Сім способів виростити з дитини мільйонера

Adoption
Date
  • 78 Переглядів
Все закладають батьки!

086899.jpg (34.07 Kb)


1. Ловіть інтерес дитини

Поширена помилка, що всі важливі життєві уроки повинні проходити у формальній обстановці, за партою (столом), у відведений для цього час. Насправді набагато простіше засвоюється дітьми те, що відповідає їх тимчасовому інтересу.

Це стосується і різних фінансових тем. Дитині не подобається, що тато чи мама щодня кудись йдуть? Привід поговорити про те, звідки в принципі в сім'ї беруться гроші на іграшки. Знімаєте гроші в банкоматі, а діти намагаються зрозуміти, хто їх туди "помістив"? Саме час пояснити, навіщо на світі існують банки і платіжні системи.

2. Не замовчуйте
Зрозуміло, що спочатку досить складно розгорнуто відповісти на всі питання дитини щодо грошей. Проте в ситуаціях, коли школяр щось запитує, важливо, з одного боку, не сильно "завантажити" його непотрібними подробицями, з іншого – не погасити його інтерес до цієї теми зовсім, з третього – не втратити довіру.

3. Не вчіть теорії – вчіть практиці

Навчати фінансовій грамотності без практики нереально. Важливо не тільки на власному прикладі показувати, як поводитися з тими або іншими фінансовими інструментами, але й поступово давати їх дітям "спробувати".

4. Пам'ятайте про кишенькові гроші

Це основний тренажер для фінансового виховання дітей. По суті, кишенькові гроші повинні стати для дитини чимось на зразок аналога зарплати у дорослих, тому вони видаються на постійній основі, строго регулярно, і витрачаються за розсудом одержувача. Починати можна з 6-7 років – саме в цьому віці прокидається перший інтерес до грошей.

5. Не мрійте про легкі шляхи

Кишенькові гроші повинні видаватися регулярно, стабільно і без прив'язки до шкільних оцінок, інакше потім дитина втратить будь-який стимул і розуміння суті грошей.

6. Не позбавляйте права на помилку

В ідеалі з кожним роком повинна збільшуватися не тільки сума "зарплати" дитини, але і коло його хатніх обов'язків, і кількість обов'язкових витрат, які він оплачує сам. Це нормально, якщо дитина буде витрачати свої гроші зовсім не так, як вам би хотілося. Ми всі вчимося на помилках. Нехай він зараз витратить всі накопичення на гру, а потім залишиться на два тижні з неоплаченим телефоном, ніж потім, у самостійному житті, з приводу і без буде бігати в банк за новим кредитом.

7. Позичили - поверніть

Щоб дитина поважала власність іншого, необхідно показати, що її особиста власність недоторканна. Відповідно, у дитини обов'язково має бути особисте місце для зберігання грошей, яке без її дозволу ніхто не чіпатиме.обов'язково поверніть ці гроші. Завдяки цьому у дітей ніколи не виникне думки взяти чужі гроші, навіть якщо це – невелика решта. Діти швидше навчаться не тому, що ми говоримо, а тому, що ми регулярно робимо і показуємо власним прикладом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Малюка варто привчити до нормального вирішення конфліктів. Як це зробити?

Вісім кроків батьків для усунення дитячого конфлікту

Виховання | 21:20, 10.10.2019

Малюка варто привчити до нормального вирішення конфліктів. Як це зробити?

І чим в цьому винні батьки?

Чому дитина підростає некерованою

Виховання | 18:35, 09.10.2019

І чим в цьому винні батьки?


и здатні батьки щось зробити з дитиною у діджиталізованому світі?

Комп'ютерна залежність дитини: як її уникнути

Виховання | 12:30, 07.10.2019

и здатні батьки щось зробити з дитиною у діджиталізованому світі?

І не забрати у дитини дитинство

Як правильно виховувати старшого малюка

Виховання | 19:30, 06.10.2019

І не забрати у дитини дитинство


Чим вони обгрунтовують це твердження?

Вчені: дитяча брехня може бути корисною

Виховання | 11:30, 03.10.2019

Чим вони обгрунтовують це твердження?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: