Роль бабусі і дідуся у вихованні дитини

Adoption
Date
  • 328 Переглядів
Ні для кого не стане відкриттям той факт, що бабусі і дідусі дозволяють внукам більше, ніж мама з татом. Чи добре це і як на таке реагувати батькам?

8847_13.jpg (69.81 Kb)

Народна мудрість говорить про те, що до онуків є особлива, невимовна любов, яка не зрівняється з жодним іншим почуттям. Це справді чудово! Проте і тут все має бути в міру. Часто так буває, що бабусі-дідусі допомагають власним дітям у вихованні їхніх дітей (своїх внучат), адже шалені темпи нинішнього життя не дозволяють довго засиджуватись у декретній відпустці, няню наймати не всі мають можливість і бажання, то кому ж довірити своє чадо, як не найріднішим? І тут ховаються деякі небезпеки: по-перше, коли бабуся (дідусь) надто захоплюються вихованням онуків, що це відбивається на їхніх власних подружніх стосунках з чоловіком (дружиною), що несе багато негативних наслідків. По-друге, батьки, повністю довіряючи комусь виховання власної дитини (хай навіть найріднішим людям), позбавляють себе цього прекрасного досвіду, цієї надважливої ролі – батька і матері, позбавляють себе нагоди для власного розвитку, яку дарує піклування про дітей. Також, суттєво утруднюється зав’язування контактів з дітьми тоді, коли батьки захочуть перейняти опіку над ними. Втручання дідуся й бабусі перешкоджає батькам освоїти їхні батьківські ролі, а інколи буває й таке, що присутність «третьої особи» (бабусі чи дідуся) призводить до усунення батька дитини на задній план, а це вже загрожує подружній спільноті батька і матері дитини. Є ще й третя сторона – діти, яких мають виховувати ті, хто їх народив, тобто люди, старші від них на одне, а не на два покоління.

Здавалося б, навіщо ускладнювати? Це так природньо, коли бабуся і дідусь виховують внуків, і вже стало майже традицією. Але запитайте у тих сімей, в яких було саме так, чи відчули вони усі «за» і «проти»? І, напевне, Вас більш детально посвятять у деякі важливі нюанси наявності саме такої моделі сім’ї.

В жодному разі даною статтею не хотілося б когось наштовхнути на висновки, що бабусю і дідуся потрібно якимось чином відгородити від онуків, чи свідомо «дозувати» їхнє спілкування. Просто хочеться підкреслити, що Ваша сім’я – це неповторний світ, Ваш світ, в якому є своя атмосфера, свої правила, кожен виконує свої ролі, які не можна сплутувати чи довіряти їх комусь іншому, про що говорилось на початку. Бабуся і дідусь – це великий скарб! І якщо вони не входять у роль батьків, а залишаються тими, ким мають бути, дотримуючись певної дистанції щодо буденних справ, спілкування з ними стає ніби святом, яке розширює світ дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, тато, дитина, бабуся, дідусь


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Зниження статевого потягу - це одна з найпоширеніших проблем в сімейних взаєминах. Дуже часто з цим неприємним явищем стикаються саме представниці пре

Як підвищити лібідо після пологів?

Мама | 08:30, 19.10.2021

Зниження статевого потягу - це одна з найпоширеніших проблем в сімейних взаєминах. Дуже часто з цим неприємним явищем стикаються саме представниці прекрасної статі.

Негативний дитячий досвід (НДД) погіршує життєві обставини та здоров'я людей в зрілому віці. Особливо – в сім'ях, де обидва партнери стикалися з анало

Люди з негативним дитячим досвідом вибирають собі партнерів з такою ж проблемою

Психологія | 05:00, 17.10.2021

Негативний дитячий досвід (НДД) погіршує життєві обставини та здоров'я людей в зрілому віці. Особливо – в сім'ях, де обидва партнери стикалися з аналогічними проблемами.

Виписка з пологового будинку такий же важливий день для мами і малюка, як і день народження дитини. Що потрібно підготувати перед випискою, щоб цей де

Виписка з пологового будинку: речі, які потрібно підготувати

Дитина | 21:00, 16.10.2021

Виписка з пологового будинку такий же важливий день для мами і малюка, як і день народження дитини. Що потрібно підготувати перед випискою, щоб цей день пройшов гладко для молодої матусі?

Психологи і сексологи говорять частіше про фізичну зраду. Адже тут, як кажуть, «результат на обличчя». Але небезпечнішою за фізичну зраду може бути ем

Що таке емоційна зрада і чому вона небезпечніша за фізичну?

Сімейні справи | 08:30, 14.10.2021

Психологи і сексологи говорять частіше про фізичну зраду. Адже тут, як кажуть, «результат на обличчя». Але небезпечнішою за фізичну зраду може бути емоційна, коли між чоловіком і жінкою інтиму може і не бути.

Такий законопроєкт зареєстрували в Раді.

Звання "Батько-герой" пропонують ввести в Україні

Сімейні справи | 05:00, 14.10.2021

Такий законопроєкт зареєстрували в Раді.

Характер у представників цих знаків Зодіаку не цукор. Особливо для сімейного життя. Легке непорозуміння, - і вони намагаються виставити валізи другої

Знаки Зодіаку, які найчастіше розлучаються

Психологія | 14:00, 12.10.2021

Характер у представників цих знаків Зодіаку не цукор. Особливо для сімейного життя. Легке непорозуміння, - і вони намагаються виставити валізи другої половинки за двері, вимагають розлучення. Отже, хто ж розлучається найчастіше і чому?

Зрада, як і краса, покірні усім віковим категоріям. Але є період в житті чоловіків, коли вони найбільш схильні до того, щоб стрибнути в гречку. Ви дуж

Вік зради: вчені розповіли, коли чоловіки найчастіше зраджують

Сімейні справи | 02:30, 12.10.2021

Зрада, як і краса, покірні усім віковим категоріям. Але є період в житті чоловіків, коли вони найбільш схильні до того, щоб стрибнути в гречку. Ви дуже здивуєтеся, дізнавшись, в якому віці найчастіше зраджують чоловіки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: