Як зрозуміти, що у вас позаматкова вагітність?

Adoption
Date
  • 933 Переглядів
Приблизно 2% всіх вагітностей припадає саме на позаматкову. Найбільш часто зустрічається трубна вагітність. Тому жінкам необхідно знати про те, що це таке і коли слід звертатися до лікаря, щоб подбати про своє здоров’я.

5645t654t654tg546.jpg (170.45 Kb)

Що це таке?
У нормі вагітність розвивається в порожнині матки. Запліднена яйцеклітина просувається по матковій трубі і потрапляє в порожнину матки, де і відбувається її імплантація. Якщо з якихось причин запліднена яйцеклітина закріпилася поза порожниною матки, то це називають – позаматкова вагітність. Найчастіше позаматкова вагітність зустрічається з локалізацією яйцеклітини в маткових трубах, але також позаматкова вагітність може бути на яєчнику, у черевній порожнині, в шийці матки. Останні випадки більш рідкісні.

До позаматкової вагітності дуже часто призводять перенесені запальні процеси і спайки. Крім цього до позаматкової вагітності призводять аномалії будови внутрішніх статевих органів, пухлинні процеси, гормональні порушення, ендометріоз. За деякими даними позаматкова вагітність може виникнути при використанні такого контрацептивного засобу, як спіраль.

vagitnist-drugiy-misyac-2.jpg (27.58 Kb)

Ознаки позаматкової вагітності
У перші тижні ознаки позаматкової вагітності відсутні або жінку можуть турбувати характерні для вагітності ознаки (нудота, непереносимість запахів і т. п.). Дуже важливим є те, що у жінки спостерігається затримка менструації.

Багатьох жінок цікавить питання, чи може тест на вагітність показати позитивний результат при позаматкової вагітності. Враховуючи те, що це вагітність і гормон ХГЛ, який визначає тест, виділяється в організм матері, то тест на вагітність може показати позитивний результат, але це може відбутися набагато пізніше, ніж при нормальній вагітності.

Важливі ознаки позаматкової вагітності: мажучі кров’янисті виділення зі статевих шляхів і больові відчуття внизу живота (частіше з одного боку живота), загальне порушення стану (запаморочення, нудота, зміна випорожнень).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як зрозуміти, що вагітній потрібна допомога психолога?

Ознаки позаматкової вагітності при розриві труби: інтенсивні різкі і раптові болі внизу живота, біль може поширюватися у верхню половину живота, з’являється почуття тиску на пряму кишку, частішає пульс, падіння артеріального тиску, загальне погіршення самопочуття.

Можлива діагностика
Основним методом діагностики позаматкової вагітності є огляд гінекологом і УЗД. Саме УЗД дозволяє з високою точністю поставити діагноз позаматкова вагітність і визначити її локалізацію. Додатковими методами є лапароскопія. Також рекомендовано визначення ХГЛ (аналіз крові) в динаміці. Точно поставити діагноз можна вже на терміні вагітності 3 тижні! Це означає, що вже на перших днях після затримки менструації можна і потрібно звернутися до лікаря.

Джерело: maima.com.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, поради, патології, позаматкова вагітність


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Намагайтеся залишатися спокійною

Як стрес під час вагітності впливає на малюка

Вагітність та пологи | 12:25, 10.07.2019

Намагайтеся залишатися спокійною

Що робити, якщо ви не можете привести себе до тями?

Депресія у вагітних: основні причини і способи лікування

Психологія | 11:00, 06.07.2019

Що робити, якщо ви не можете привести себе до тями?

Навіть під контролем лікаря ця процедура може бути дуже небезпечною.

Які наслідки медикаментозного аборту для організму?

Вагітність та пологи | 12:31, 12.06.2019

Навіть під контролем лікаря ця процедура може бути дуже небезпечною.

Права, які має вагітна при пологах.

Які права має жінка під час пологів

Вагітність та пологи | 09:30, 08.06.2019

Права, які має вагітна при пологах.

Вчені спростували одне з найбільших помилок людської вагітності. Виявляється, твердження, що матка - це стерильна середовище, в якому росте ембріон, п

У матці є свій мікроб ДНК

Вагітність та пологи | 23:30, 07.06.2019

Вчені спростували одне з найбільших помилок людської вагітності. Виявляється, твердження, що матка - це стерильна середовище, в якому росте ембріон, помилкове.

Кожна вагітна жінка має права, які саме - читайте далі.

Які права має вагітна жінка

Вагітність та пологи | 09:30, 06.06.2019

Кожна вагітна жінка має права, які саме - читайте далі.

Вчені з Управління контролю за продуктами і ліками Америки назвали харчову добавку, яка провокує мимовільні аборти у вагітних.

Харчова добавка може спровокувати викидень

Вагітність та пологи | 23:30, 05.06.2019

Вчені з Управління контролю за продуктами і ліками Америки назвали харчову добавку, яка провокує мимовільні аборти у вагітних.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: