Топ 5 золотих правил хорошого батька

Adoption
Date
  • 90 Переглядів
Що повинен робити тато, щоб мати "звання" хорошого батька?

7118_pleminnicidianipao.jpg (23.36 Kb)


Кохати маму
Родина — це робота в команді. Без справжнього розуміння один одного і щирих почуттів неможливо побудувати міцні стосунки. Якщо спільне життя стало звичкою, усі домашні справи скинуті на маму, а ініціатива вирішення всіх питань «з ґречності» також віддана їй, то про правильне виховання дитини не може бути й мови.

Хороший тато очима малюка — це той, хто любить маму. Навіть у благополучних родинах, де батько не розуміє потреб матері, його роль в очах дитини зменшується. Пам’ятайте, що модель стосунків у родині стає прикладом того, як ваші діти будуватимуть власну сім’ю.

Залишатися батьком завжди
Розлучення з дружиною — не привід забувати про дитину. Тато має брати участь у вихованні, навіть якщо живе окремо. Справа не тільки у фінансовій підтримці, а й у спілкуванні з дитиною. Дорослі люди повинні знайти компроміс, щоб їхні проблеми не впливали на малюка. Якими б не були ваші стосунки з колишньою дружиною, не применшуйте її авторитет в очах дитини. Пам’ятайте, що ви говорите не про свою жінку, а про маму малюка.

Стати прикладом
Усупереч гендерним стереотипам, батько є прикладом не тільки для синів, але й для доньок. Для перших він уособлення мужності, чоловічої поведінки, сили, надійності. А для дівчат приклад того, яким може бути чоловік, як він піклується про інших, чи здатен захистити слабшого, але водночас бути лагідним і поступливим.

Уже до 5 років у свідомості дітей будується певна модель поведінки, у них формуються стереотипи. Тому важливо подавати хороший приклад для наслідування.

Існує думка: діти роблять не те, що їм кажуть, а те, що бачать. Сенс цієї тези суто практичний — якщо ви очікуєте від дитини охайності, то і самі не повинні розкидати речі або складати тарілки на столі. Первісна модель поведінки формується саме в родинному колі. Тож, спілкуючись на підвищених тонах, не дивуйтеся, якщо дитина робитиме так само.

Тато може гарантувати безпеку
Мова йде не про захист від монстрів або поганих людей. Тато повинен бути авторитетом для дитини. Навіть забороняючи, він дбає про безпеку. Деякі психологи радять користуватися формулою: дозволено все, крім забороненого.

Дотримуватися такого принципу може бути складно, але це дає змогу переосмислити стратегію виховання. Слід заборонити лише те, що має серйозні наслідки для здоров’я або фінансів. Наприклад, не можна гратися гвіздком біля розетки, різати ножицями взуття. Але подумайте, чи варто кричати, коли дитина просто шматує вчорашню газету або лежить на підлозі, розкидуючи іграшки?

Обмеження переліку забороненого знімає ілюзію «в’язниці», де не можна нічого. Це також формує здорове ставлення батьків до діяльності дитини — її вчинки не завжди зручні, але не небезпечні. Враховуйте це, особливо якщо ви — суворий тато.

Любити просто так, а не за щось
Це, мабуть, одне з головних правил. Справжня батьківська любов — безумовна. Син або донька можуть засмутити вас, не виправдати сподівань або робити зовсім не те, чого б ви хотіли. Але вони завжди будуть вашими дітьми. Будьте готові прийти їм на допомогу, заспокоїти, підтримати, навіть якщо ваші думки не збігаються.

Неодмінно навчіться пробачати дитину за різкі слова або дурні вчинки. Кожен має право помилятися. Усі можуть засуджувати, але тільки прощення від батьків важить більше за все. Одного разу не отримавши допомоги, дитина розчаровується, відчуває себе самотньою та покинутою. Особливо це має значення в перехідний вік, коли в родині з’являється ще одна майже доросла людина.

Дитина будь-якого віку має бути абсолютно впевнена, що батьки її люблять просто так, а не за щось. Це допоможе розвинутися цілісній особистості з самодостатнім характером, а не підлаштовуватися й боятися не виправдати чиїхось очікувань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, мама, тато


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сонцезахисними засобами потрібно користуватись дорослим та дітям. Але минулорічні засоби можуть бути канцерогенними.

Чому небезпечно використовувати минулорічний сонцезахист

Косметологія | 12:30, 20.04.2021

Сонцезахисними засобами потрібно користуватись дорослим та дітям. Але минулорічні засоби можуть бути канцерогенними.

Для того, щоб дитина була дисциплінована та щаслива, батьки повинні встановити для неї певні розумні обмеження. Як правильно говорити дитині

Навчіться говорити дитині "ні"

Сімейні справи | 12:00, 20.04.2021

Для того, щоб дитина була дисциплінована та щаслива, батьки повинні встановити для неї певні розумні обмеження. Як правильно говорити дитині "ні"?

Молодим подружнім парам ця інформація буде особливо цікава. Газовані напої з високим вмістом цукру завдають шкоди здоров'ю і можуть провокувати безплі

Вживання газованої води призводить до безпліддя

Безпліддя | 09:00, 20.04.2021

Молодим подружнім парам ця інформація буде особливо цікава. Газовані напої з високим вмістом цукру завдають шкоди здоров'ю і можуть провокувати безпліддя.

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися

Поради психологів: Як не виливати свою злість на дитину

Сімейні справи | 08:00, 20.04.2021

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися з гнівом?

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Оселедець почали називати суперпродуктом.

Оселедець - корисна їжа для дітей та дорослих

Дитина | 21:00, 19.04.2021

Оселедець почали називати суперпродуктом.

Якщо ви хочете вберегти діте і себе від небезпечних бактерій, варто задуматись про чистоту деяких предметів на кухні.

Кухонний предмет, який кишить бактеріями

Тато | 17:00, 19.04.2021

Якщо ви хочете вберегти діте і себе від небезпечних бактерій, варто задуматись про чистоту деяких предметів на кухні.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: