина розуміє цей посил дуже швидко, тому як в дитинстві сильніше батьківського авторитету немає нічого, тому все, що кажуть тато й мама апріорі не може бути неправильно.

Буває ще гірше, батько може сказати, що "не чоловіча це справа - плакати" і тут вже йде поділ за гендерним принципом і приниження іншої статі, посил, що чоловік повинен домінувати.

В наступний раз десять разів подумайте, коли зберетеся сказати синові щось подібне, подумайте, чи хочете ви, щоб з нього виріс замкнутий дорослий невротик, який не вміє висловлювати свої почуття. Такими фразами ви позбавляєте дитину права бути собою, приймати власні рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, тато, дитина, користь, шкода, стосунки, проблеми, сім'я, виховання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Люди часто зберігають аптечки у ванній кімнаті.

Фармацевти розповіли, як зберігати ліки правильно

Сімейні справи | 11:30, 19.04.2021

Люди часто зберігають аптечки у ванній кімнаті.

Буває так, що дитина хоче проводити весь свій вільний час лише за комп'ютером чи смартфоном і більше нічого її не цікавить. Як тоді бути?

Якщо дитину цікавлять тільки гаджети: поради батькам

Дитина | 08:00, 19.04.2021

Буває так, що дитина хоче проводити весь свій вільний час лише за комп'ютером чи смартфоном і більше нічого її не цікавить. Як тоді бути?

Нагадаємо, що ТікТок вимагає, щоб користувачам соцмережі було мінімум 13 років. Діти від 13 до 18 років мають використовувати соціальну мережу під наг

Захисти дитину від поганого контенту в ТікТок

Сімейні справи | 07:00, 19.04.2021

Нагадаємо, що ТікТок вимагає, щоб користувачам соцмережі було мінімум 13 років. Діти від 13 до 18 років мають використовувати соціальну мережу під наглядом батьків.

Існує зв'язок між щастям і роздільним проживанням дітей та батьків. Але коли діти виростають та живуть окремо – тоді батьки почувають себе ще щасливіш

Дослідники виявили, що зробить батьків ще щасливішими

Сімейні справи | 05:00, 19.04.2021

Існує зв'язок між щастям і роздільним проживанням дітей та батьків. Але коли діти виростають та живуть окремо – тоді батьки почувають себе ще щасливішими.

Дослідники з Великої Британії стверджують, що діти, чиї батьки розлучені, з більшою ймовірністю схильні до ожиріння, ніж ті, чиї батьки залишаються ра

Розлучення може призвести до розвитку небезпечної хвороби у дітей

Сімейні справи | 12:00, 18.04.2021

Дослідники з Великої Британії стверджують, що діти, чиї батьки розлучені, з більшою ймовірністю схильні до ожиріння, ніж ті, чиї батьки залишаються разом. Вчені з Лондонської школи економіки і політичних наук проаналізували дані о 7, 5 тисяч дітей, щ

Синдром

Як батькам пережити період, коли дитина стає дорослою і самостійною

Сімейні справи | 10:00, 18.04.2021

Синдром "порожнього гнізда" – це почуття скорботи й самотності, яке батьки можуть відчути, коли їхні діти вперше покидають будинок, наприклад, щоб жити самостійно або вчитися в коледжі чи університеті. Це не клінічний стан, але призводить до депресії

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: