Як пережити 5 найнебезпечніших періодів шлюбу та не розбігтися

Adoption
Date
  • 487 Переглядів
Письменник Роберт Стівенсон одного разу сказав: «Шлюб — це довга розмова, яка переривається суперечками». Рано чи пізно кожна пара стикається з кризою у відносинах, і це абсолютно неминуче. Хороша новина в тому, що, впоравшись з нею, подружжя виходить на новий рівень відносин і знаходить нові способи бути щасливими разом.

85_depositphotos_182384326-stock-photo-rear-view-senior-couple-looking.jpg (23.72 Kb)


Шлюбних криз боятися не потрібно: це показник того, що відносини розвиваються. Головне – не опускати руки та шукати способи подолання труднощів. Адже колись ви пообіцяли цій людині бути разом "і на радості, і на горі" - настав час довести, що це були не порожні слова. Отже, познайомтеся зі списком найскладніших для відносин криз, щоб бути у всеозброєнні.

1. 1 рік одруження. "Стадія усвідомлення"

Епатажна співачка Пінк сама запропонувала своєму хлопцеві. Правда, вже через рік вони розлучилися... А потім зійшлися знову! Наразі пара виховує 2 дітей.

Сімейний психотерапевт Рита ДеМарія називає цю кризу "стадією усвідомлення". Він настає зазвичай після 6-12 місяців спільного проживання. Перша чарівність закоханості спадає, і ви починаєте бачити партнера в реальному світлі: з усіма його слабкостями і не завжди приємними звичками (які раніше ви з радістю проігнорували). «Настав час вчитися спільної роботи», – каже Рита ДеМарія.

Що робити? "Якщо ви не обговорили найважливіші теми до шлюбу, такі як фінанси, діти, візити родичів, вільний час тощо, саме час зробити це зараз", - радить психолог Беверлі Хайман. Варто чесно розповісти один одному про свої цінності та пріоритети.

2. 3-4 роки шлюбу. Небезпечна "зона комфорту"

Дослідження 2 000 одружених британських пар показало, що через 3 роки 6 місяців подружжя починає приділяти один одному менше уваги, частіше віддавати перевагу сну замість сексу і рідше освідчуватися один одному в коханні. Пара входить у "зону комфорту": з одного боку, це прекрасне почуття безпеки та розслаблення, з іншого - з'являються такі малоприємні речі, як неприкриті двері до туалету та неохайний домашній одяг. Хоча 82% опитаних подружніх пар сказали, що вони задоволені своїм шлюбом, 49% бажали, щоб їхній партнер був "романтичнішим".

Що робити? Порятунок у тому, щоб підтримувати вогник. Найчастіше говоріть компліменти, хвалите один одного. Не завжди варто говорити партнеру про все, що ви про нього думаєте. Іноді краще промовчати. Якщо ви відчуваєте, що назріли проблеми, почніть розмову м'яко, без звинувачень. І, головне, подивіться всередину себе, радить сімейний психотерапевт Джон Готтман. Зростання у шлюбі відбувається, коли кожна людина подивиться на себе з боку і зрозуміє, який внесок він робить (або не робить) у відносини.

3. 5-7 років шлюбу. "Семирічний свербіж"

У західній психології є навіть таке поняття, як "семирічний свербіж". Цей один із найкритичніших періодів у шлюбі. До цього часу в парі вже є налагоджений побут, усталені стосунки та подружжя переважно взаємодіють як би на "автопілоті", що є великою помилкою, нагадує Беверлі Хайман. Через рутину знижується інтерес та сексуальний потяг один до одного. Здається, що ви вже знаєте один про одного все. Подальші перспективи шлюбу туманні. Іноді пари приймають рішення завести першу (або другу) дитину, щоб "врятувати" шлюб, але варто пам'ятати, що дитина - це окрема особистість, а не рятувальний засіб.

Що робити? Сімейний психотерапевт Роберт Тайббі пропонує наступне:

Підтримуйте відкрите спілкування. Менше формального "Ну як минув день?" - "Нормально", більше емоцій та щирості.
Вирішуйте проблеми відразу в міру їх надходження, не "замітайте їх під килим", де їх накопичується дедалі більше.
Слухайте. Періодично оцінюйте свій стан, оновлюйте список потреб та бачення майбутнього. Поділіться цими думками зі своїм партнером.
Обговоріть перспективи своєї пари. Які у вас плани наступного року, 5, 10 років? Знову ж таки, ключ тут – бути відкритим та чесним, а не ввічливим та розпливчастим.

4. 10-15 років шлюбу. Тяжкий вік

Згідно з останніми дослідженнями, 10 років – найскладніший рубіж відносин. 2000 опитаних у США заміжніх жінок назвали 11-й рік шлюбу найважчим. У цей час на жінку звалюється дуже велике навантаження: вона одночасно повинна встигати стежити за шкільними справами дітей, що підросли, за будинком, а крім того, працювати. Через брак часу страждає на якість відносин. Чоловік може перестати бачити у дружині привабливу, бажану жінку. Згідно зі статистикою, середня тривалість шлюбу в країнах Європи становить приблизно 11 років.

Що робити? Хороша новина: якщо ви подолаєте цю кризу, після 15 років шлюбу задоволеність відносинами поступово підвищуватиметься протягом наступних 20 років, стверджують вчені. Як вважають фахівці з сімейних відносин Дана Філлмор та Емі Барнхарт, у цей складний період важливо навчитися ставитися до всього, зокрема до себе, з гумором. Найчастіше смійтеся разом. Не заводьтеся через дрібниці, спокійно реагуйте на промахи партнера. Зменште планку своїх очікувань. Так, ваш шлюб виявився далеко не ідеальним, але чи так уже все погано? Акцентуйте увагу на позитивних сторонах свого шлюбу (та партнера).

5. 20 років разом

20-річній кризі шлюбу чимало сприяють особисті кризи середнього віку у подружжя. Може додатись і так званий синдром спорожнілого гнізда, коли діти виросли і залишили батьківський будинок і подружжя знову залишилося вдвох, як на початку шляху. Подружжя може відчути, що їхній шлюб вичерпав себе, адже головна місія виконана. У США психологи називають розлучення, що відбулося після 20 років шлюбу і більше, "сірим розлученням", оскільки подружжя іноді вже вибілено сивиною. Кількість таких розлучень останнім часом зростає.

Що робити? Не віддалятися один від одного. Шукати нові сенси існування себе, як пари. Якщо подружжя довго відмахувалося від проблем у шлюбі, поки ростило дітей, то тепер, коли воно залишилося вдвох, конфлікти тільки загостряться. Проте з'явиться час їх вирішувати. Це чудова можливість реконструювати шлюб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, подружжя, одного, відносин, робити, психотерапевт, партнера, одному, більше, залишилося


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості

Люди закохуються двічі за життя, - дослідження

Сімейні справи | 02:00, 17.11.2023

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості романтичних стосунків людей.

Нервова анорексія – хвороба, яка супроводжується відмовою від їжі, активними дієтами. Загальна психологічна характеристика цього захворювання – заниже

Сімейні конфлікти можуть стати причиною анорексії

Сімейні справи | 08:20, 16.11.2023

Нервова анорексія – хвороба, яка супроводжується відмовою від їжі, активними дієтами. Загальна психологічна характеристика цього захворювання – занижена самооцінка, негативне сприйняття себе і свого тіла, надмірний контроль над своїм життям, тілом та

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. Сімдесят  років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях і

19 заповідей Марії Монтессорі для батьків

Сімейні справи | 06:20, 16.11.2023

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. Сімдесят років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях істориків, педагогіки. А в той же час на Заході, в Америці, Азії відкривалися наукові інститути і ака

Батько - це захисник сім'їВін головний і що б не трапилося, на нього можна буде покластися. Він не ображає слабких, стоїть горою за свою сім'ю і близь

Яким має бути тато?

Тато | 08:20, 14.11.2023

Батько - це захисник сім'їВін головний і що б не трапилося, на нього можна буде покластися. Він не ображає слабких, стоїть горою за свою сім'ю і близьких. З ним не страшно братися за будь-яку справу.

Перша і найголовніша помилка всіх мам і тат під час виховання хлопчиків - це гіперопіка. Причому, як правило, вона йде з благих спонукань: «Я ж дбаю п

Що таке гіперопіка і чим вона погана для дитини?

Сімейні справи | 08:20, 13.11.2023

Перша і найголовніша помилка всіх мам і тат під час виховання хлопчиків - це гіперопіка. Причому, як правило, вона йде з благих спонукань: «Я ж дбаю про свого хлопчика», «Я ж хочу, щоб йому було добре».

Якщо Ваша дитина буде Вами командувати, це насамперед погано позначиться на її розвитку. До вашої уваги 3 правила, з якими кермо влади залишаться при

Як не дозволяти дитині керувати батьками?

Сімейні справи | 06:20, 08.11.2023

Якщо Ваша дитина буде Вами командувати, це насамперед погано позначиться на її розвитку. До вашої уваги 3 правила, з якими кермо влади залишаться при Вас.

Під час війни ми постійно тривожимося, але не тільки через події, які вже відбулися, а й через очікування невідомого та поганого. Наприклад, ми з остр

В очікуванні блекаутів: Як говорити про це з дітьми?

Дитина | 23:58, 03.11.2023

Під час війни ми постійно тривожимося, але не тільки через події, які вже відбулися, а й через очікування невідомого та поганого. Наприклад, ми з острахом чекаємо блекаутів, ескалації бойових дій, обстрілів, важкої зими. Інколи це сприймається важче,

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: