Коли роблять щеплення від вітрянки дітям?

Adoption
Date
  • 400 Переглядів
Вітрянкою зазвичай хворіють в дитячому віці, а після перенесеної хвороби до захворювання виробляється довічний імунітет. Відгуки показують, що багато батьків при виникненні вітряної віспи в школі, де вчаться їхні діти, в дитячому саду, у знайомих, відмовляються від карантину, піддаючи свою дитину ризику захворіти. Таку позицію не можна назвати повністю невірною: дійсно, хворіти на вітрянку бажано в дитинстві, коли вона переноситься набагато легше і практично не викликає ускладнень. Також вважає і доктор Комаровський. Але чи потрібні в такому випадку вакцини проти неї?

0819_4.jpg (25.63 Kb)

Щеплення проти вітряної віспи робиться як дітям, так і дорослим. Останні входять до групи ризику: чим старша людина, тим більша ймовірність розвитку ускладнень у разі хвороби. Крім того, і саме захворювання переноситься значно важче, а його клінічні симптоми можуть не збігатися з проявами хвороби у дітей.

При очевидній необхідності щеплень для дорослих також рекомендується робити їх і дітям. Серед прихильників щеплення від вітряної віспи виступає і відомий популярний серед молодих батьків лікар-педіатр, автор багатьох книг по здоров'ю дитини - доктор Комаровський. Справа в тому, як стверджує Комаровський, що після перенесеної вітряної віспи в деяких випадках вірус довічно зберігається в нервових закінченнях.

Безпечний більшу частину життя, в зрілому і літньому віці він може викликати серйозне ускладнення - оперізувальний лишай. Це захворювання викликає серйозні болі, а також може супроводжуватися ураженнями нервової системи, зору, параліч. Саме щоб убезпечити дитину від негативних наслідків надалі, дітям проводиться вакцинація.

Доктор Комаровський зазначає, що навіть у дітей вітрянка може супроводжуватися ускладненнями на кшталт пневмонії та енцефаліту, зараження крові. Ці захворювання можуть мати летальний результат, і доктор Комаровський навіть наводить цифри, що 1 з 50 тисяч чоловік гине від вітрянки. Тому необхідно захистити дитину від можливих серйозних наслідків. Небезпечна вітрянка і тим, що може залишати шрами і рубці. Це стає можливим, коли відбувається інфікування висипань.

Окремо доктор Комаровський ставить серед достоїнств вакцинації проти вітрянки і те, що ця хвороба є смертельно небезпечною для дітей та дорослих з серйозним імунодефіцитом (ВІЛ, онкологічними захворюваннями, пороками серця). Вакцинація здатна врятувати такому хворому життя, що особливо відзначає доктор Комаровський.

Що дає щеплення?

Щеплення проти вітряної віспи на 98% гарантує, що щепленим дітям не доведеться зіткнутися з вітрянкою в подальшому. Воно сприяє виробленню імунітету проти захворювання в тій же мірі, як і перенесена хвороба. Комаровський зазначає, що саме захворювання в рідкісних випадках зараження протікає в самій легкій формі. Відгуки і статистика серед дітей в групі ризику (які страждають від важкого імунодефіциту, лейкозу та подібних захворювань) трохи гірша, однак навіть у цих випадках ефективність вакцини досягає 80%.

Дітям щеплення проти вітряної віспи роблять вже з однорічного віку, а імунітет формується через шість тижнів після вакцинації. Виробники заявляють, що щеплення захищає проти вітряної віспи на тридцять років. У реальності відгуки показують, що дані терміни можуть бути навіть більші, але ніяк не менше двадцяти років.

Побічні ефекти щеплення має незначні:

- біль в місці уколу;
- набряк;
- злегка може підвищуватися температура;
- з'явитися висип.

Доктор Комаровський звертає особливу увагу батьків, що іноді ці симптоми помилково можуть прийматися за зараження вітрянкою, проте це не так.

Дані процеси свідчать про активізацію імунітету, і вони проходять самі собою через невеликий період часу. Слід пам'ятати, що реакцією на щеплення можуть бути дані симптоми тільки в проміжком між першим і третім тижнем після уколу.

Як прищеплюють?
Щеплення проти вітряної віспи роблять підшкірно, переважно - в плече або під лопатку. Можливо і внутрішньом'язове введення вакцини, але, як правило, в сідниці вакцина не вводиться. Для вироблення імунітету дітям старше одного року і до тринадцяти років досить одного уколу.

Доктор Комаровський зазначає, що в старшому віці одного уколу для вироблення повного імунітету, як правило, недостатньо. Дорослим і дітям старше тринадцяти років їх робиться два. Проміжок між введеннями вакцини повинен становити не менше шести і не більше десяти тижнів.

Щеплення проти вітрянки можуть робитися як в плановому порядку, так і в якості термінового профілактичного заходу після контакту з хворим. Воно є ефективним, якщо після контакту пройшло не більше трьох діб.

Доцільно робити щеплення проти вітрянки дітям, навіть якщо пройшло більше трьох діб, так як в даному випадку, навіть якщо розвивається хвороба, вона проходить в легкій формі, а ризик важких ускладнень зводиться до нуля. Таким чином, щеплення не ускладнює перебіг хвороби, а навпаки, полегшує його.

Щеплення проти вітрянки може бути обов'язковим дітям, котрі збираються в літні оздоровчі установи, дитячі табори. В інших випадках (для відвідування дитячого садка, школи, спортивних і культурних секцій) воно є бажаним, але обов'язків щепитися від вітряної віспи немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення від вітрянки дітям


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

МОЗ України повідомляє про дозвіл першої бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років.

В Україні вводять бустерну COVID-дозу дітям

Щеплення | 00:30, 07.11.2022

МОЗ України повідомляє про дозвіл першої бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років.

Оперізуючий лишай, вірусна інфекція, спричинена вірусом вітряної віспи, пов’язана з підвищеним ризиком інсульту. Нове дослідження показало, що Zoster

Вакцина проти оперізуючого лишаю може знизити ризик інсульту

Щеплення | 14:00, 04.11.2022

Оперізуючий лишай, вірусна інфекція, спричинена вірусом вітряної віспи, пов’язана з підвищеним ризиком інсульту. Нове дослідження показало, що Zoster Vaccine Live, один із видів вакцинації проти оперізуючого лишаю, може запобігти інсульту у деяких лю

Вдома чи на вулиці, сезонні чи цілорічні, усі типи алергії потенційно можуть спричинити постійний кашель. Разом із нежиттю, чханням, сльозоточивістю т

Як зупинити постійний кашель від алергії

Алергія | 08:30, 29.10.2022

Вдома чи на вулиці, сезонні чи цілорічні, усі типи алергії потенційно можуть спричинити постійний кашель. Разом із нежиттю, чханням, сльозоточивістю та сверблячкою в очах, алергічний кашель може бути неприємним і дратівливим. Кашель, пов’язаний з але

Клітини в організмі, які називаються цитокінами, спілкуються одна з одною та повідомляють іншим імунним клітинам «тут інфекція» або «все гаразд».

Вагінальна імунна система може підказати найкращий час вакцинації

Імунітет | 14:00, 26.10.2022

Клітини в організмі, які називаються цитокінами, спілкуються одна з одною та повідомляють іншим імунним клітинам «тут інфекція» або «все гаразд».

Грип є потенційно серйозним захворюванням, яке може призвести до госпіталізації, а іноді навіть до смерті. Кожен сезон грипу відрізняється, і грип мож

Чому варто робити щеплення від грипу?

Щеплення | 00:30, 25.10.2022

Грип є потенційно серйозним захворюванням, яке може призвести до госпіталізації, а іноді навіть до смерті. Кожен сезон грипу відрізняється, і грип може вражати людей по-різному, але під час типових сезонів грипу щороку мільйони людей хворіють на грип

Майже кожні батьки стикалися з емоційним хвилюванням, яке виникає, коли їхній дитині потрібна вакцинація. Іноді дискомфорт не припиняється після закін

Побічні ефекти вакцин у 4-річних дітей

Дитина | 19:00, 20.10.2022

Майже кожні батьки стикалися з емоційним хвилюванням, яке виникає, коли їхній дитині потрібна вакцинація. Іноді дискомфорт не припиняється після закінчення вакцинації. Діти можуть відчувати низку побічних ефектів від звичайних щеплень, таких як підви

Лікарі попередили, що ускладнення кору можуть бути різноманітними та серйознішими, ніж люди могли собі уявити, після того, як пролікували низку доросл

Ускладненнями кору можуть стати гепатит, апендицит, вірусний менінгіт, попереджають лікарі

Хвороби | 23:00, 07.10.2022

Лікарі попередили, що ускладнення кору можуть бути різноманітними та серйознішими, ніж люди могли собі уявити, після того, як пролікували низку дорослих від цієї інфекції.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: