Розвиток плода – як розрахувати гестаційний вік?

Adoption
Date
  • 570 Переглядів
Розрахувати день, коли ваша дитина починає розвиватися і відстежувати дати вагітності може бути складним завданням. Розвиток вагітності відраховується з першого дня останньої нормальної менструації, навіть якщо розвиток плода починається після зачаття. Вагітність відраховується з цього дня, тому що кожен раз, коли у жінки йдуть місячні, її організм готується до вагітності.

1818_depositphotos_6868698_xl-2015-1.jpg (25.74 Kb)

Наведена нижче інформація використовується як загальне керівництво для здорового розвитку плода, хоча розвиток може відрізнятися через стан здоров’я матері або неправильний розрахунок овуляції. Гестаційний вік – це термін вагітності від останньої нормальної менструації, а вік плода – це фактичний вік дитини, що росте.

Більшість посилань на вагітність зазвичай стосується гестаційного віку, а не віку плода, але ми включили обидва, щоб ви зрозуміли про розвиток вашої дитини.

Вимірювання будуть наведені для загальної довжини від голови до ніг, але кожна вагітність може відрізнятися за вимірами ваги та довжини, і це лише загальна рекомендація.

Вагітність також ділиться на триместри, кожен з яких триває приблизно 12-14 тижнів. Подібно до розвитку, їх можна обчислити з різних дат, тому не всі розрахунки триместру будуть однаковими. Наведена нижче інформація розділяє три триместри на трохи більше 3 завершених місяців кожен.

Американський коледж акушерів і гінекологів, Американський інститут ультразвуку в медицині та Товариство медицини матері та плода дають такі рекомендації щодо методу оцінки гестаційного віку та терміну пологів:

Ультразвукове вимірювання ембріона або плода в першому триместрі (до 13 6/7 тижнів вагітності включно) є найточнішим методом визначення або підтвердження терміну вагітності.

Якщо вагітність сталася в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), для визначення передбачуваного терміну пологів слід використовувати гестаційний вік. Наприклад, передбачуваний термін пологів для вагітності, яка сталася в результаті запліднення in vitro, слід призначати з урахуванням віку ембріона.

Як тільки будуть отримані дані про останній менструальний період, перше точне ультразвукове дослідження або обидва, термін вагітності та передбачуваний термін пологів, слід обговорити з пацієнткою та чітко задокументувати в медичній карті.

Гестаційний вік при пологах є найкращою акушерською оцінкою для цілей клінічної допомоги та має бути зафіксований у свідоцтві про народження. Для цілей дослідження та спостереження найкраща акушерська оцінка, а не оцінки, засновані лише на даних про останній менструальний період, повинні використовуватися як міра гестаційного віку.

Перший триместр триває з 1 по кінець 13 тижня і складається з 1, 2 і 3 місяців. Другий триместр зазвичай закінчується приблизно на 26-му тижні і складається з 4-го, 5-го і 6-го повних місяців. Третій триместр може закінчитися десь між 38-м і 42-м тижнем і є 7-м, 8-м і 9-м повними місяцями вагітності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, гестаційного, терміну, визначення, місяців, розвиток, тижнів, Вагітність, будуть


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Багатоводдя при вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 04.02.2023

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою

Гепатит В під час вагітності

Вагітність та пологи | 01:30, 04.02.2023

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою масу засобів, щоб захистити дитину від цього інфекційного захворювання.

Стрептокок групи B (СГБ)— це тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в піхвах багатьох здорових жінок.

Тест на стрептокок групи В під час вагітності

Вагітність та пологи | 23:00, 03.02.2023

Стрептокок групи B (СГБ)— це тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в піхвах багатьох здорових жінок.

Хоча цей термін звучить страшно, вузли на пуповині не дуже поширені, і навіть якщо вони трапляються, вони зазвичай становлять невеликий ризик для вас

Вузли на пуповині під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 03.02.2023

Хоча цей термін звучить страшно, вузли на пуповині не дуже поширені, і навіть якщо вони трапляються, вони зазвичай становлять невеликий ризик для вас або вашої дитини.

Домашній тест на вагітність — одна з перших ознак того, що ви збираєтеся стати мамою (ура!). Залежно від того, що рекомендує ваш лікар, ви також может

Чи потрібен аналіз крові на вагітність?

Вагітність та пологи | 00:30, 03.02.2023

Домашній тест на вагітність — одна з перших ознак того, що ви збираєтеся стати мамою (ура!). Залежно від того, що рекомендує ваш лікар, ви також можете отримати ці результати, підтверджені аналізом крові на вагітність.

Як майбутня мама, одним із перших питань, які вас хвилює протягом першого триместру, буде: «Коли я почую серцебиття своєї дитини?» У попередні десятил

Як рано можна почути серцебиття дитини?

Вагітність та пологи | 08:30, 01.02.2023

Як майбутня мама, одним із перших питань, які вас хвилює протягом першого триместру, буде: «Коли я почую серцебиття своєї дитини?» У попередні десятиліття пристрій, схожий на стетоскоп, був єдиним доступним інструментом, і лише лікар міг почути серце

Багато жінок використовують грудне вигодовування як метод природної контрацепції, поки не відлучать своїх дітей від грудей.

Ранні ознаки вагітності під час годування груддю

Вагітність та пологи | 01:30, 01.02.2023

Багато жінок використовують грудне вигодовування як метод природної контрацепції, поки не відлучать своїх дітей від грудей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: