Чому у вагітної часто йде кров з носа?

Adoption
Date
  • 239 Переглядів
Кровотеча з носа може бути досить поширеним явищем серед вагітних жінок. Вона може викликати тривогу та створювати незручності, однак зазвичай є безпечним явищем, пов'язаним з фізіологічними змінами, що відбуваються під час вагітності. Давайте розглянемо причини кровотечі з носа та способи попередження і легкого лікування цього стану.

0641_c5c2e2a-depositphotos-inesbazdar-bloody-nose-nosebleeding-2-.jpg (32.88 Kb)


Вагітність супроводжується значними змінами в організмі жінки, які можуть вплинути на судини і слизову оболонку носа.

Основні причини кровотечі з носа при вагітності включають:

Збільшення кровообігу: Протягом вагітності об'єм крові в організмі жінки збільшується, щоб задовольнити потреби плода. Це призводить до збільшення кровообігу, а внаслідок цього судини стають більш пружними і більш схильними до пошкоджень.

Зміни гормонального фону: Вагітність супроводжується значними змінами рівня гормонів, зокрема естрогену та прогестерону. Ці гормони можуть впливати на судини і слизову оболонку носа, збільшуючи їхню чутливість.

Сухе повітря: Зниження вологості в повітрі, особливо в зимовий період або при використанні систем опалення і кондиціонування повітря впливає на слизові оболонки. Сухе повітря може призводити до висихання слизової оболонки носа, що збільшує ризик появи кровотечі.

Травми: Вагітні жінки можуть бути більш схильними до травм, оскільки їхні судини стають більш чутливими і крихкими. Навіть незначний удар або тертя носа можуть спричинити кровотечу.

Якщо у вас виникає кровотеча з носа під час вагітності, є кілька кроків, які можна зробити для контролю ситуації:

Сидіть і нахиліть голову вперед: Це допоможе уникнути проковтування крові і запобігти подразненню шлунку. Не закидайте голову назад, оскільки це може призвести до збільшення набряклості та підсилювати кровотечу.

Прикладіть холод до носа: Нанесіть холодний компрес або лід, обгорнутий у рушник, до зони над переносицею. Холод звужує кровоносні судини та допомагає зупинити кровотечу.

Не піднімайте важкі предмети: Зменште фізичне навантаження, оскільки надмірна напруга може сприяти кровотечам.

Зберігайте вологість повітря: Використовуйте зволожувач повітря або помістіть миску з водою поруч з опалювальними приладами, щоб підтримувати нормальний рівень вологості в приміщенні.

Якщо кровотеча з носа не зупиняється протягом тривалого часу або вона велика і супроводжується іншими симптомами, такими як головний біль, втрата свідомості тощо, важливо звернутися до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: йде кров з носа, у вагітної йде кров з носа, кров, вагітна, поради мамі, причини носової кровотечі, кровотеча


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забо

Які стоматологічні процедури не можна робити вагітним?

Я вагітна | 00:30, 26.11.2023

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забороною, серед них – деякі стоматологічні.

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в

Як депресія мами може вплинути на інтелект дитини?

Мама | 19:56, 25.11.2023

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження ди

У якому віці найкраще народжувати дитину: несподівані цифри від науковців

Плануємо дитину | 12:00, 25.11.2023

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження дитини становить від 30 до 39 років.

Відмовившись від епідуральної анестезії, молода мама зробила, здавалося б, неможливе, народивши дитину рівно за 40 секунд.

Жінка народила за 40 секунд завдяки рідкісному стані

Пологи | 08:20, 10.11.2023

Відмовившись від епідуральної анестезії, молода мама зробила, здавалося б, неможливе, народивши дитину рівно за 40 секунд.

Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

Тривале використання протизаплідних знижує шанси завагітніти в майбутньому

Вагітність та пологи | 06:20, 09.11.2023

Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна ро

Зі скількох років можна робити аборти в Україні?

Аборт | 02:00, 22.10.2023

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна робити аборти в Україні – читайте в матеріалі.

Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого б

Чому не виходить завагітніти: психологічні установки

Плануємо дитину | 08:20, 14.10.2023

Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого будинку, а потім … несподівано вагітніє природним шляхом. Інакше як дивом це не назвати. Однак і цьог

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: