Як дитині "насититися" вітаміном D влітку

Adoption
Date
  • 1389 Переглядів
Багато людей звикли думати, що вітаміни надходять до нашого організму виключно з продуктами, які ми споживаємо. Але є унікальний вітамін, який людина може отримувати безпосередньо від сонця — це вітамін D.

7121_5b.jpg (33.9 Kb)

В такий спосіб покривається до 80-90% потреб у формі вітаміну D3. А решта — забезпечується їжею, яка містить біологічно активну форму у вигляді вітаміну D2.

Вітамін D тримає під контролем засвоєння кальцію, фосфору. Наприклад, без нього засвоюється лише 10-15% кальцію з їжі. Він зміцнює кісткову і м'язову тканину, допомагає боротися з депресією, протистояти вірусам і бактеріям, шкірним захворюванням і діабету.

Крім того, дефіцит вітаміну D сприяє виникненню:

- синдрому хронічної втоми;
- захворювань щитоподібної та прищитоподібних залоз;
- астми;
- остеопорозу;
- туберкульозу;
- хвороби Альцгеймера;
- ожирінню.

За різними оцінками, від 50 до 90% дітей і дорослих страждають від його нестачі. Низький рівень вітаміну D асоціюють з частими переломами, проблемами з серцем, артеріальною гіпертензією та деякими онкологічними захворюваннями. Навіть навесні та влітку може бути дефіцит вітаміну D.

Щоб отримати денну кількість вітаміну, не потрібно смажитися на сонці годинами, цілком достатньо 10-15 хвилин.

Однак лише за умови, що ви:

- перебуваєте 15 хв на сонці з відкритими кінцівками;
- на сонці перебуваєте в сонячні дні, між 10:00 і 15:00;
- не використовуєте крем з УФ-фільтрами (сонцезахисний), який блокує синтез вітаміну D3.

Є багато публікацій, в яких йдеться, що саме час між 10:00 і 15:00 годинами є найбільш несприятливим для шкіри, і краще бути на сонці до 11:00 і після 16:00.

По-перше, прошу звернути увагу, що під сонячним промінням потрібно перебувати в зазначений час не більше 10-15 хвилин. По-друге, важливо знати, чому саме з 10:00 до 15:00. Пояснення цьому наступне: поріг, коли вітамін D починає утворюватися в шкірі — 20-25% від мінімальної ерітемної дози, яка викликає почервоніння шкіри. Тобто щоб отримати необхідну кількість вітаміну, нам не обов'язково покриватися засмагою.

Вітамін D в організмі утворюється під впливом УФ-променів, а саме променів типу В UVB. Головною характеристикою УФ променів є їхня інтенсивність. Вона оцінюється за допомогою індексу. Чим вищий цей індекс, тим сильніше УФ-випромінювання, тим швидше червоніє шкіра (виникає еритема). Але разом з тим УФ-індекс сонячного світла повинен бути більшим або дорівнювати 2, інакше вітамін D в шкірі не виробиться.

В Україні досить приймати "сонячні ванни" протягом 10-15 хвилин з 10:00 до 15:00 з квітня по жовтень, щоб у нашій шкірі синтезувалася достатня кількість вітаміну D, адже саме в цей період УФ-індекс складає 2-6.

Взимку ми не отримуємо вітамін D від сонця в наших широтах (крім високогір'я) — УФ-індекс в цей період року 0-2. Це стосується також літнього ранку і вечора — індекс завжди нижче 2-х. Тому в період низької інтенсивності УФ-випромінювання вітамін D не створиться, скільки б ви часу не проводили на сонці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вітамін Д


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Більшість медичних працівників погодяться, що грудне вигодовування є найздоровішим і найкращим способом годування дитини. Крім забезпечення необхідним

Післяпологові вітаміни під час годування груддю

Післяпологовий період | 09:00, 15.06.2022

Більшість медичних працівників погодяться, що грудне вигодовування є найздоровішим і найкращим способом годування дитини. Крім забезпечення необхідними вітамінами та поживними речовинами, грудне молоко також допомагає захистити дитину від інфекції. О

Темні ягоди, хрестоцвіті овочі, зелений чай, спеції та продукти, які містять вітамін С, бета-каротин та лікопін, допомагають у профілактиці онкології.

Продукти, які допоможуть уникнути розвитку раку

Профілактика і лікування | 08:00, 15.06.2022

Темні ягоди, хрестоцвіті овочі, зелений чай, спеції та продукти, які містять вітамін С, бета-каротин та лікопін, допомагають у профілактиці онкології.

Квасоля, боби і взагалі усі бобові - дуже корисні для кишківника. Проте, це не означає, що крихітці можна одразу їх давати в якості прикорму. давайте

З якого віку дитині можна їсти квасолю і боби?

Дитяче харчування | 07:00, 13.06.2022

Квасоля, боби і взагалі усі бобові - дуже корисні для кишківника. Проте, це не означає, що крихітці можна одразу їх давати в якості прикорму. давайте дізнаємося, з якого віку і як їх давати.

Вже зараз можна насолоджуватися солодким смаком полуниці. І запасати організм вітамінками. Проте, багато вагітних хвилюються з цього приводу: чи можна

Чи можна вагітним їсти полуницю?

Дієта для вагітних | 05:00, 13.06.2022

Вже зараз можна насолоджуватися солодким смаком полуниці. І запасати організм вітамінками. Проте, багато вагітних хвилюються з цього приводу: чи можна їм їсти її і чи не буде поганих наслідків для майбутньої дитинки?

Здоров’я кишківника безпосередньо залежить від того, чи достатньо у ньому корисних бактерій і чи добре вони почуваються.  Від того, як почувається наш

5 доступних продуктів, які замінять вашому кишківнику пребіотики

Здоров'я | 08:00, 12.06.2022

Здоров’я кишківника безпосередньо залежить від того, чи достатньо у ньому корисних бактерій і чи добре вони почуваються. Від того, як почувається наш кишківник, залежить буквально усе: і наш настрій, і когнітивні здібності, і здоров’я багатьох життє

З якого віку можна давати дитині полуницю?

Чи корисно давати дитині полуницю?

Вітаміни | 05:00, 10.06.2022

З якого віку можна давати дитині полуницю?

Оскільки гематоген не є лікарським препаратом, а відноситься до категорії БАДів, клінічні дослідження його ефективності не проводилися. Проте, як і ін

Чи потрібно давати дитині гематоген: Чи впливає він на її здоров'я?

Здоров'я | 10:00, 09.06.2022

Оскільки гематоген не є лікарським препаратом, а відноситься до категорії БАДів, клінічні дослідження його ефективності не проводилися. Проте, як і інші біологічно активні добавки, гематоген цілком може підтримати на нормальному рівні гемоглобін, але

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: