Коли роблять щеплення від вітрянки дітям?

Adoption
Date
  • 862 Переглядів
Вітрянкою зазвичай хворіють в дитячому віці, а після перенесеної хвороби до захворювання виробляється довічний імунітет. Відгуки показують, що багато батьків при виникненні вітряної віспи в школі, де вчаться їхні діти, в дитячому саду, у знайомих, відмовляються від карантину, піддаючи свою дитину ризику захворіти. Таку позицію не можна назвати повністю невірною: дійсно, хворіти на вітрянку бажано в дитинстві, коли вона переноситься набагато легше і практично не викликає ускладнень. Також вважає і доктор Комаровський. Але чи потрібні в такому випадку вакцини проти неї?

0819_4.jpg (25.63 Kb)

Щеплення проти вітряної віспи робиться як дітям, так і дорослим. Останні входять до групи ризику: чим старша людина, тим більша ймовірність розвитку ускладнень у разі хвороби. Крім того, і саме захворювання переноситься значно важче, а його клінічні симптоми можуть не збігатися з проявами хвороби у дітей.

При очевидній необхідності щеплень для дорослих також рекомендується робити їх і дітям. Серед прихильників щеплення від вітряної віспи виступає і відомий популярний серед молодих батьків лікар-педіатр, автор багатьох книг по здоров'ю дитини - доктор Комаровський. Справа в тому, як стверджує Комаровський, що після перенесеної вітряної віспи в деяких випадках вірус довічно зберігається в нервових закінченнях.

Безпечний більшу частину життя, в зрілому і літньому віці він може викликати серйозне ускладнення - оперізувальний лишай. Це захворювання викликає серйозні болі, а також може супроводжуватися ураженнями нервової системи, зору, параліч. Саме щоб убезпечити дитину від негативних наслідків надалі, дітям проводиться вакцинація.

Доктор Комаровський зазначає, що навіть у дітей вітрянка може супроводжуватися ускладненнями на кшталт пневмонії та енцефаліту, зараження крові. Ці захворювання можуть мати летальний результат, і доктор Комаровський навіть наводить цифри, що 1 з 50 тисяч чоловік гине від вітрянки. Тому необхідно захистити дитину від можливих серйозних наслідків. Небезпечна вітрянка і тим, що може залишати шрами і рубці. Це стає можливим, коли відбувається інфікування висипань.

Окремо доктор Комаровський ставить серед достоїнств вакцинації проти вітрянки і те, що ця хвороба є смертельно небезпечною для дітей та дорослих з серйозним імунодефіцитом (ВІЛ, онкологічними захворюваннями, пороками серця). Вакцинація здатна врятувати такому хворому життя, що особливо відзначає доктор Комаровський.

Що дає щеплення?

Щеплення проти вітряної віспи на 98% гарантує, що щепленим дітям не доведеться зіткнутися з вітрянкою в подальшому. Воно сприяє виробленню імунітету проти захворювання в тій же мірі, як і перенесена хвороба. Комаровський зазначає, що саме захворювання в рідкісних випадках зараження протікає в самій легкій формі. Відгуки і статистика серед дітей в групі ризику (які страждають від важкого імунодефіциту, лейкозу та подібних захворювань) трохи гірша, однак навіть у цих випадках ефективність вакцини досягає 80%.

Дітям щеплення проти вітряної віспи роблять вже з однорічного віку, а імунітет формується через шість тижнів після вакцинації. Виробники заявляють, що щеплення захищає проти вітряної віспи на тридцять років. У реальності відгуки показують, що дані терміни можуть бути навіть більші, але ніяк не менше двадцяти років.

Побічні ефекти щеплення має незначні:

- біль в місці уколу;
- набряк;
- злегка може підвищуватися температура;
- з'явитися висип.

Доктор Комаровський звертає особливу увагу батьків, що іноді ці симптоми помилково можуть прийматися за зараження вітрянкою, проте це не так.

Дані процеси свідчать про активізацію імунітету, і вони проходять самі собою через невеликий період часу. Слід пам'ятати, що реакцією на щеплення можуть бути дані симптоми тільки в проміжком між першим і третім тижнем після уколу.

Як прищеплюють?
Щеплення проти вітряної віспи роблять підшкірно, переважно - в плече або під лопатку. Можливо і внутрішньом'язове введення вакцини, але, як правило, в сідниці вакцина не вводиться. Для вироблення імунітету дітям старше одного року і до тринадцяти років досить одного уколу.

Доктор Комаровський зазначає, що в старшому віці одного уколу для вироблення повного імунітету, як правило, недостатньо. Дорослим і дітям старше тринадцяти років їх робиться два. Проміжок між введеннями вакцини повинен становити не менше шести і не більше десяти тижнів.

Щеплення проти вітрянки можуть робитися як в плановому порядку, так і в якості термінового профілактичного заходу після контакту з хворим. Воно є ефективним, якщо після контакту пройшло не більше трьох діб.

Доцільно робити щеплення проти вітрянки дітям, навіть якщо пройшло більше трьох діб, так як в даному випадку, навіть якщо розвивається хвороба, вона проходить в легкій формі, а ризик важких ускладнень зводиться до нуля. Таким чином, щеплення не ускладнює перебіг хвороби, а навпаки, полегшує його.

Щеплення проти вітрянки може бути обов'язковим дітям, котрі збираються в літні оздоровчі установи, дитячі табори. В інших випадках (для відвідування дитячого садка, школи, спортивних і культурних секцій) воно є бажаним, але обов'язків щепитися від вітряної віспи немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення від вітрянки дітям


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікова

Як вберегти дитину від кору?

Інфекції | 08:30, 05.05.2024

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікований дорослий чи дитина, і він відчинить вікно, і у вас воно теж відчинене, то з вітром вірус може пе

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудн

Коли дітям роблять щеплення АКДП?

Дитина | 08:30, 19.03.2024

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та

Новий календар профілактичних щеплень від МОЗ

Щеплення | 11:20, 16.03.2024

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та інших хвороб, які зміни ввели й для чого вони потрібні, детально розповіли у Центрі громадського зд

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

Які щеплення слід оновити у дорослому віці?

Щеплення | 11:30, 12.03.2024

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Які щеплення варто робити батькам

Щеплення | 20:00, 23.01.2024

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: