Одразу після пологів. Що очікує молоду маму?

Adoption
Date
  • 17051 Переглядів
Загоюються шви, груди наливаються молоком, дитина починає їсти.





Коли найважче – пологи – вже позаду, перед породіллю постають нові питання і проблеми. Цей період життя молодої мами особливо делікатний. Які особливості цього періоду для молодої жінки і які можливі проблеми, які її очікують, розповідає «Наша мама».

Виділення крові

Постійні і раптові кров'янисті виділення у породіллі – це природне явище у перші дні після пологів. У жінок це не повинно викликати занепокоєння.

У перші три дні ці виділення мають червонуватий колір, а потім, поступово, протягом наступних двох тижнів, набувають світло-жовтого забарвлення. Ці виділення зазвичай тривають півтора месяці. У цей час рекомендовано користуватися гігієнічними прокладками, а про тампони бажано на деякий час забути.

Можливі ускладнення

Якщо маткові м'язи сильно розтягнуті і довго не скорочуються, є можливість надмірної втрати крові. У такому випадку повідомте про проблему персонал.

Хворобливі відчуття в промежині

Зазвичай в перший тиждень після пологів відчувається біль, навіть якщо не було розривів і разрізів. Це нормальне явище, оскільки промежина розтягнута тиском трикілограмового плоду.

Жінці потрібно просто перетерпіти це тимчасове явище.

Правила гігієни

Правила післяпологовий гігієни повинні виконуватися всіма жінками, які щойно народили дитину, навіть якщо у них не було розривів або розрізів промежини. Отож, не варто забувати:

- Міняти прокладки. Це необхідно робити кожні чотири години і стежити, щоби прокладки не зсувалися ні вперед, ні назад;

- Витягувати прокладки спереду назад, що запобігатиме потраплянню мікроорганізмів з області заднього проходу до передодня матки;

- Обмиватися. Одні процедури необхідно робити теплою водою або обробляти промежини антисептичною рідиною після кожного походу в туалет;

- Застосувати теплі компресів;

- При сильному болі можливе застосування знеболюючих кремів, аерозолів або прокладок;

- Уникати надмірного напруження тканин промежини, довго не стояти і не сидіти.

Потреба дитини в молоці матері в перші дні.

У перші дні після пологів дитина зазвичай не голодна. Кількість їжі, необхідної дитині на один прийом, вміщується у десертну ложку.

Молозива цілком достатньо дитині. Воно містить анти тіла, необхідні немовляті, допомагають йому звільнити харчової тракт.

На третій чи четвертий день після пологів дитині знадобиться молоко матері. До цього часу груди почнуть набухати і наповнюватися.

Хворобливе збільшення грудей

Хворобливість виникає через утворення в них молока. Багато годуючих жінок відчуває справжнє випробовування, якщо годування не настане через 1-1.5 доби після пологів.
Дуже швидко ці хворобливі явища зникають, але для цього необхідний правильний режим годування грудьми дитини.

Приблизно до кінця першого тижня годування зникає хворобливість і чутливість сосків. Важливо у період вагітності загартувати соски, щоб уникнути розтріскування і виділення з них крові.

Цілодобове перебування з дитиною

На сучасному етапі розвитку медицини замість повної ізоляції матерям після пологів дозволяють тримати дітей біля себе.Таке перебування рекомендується з першого дня після пологів. Жінки відчувають прилив сил і з задоволенням доглядають за дитиною.

Повернення додому

Раніше породілля повинна була залишатися в лікарні не менше десяти днів. Проте зараз, за правилами багатьох лікарень, якщо жінка народила без ускладнень, ця госпіталізація не вважається необходіною. Жінку можуть виписати через 24 години після пологів.

Але дитина в будь-якому випадку повинна перебувати під наглядом лікаря хоча би два-три дні. У рідкісних випадках лікар може виписати дитину з лікарні відразу після родов. При цьому він повинен оглянути дитину після виписки.

Рекомендується залишитися в лікарні на тиждень, де можна відпочити, скориставшись всім комплексом медичного обслуговування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Породілля, немовля, гігієна, груди, молоко, догляд


Система Orphus



ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чи можна його

Коли потрібно одягати допологовий бандаж

Вагітність та пологи | 14:00, 18.03.2020

Чи можна його "виписати" самостійно?


Як би вам не хоітлося двох малюків з мінімальною різницею у віці, прислухайтеся лікарів!

Чому народження дітей-погодок - шкідливе для організму матері?

Вагітність та пологи | 16:00, 10.03.2020

Як би вам не хоітлося двох малюків з мінімальною різницею у віці, прислухайтеся лікарів!

Від дати народження людини залежить її доля, дана від Прирoди. У момент народження дитини на неї діють енергії, які формують натальну карту людини або

Китайський гороскоп зачаття дитини. Коли найкращий час?

Зачаття | 04:34, 05.03.2020

Від дати народження людини залежить її доля, дана від Прирoди. У момент народження дитини на неї діють енергії, які формують натальну карту людини або карту долі ба цзи. У кожної людини будуть свої енергії, що визначають її сильні і слабкі сторони, ї



Чи вплине вагітність на груди, в яких є імпланти?

Збільшення грудей і планування вагітності: що потрібно знати?

Вагітність та пологи | 15:00, 30.01.2020

Чи вплине вагітність на груди, в яких є імпланти?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: