Сімейні цінності, або чим відрізняється тато від мами?

Adoption
Date
  • 1228 Переглядів
Отже, тато. Функція продовження роду виконана - в будинку з'явився крихітна, що періодично кричить, грудочка щастя. Син чи дочка. З народженням дитини, для чоловіків, тат, неймовірно важливо усвідомити і – головне, прийняти той чудовий факт, що сім'я поповнилася, як мінімум, ще однією людиною і життя вже не буде таким, як раніше.

2735_0f50b31-ditina-tato755.jpg (34. Kb)

Давайте визначимося, яка ваша роль у догляді за дитиною, її вихованні, розвитку. Як часто і багато часу ви приділяєте своєму синові чи дочці? Яка ваша частка участі в житті маленької людини? Давайте разом переломимо стереотипи, що склалися, уникнемо прикрих помилок, на виправлення яких згодом можуть піти роки дорогоцінного часу – відрізка життя з моменту народження і до моменту з умовною назвою «Ось ти і вилетів/ла з гнізда…».

Найперше і важливіше, що треба засвоїти татам: ви берете таку ж участь у догляді та вихованні, як і мама! Єдина фізіологічна відмінність – ви позбавлені можливості грудного вигодовування. Все! На цьому відмінності тато/мама починаються та закінчуються.

Ви не в змозі замінити підгузник або переповити дитину? Не зможете заспокоїти/заколисувати на своїх сильних і одночасно таких ніжних чоловічих руках малюка!? Не прочитаєте разом із улюбленим чадом цікаву дитячу книжку? Чи не зумієте познайомити дитину з лабіринтами, таємницями та загадковими місцями парку у вашому районі? Задайте собі всі ці запитання та чесно дайте відповідь на них. Скільки всього "ні" у вас вийшло? Ні одного?

І це вже не кажучи про спільну рибалку, господарські турботи, чудову можливість провести час за виробами, чи то пластилін, кольорові олівці, клапті тканини, дерева, залізки, глина…. Список практично нескінченний. Користуйтеся чудовим даром, яким так щедро нагородило вас життя – можливістю прямої участі у житті вашої дитини!

Не втрачайте жодної хвилини дорогоцінного часу, адже кожен прожитий день обміну та поверненню не підлягає. Краще не ввімкніть зайвий раз телевізор, відкладіть газету. І не вірте нікому, що прерогатива догляду за дитиною та виховання за мамами!

А ще розділіть з мамою турботи щодо догляду за вашим малюком:

• Якщо дитина на штучному вигодовуванні – готуйте суміші та годуйте. Давайте воду. Слідкуйте за часом годування та температурою їжі.

• За потреби змінюйте підгузки або пелюшки.

• Грайте з дитиною. Розмовляйте.

• При необхідності покладіть спати, хитаючи на руках. Нехай дитина відчує вашу спокійну, впевнену силу, відчує захищеність та спокій.

• Візьміть нічні турботи. Перед сном продумайте та підготуйте все, що може знадобитися вночі: харчування, воду, змінні підгузки, хустку чи серветки тощо.

• Якщо дитина на грудному вигодовуванні, ви передаєте її мамі лише на момент годування. Далі знову ваші турботи. Мамі погодувати та відпочивати.

Ви боїтеся торкнутися дитини. Серйозно? Відкиньте сумніви! І повірте, ви будете винагороджені. Головне – починайте!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сімейні відносини, сімейні цінності, тато, мама, тато і мама, дитина, відносини, цінності, психологія, поради


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Вчені з Німеччини та Швейцарії попросили 430 осіб віком від 20 до 59 років відповісти на запитання, пов'язані з їхнім суб'єктивним відчуттям часу. Уча

Для батьків час тече швидше, ніж для бездітних людей

Сімейні справи | 01:20, 13.07.2024

Вчені з Німеччини та Швейцарії попросили 430 осіб віком від 20 до 59 років відповісти на запитання, пов'язані з їхнім суб'єктивним відчуттям часу. Учасників опитування запитували: "Як вам здається, наскільки швидко пролетіли останні 10 років?" Чим шв

Батьки можуть брехати з добрих намірів, наприклад заявити, що без каші дитина ніколи не виросте. Але дослідники дійшли висновку, що брехня матері та б

Як брехня мами і тата впливає на дитину?

Сімейні справи | 00:30, 13.07.2024

Батьки можуть брехати з добрих намірів, наприклад заявити, що без каші дитина ніколи не виросте. Але дослідники дійшли висновку, що брехня матері та батька може позначитися на дорослому житті дитини.

Фахівець з демографії Летиція Менкаріні з Університету Бокконі (Мілан, Італія) та її колеги провели дослідження, засноване на детальному аналізі взаєм

У якому віці діти приносять батькам найбільше щастя?

Сімейні справи | 14:50, 12.07.2024

Фахівець з демографії Летиція Менкаріні з Університету Бокконі (Мілан, Італія) та її колеги провели дослідження, засноване на детальному аналізі взаємозв'язків між щастям, тобто суб'єктивним відчуттям власного добробуту та батьківством.

Підсвідомо тати все одно віддають перевагу синам, а мами – дочкам. Якщо запитати батьків, кого з дітей вони більше люблять, то вони, швидше за все, ск

Вчені з'ясували, кого насправді більше люблять мами і тати

Сімейні справи | 11:20, 11.07.2024

Підсвідомо тати все одно віддають перевагу синам, а мами – дочкам. Якщо запитати батьків, кого з дітей вони більше люблять, то вони, швидше за все, скажуть, що всіх однаково. Однак не виключено, що насправді вони, самі того не підозрюючи, брешуть.

Закритість, відсторонення від розмов та ігнорування спільного дозвілля з батьками може говорити, що дитині не вистачає спілкування з близькими.

Як батькам зрозуміти, що дитині не вистачає спілкування з близькими

Сімейні справи | 10:30, 11.07.2024

Закритість, відсторонення від розмов та ігнорування спільного дозвілля з батьками може говорити, що дитині не вистачає спілкування з близькими.

Американські вчені з Університету Південної Каліфорнії виявили зв'язок між кількістю дітей та сприйняттям сенсу життів у їхніх батьків. Дослідження оп

Вчені знайшли зв'язок між багатодітністю і сенсом життя у чоловіків

Сімейні справи | 00:30, 11.07.2024

Американські вчені з Університету Південної Каліфорнії виявили зв'язок між кількістю дітей та сприйняттям сенсу життів у їхніх батьків. Дослідження опубліковано у науковому журналі Frontiers in Psychology.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: