Маловоддя при вагітності: які є ризики?

Adoption
Date
  • 112 Переглядів
Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:

- забезпечення дитини натуральним середовищем проживання;
- захист дитини, пуповини і плаценти від різних недуг;
- регулювання обміну речовин між матір'ю і плодом;
- забезпечення дитини можливістю рухатися і займати коректну позу в останні місяці виношування;
- зниження неприємних відчуттів у матері, коли малюк активно рухається;
- запобігання зрощування шкірного покриву з плодовим міхуром;
- сприяння розкриттю шийки матки під час пологів.

9399_5.jpg (27.99 Kb)


До 28 тижня вагітності рівень навколоплідних вод повинен досягти належних значень. Як правило, після закінчення 9 місяця вагітності рівень навколоплідних вод становить від 600 до 1500 мл. У разі, коли їх кількість зменшується до 500 мл, у вагітної спостерігається маловоддя - стан, який може не тільки викликати некомфортне перебування дитини в утробі матері, але й може стати причиною розвитку ускладнень, захворювань, а в окремих випадках навіть може спричинити задуху і смерть.

Таким чином маловоддя - це стан майбутньої мами, коли рівень навколоплідних вод знижується нижче допустимого значення. Це явище досить рідкісне (з ним стикаються лише в 4 % випадків) і найчастіше вказує на те, що виношування дитини проходить з відхиленнями.

Чим небезпечне маловоддя при виношуванні дитини?
Така патологія є джерелом багатьох ускладнень в період вагітності. У випадку, коли навколоплідних вод не вистачає, стінки матки ближче стикаються з плодовим мішком, що загрожує підвищенням тиску на дитину, яка розташована в некоректному положенні з фізіологічної точки зору. Через це у дитини можуть виникнути проблеми з хребтом, можливий розвиток клишоногості, примикання шкірного покриву до оболонки плода. Шкірний покрив дитини в даній ситуації стає зморшкуватим і сухим, а шкіра постійно піддається тертю. Можна лише уявити собі муки дитини, тіло якої покрите синцями та мозолями.

Під час тривалого маловоддя близьке примикання навколоплідного мішка до шкірного покриву дитини загрожує появою сімонартових зв'язок. Вони обвиваються навколо дитини, не дають їй повноцінно рухатися, а іноді навіть стають причиною серйозних травм. Якщо вони обплетуть пуповину, може порушитися циркуляція крові, що стає причиною виникнення різних серйозних патологій нервової системи: відставання у фізичному розвитку, затримка мовного розвитку, а в найсерйозніших випадках маловоддя є причиною смерті плоду через гіпоксію.

У випадку, коли навколоплідних вод не вистачає, під час пологів шийка матки розкривається повільно і пологи дуже ускладнюються. При цьому схватки стають більш болісними, а їх ефективність значно зменшується. Вже після появи на світ дитини у матері можуть виникати маткові кровотечі.

Також існує небезпека переривання вагітності (частіше зустрічається при вираженому маловодді). У вагітних з цією патологією набагато частіше, ніж у інших вагітних жінок, пологи починаються раніше запланованого терміну.

Ще одна небезпека, яка чатує на жінок з низьким рівнем навколоплідних вод, це гіпотрофія у дитини (тобто за меншина вага тіла). При помірному маловодді діти з таким відхиленням народжуються у 20 % жінок, які страждали маловоддям, а при вираженому - у 75 % жінок. Інколи відзначаються випадки гіпоксії плода (тобто гострої нестачі повітря). Найчастіше зустрічається при вираженому маловодді у 20 % дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: маловоддя при вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорово

10 ознак вагітності на ранньому терміні

Я вагітна | 01:20, 08.07.2024

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорового малюка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: