Куріння матері може змінити ДНК плода

Adoption
Date
  • 347 Переглядів
У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

4476_kurenye-beremennost-1.jpg (17.42 Kb)

Щоб дослідити вплив куріння на ДНК плоду, дослідники вивчили майже 7000 новонароджених та їхніх матерів з усього світу. Згідно з дослідженням, інформацію про звички матерів до куріння збирали за допомогою анкет. Вчені також зібрали зразок крові з пуповини кожного новонародженого.

Дослідники шукали епігенетичні зміни в ДНК новонароджених. Епігенетичні зміни — це зміни, які не міняють послідовність ДНК, а скоріше впливають на те, чи вмикаються чи вимикаються певні гени. Один із конкретних типів епігенетичних змін, які дослідники шукали, називається «метилюванням», під час якого невелика молекула додається до частини ДНК, запобігаючи ввімкненню цієї ділянки.

Вчені виявили, що у новонароджених, чиї матері назвали себе «постійними курцями», було понад 6000 місць, де ДНК відрізнялася від ДНК новонароджених, які народилися від некурців.

Дослідники також шукали епігенетичні зміни у дітей старшого віку, середній вік яких становить 7 років, чиї матері курили під час вагітності. Результати показали, що багато змін все ще присутні у ДНК.

Крім того, вчені виявили, що епігенетичні зміни, які спостерігалися у новонароджених, були дуже схожі на ті, які раніше спостерігалися у дорослих курців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Куріння, мама, змінити, ДНК плода, днк, пасивне куріння, вплив куріння, шкода плоду, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, новонароджені


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Коли мова заходить про найкращі продукти для вагітних, спробуйте вибрати такі, які містять багато поживних речовин у кількох шматочках і не містять ба

ТОП найкращих продуктів, які варто їсти під час вагітності

Вагітність та пологи | 00:30, 06.02.2023

Коли мова заходить про найкращі продукти для вагітних, спробуйте вибрати такі, які містять багато поживних речовин у кількох шматочках і не містять багато порожніх калорій. Це допоможе вам і вашій дитині отримати необхідні вітаміни та мінерали.

Перехворіти на грип під час вагітності може бути більше, ніж просто неприємно – це може призвести до деяких ускладнень. Ось як запобігти та лікувати й

Грип під час вагітності: як уберегтися

Вагітність та пологи | 08:30, 05.02.2023

Перехворіти на грип під час вагітності може бути більше, ніж просто неприємно – це може призвести до деяких ускладнень. Ось як запобігти та лікувати його, якщо ви захворіли на грип під час вагітності.

Помітили вагінальні кровотечі в першому триместрі вагітності? Це може бути субхоріальна кровотеча — стан, який має пройти сам по собі і зазвичай не ст

Субхоріальна кровотеча під час вагітності: чи варто хвилюватись?

Вагітність та пологи | 01:30, 05.02.2023

Помітили вагінальні кровотечі в першому триместрі вагітності? Це може бути субхоріальна кровотеча — стан, який має пройти сам по собі і зазвичай не становить ризику для вас чи вашої дитини. Ось що вам потрібно знати.

Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та

Відшарування плаценти: симптоми та лікування

Вагітність та пологи | 19:00, 04.02.2023

Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та лікування знижують ризики як для матері, так і для дитини.

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Багатоводдя при вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 04.02.2023

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою

Гепатит В під час вагітності

Вагітність та пологи | 01:30, 04.02.2023

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою масу засобів, щоб захистити дитину від цього інфекційного захворювання.

Стрептокок групи B (СГБ)— це тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в піхвах багатьох здорових жінок.

Тест на стрептокок групи В під час вагітності

Вагітність та пологи | 23:00, 03.02.2023

Стрептокок групи B (СГБ)— це тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в піхвах багатьох здорових жінок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: