Розвиток плода – як розрахувати гестаційний вік?

Adoption
Date
  • 1233 Переглядів
Розрахувати день, коли ваша дитина починає розвиватися і відстежувати дати вагітності може бути складним завданням. Розвиток вагітності відраховується з першого дня останньої нормальної менструації, навіть якщо розвиток плода починається після зачаття. Вагітність відраховується з цього дня, тому що кожен раз, коли у жінки йдуть місячні, її організм готується до вагітності.

1818_depositphotos_6868698_xl-2015-1.jpg (25.74 Kb)

Наведена нижче інформація використовується як загальне керівництво для здорового розвитку плода, хоча розвиток може відрізнятися через стан здоров’я матері або неправильний розрахунок овуляції. Гестаційний вік – це термін вагітності від останньої нормальної менструації, а вік плода – це фактичний вік дитини, що росте.

Більшість посилань на вагітність зазвичай стосується гестаційного віку, а не віку плода, але ми включили обидва, щоб ви зрозуміли про розвиток вашої дитини.

Вимірювання будуть наведені для загальної довжини від голови до ніг, але кожна вагітність може відрізнятися за вимірами ваги та довжини, і це лише загальна рекомендація.

Вагітність також ділиться на триместри, кожен з яких триває приблизно 12-14 тижнів. Подібно до розвитку, їх можна обчислити з різних дат, тому не всі розрахунки триместру будуть однаковими. Наведена нижче інформація розділяє три триместри на трохи більше 3 завершених місяців кожен.

Американський коледж акушерів і гінекологів, Американський інститут ультразвуку в медицині та Товариство медицини матері та плода дають такі рекомендації щодо методу оцінки гестаційного віку та терміну пологів:

Ультразвукове вимірювання ембріона або плода в першому триместрі (до 13 6/7 тижнів вагітності включно) є найточнішим методом визначення або підтвердження терміну вагітності.

Якщо вагітність сталася в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), для визначення передбачуваного терміну пологів слід використовувати гестаційний вік. Наприклад, передбачуваний термін пологів для вагітності, яка сталася в результаті запліднення in vitro, слід призначати з урахуванням віку ембріона.

Як тільки будуть отримані дані про останній менструальний період, перше точне ультразвукове дослідження або обидва, термін вагітності та передбачуваний термін пологів, слід обговорити з пацієнткою та чітко задокументувати в медичній карті.

Гестаційний вік при пологах є найкращою акушерською оцінкою для цілей клінічної допомоги та має бути зафіксований у свідоцтві про народження. Для цілей дослідження та спостереження найкраща акушерська оцінка, а не оцінки, засновані лише на даних про останній менструальний період, повинні використовуватися як міра гестаційного віку.

Перший триместр триває з 1 по кінець 13 тижня і складається з 1, 2 і 3 місяців. Другий триместр зазвичай закінчується приблизно на 26-му тижні і складається з 4-го, 5-го і 6-го повних місяців. Третій триместр може закінчитися десь між 38-м і 42-м тижнем і є 7-м, 8-м і 9-м повними місяцями вагітності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, гестаційного, терміну, визначення, місяців, розвиток, тижнів, Вагітність, будуть


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забо

Які стоматологічні процедури не можна робити вагітним?

Я вагітна | 00:30, 26.11.2023

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забороною, серед них – деякі стоматологічні.

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в

Як депресія мами може вплинути на інтелект дитини?

Мама | 19:56, 25.11.2023

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження ди

У якому віці найкраще народжувати дитину: несподівані цифри від науковців

Плануємо дитину | 12:00, 25.11.2023

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження дитини становить від 30 до 39 років.

Відмовившись від епідуральної анестезії, молода мама зробила, здавалося б, неможливе, народивши дитину рівно за 40 секунд.

Жінка народила за 40 секунд завдяки рідкісному стані

Пологи | 08:20, 10.11.2023

Відмовившись від епідуральної анестезії, молода мама зробила, здавалося б, неможливе, народивши дитину рівно за 40 секунд.

Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

Тривале використання протизаплідних знижує шанси завагітніти в майбутньому

Вагітність та пологи | 06:20, 09.11.2023

Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна ро

Зі скількох років можна робити аборти в Україні?

Аборт | 02:00, 22.10.2023

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна робити аборти в Україні – читайте в матеріалі.

Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого б

Чому не виходить завагітніти: психологічні установки

Плануємо дитину | 08:20, 14.10.2023

Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого будинку, а потім … несподівано вагітніє природним шляхом. Інакше як дивом це не назвати. Однак і цьог

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: