5 дієвих методик, як навчити дітей розрізняти кольори

Adoption
Date
  • 192 Переглядів
Існує величезна кількість всіляких способів, використовуючи які можна навчити дитину вже в три роки розрізняти шість кольорів (червоний, синій, жовтий, зелений, білий і чорний), і більше. Але якщо вникнути в їх суть, то практично всі вони зводяться до п'яти простих педагогічних прийомів. Про них ми поговоримо нижче.

6294_5af7f2bc82ce6-screenshot-5_1200.jpg (34.84 Kb)

1. Неформальне навчання. Суть цього методу полягає в тому, щоб навчати дитину в процесі повсякденного спілкування. Наприклад, по дорозі в парк або дитячий садок малюкові пропонують разом рахувати зелені машини, які будуть проїжджати повз неї. Природно, перед цим батько повинен показати дитині, як виглядає зелений колір. Ефективність цього методу полягає в тому, що дитині надається повна свобода дій, її ніхто ні в чому не обмежує. Вона може робити по дорозі все, що їй захочеться, головне, щоб не забувала рахувати зелені машини. До речі, кількість порахованих машин теж не має ніякого значення: проїхало десять, а порахувала всього дві - молодець!

2. Творчий підхід. На цьому етапі потрібно буде подбати про те, щоб у дитини з'явилися фарби, олівці, фломастери або пластилін. Попросіть дитину вибрати той колір, який їй подобається найбільше, і розкажіть, що це за колір. Нехай це буде синій. Запропонуйте малюкові разом щось намалювати, наприклад, синій кружок. Скажіть, що це повітряна кулька синього кольору, у якої немає шнурка, і якщо ви його не домалюєте, кулька полетить в небо. Запитайте у карапуза, якого кольору повинен бути шнурок, якщо кулька синього кольору. Те ж саме можна зробити і з пластиліном.

3. Використання іграшок. У спеціалізованих магазинах для дітей продається величезна кількість розвиваючих іграшок, які допомагають запам'ятовувати цифри, букви і кольори. Найпродуктивніші з них для запам'ятовування кольорів: пірамідки з кілець, пазли і конструктори.


4. Інтерактивні книги.
Їх ефективність полягає в великих барвистих картинках, які привертають увагу дитини. Як правило, в таких посібниках пропонуються різноманітні завдання, виконуючи які дитина одночасно бере участь у захоплюючій грі, розвиває дрібну моторику пальців і вчить колірну палітру.

5. Сюжетні гри. Придумайте прості ігри, в яких дитина змогла б задіяти свої почуття. Наприклад, візьміть дві різнокольорових кульки і зробіть для них будиночки таких же кольорів. Будиночками можуть служити розфарбовані коробки або пісочне відерце. Покладіть кульки у відповідні будиночки. Після всього дістаньте їх звідти і скажіть маляті, що вони вийшли на прогулянку. Раптом звідкись з'являється вовк і хоче з'їсти кульки. Їх терміново потрібно рятувати! Скажіть дитині, що кожну кульку потрібно швидко повернути в свій будиночок, а то їх з'їсть вовк. Суть такої гри - викликати у малюка емоції, співпереживання і співчуття. Це активує додаткові відділи мозку і допоможе ще краще запам'ятати потрібні кольори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Звичка, яка є причиною раку грудей у жінок
Як знати, чи є у дитини глисти
Фахівці назвали слова, через які ти хворієш
Дитина спить і скрегоче зубами: чи варто хвилюватись?


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: навчити дітей розрізняти кольори, розвиток дітей, навчання, методика, книги, ігри


Система Orphus



ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ігри, які найбільше допомагають розвинути уяву стосовно майбутніх професій.

Топ-3 ігрових набори для розвитку дитини

Розвиток дитини | 14:00, 17.09.2018

Ігри, які найбільше допомагають розвинути уяву стосовно майбутніх професій.

Діти обожнюють фантастичні, цікаві, загадкові історії, розповіді, тобто – казки. А найбільше полюбляють і легко читаються українські казки про тварин.

Як казки впливають на розвиток малюка?

Дитина | 00:55, 14.09.2018

Діти обожнюють фантастичні, цікаві, загадкові історії, розповіді, тобто – казки. А найбільше полюбляють і легко читаються українські казки про тварин. Це також повчально для малюка та розвиває його не лише мислення, фантазію, але й впливає на психіку

Парта учня повинна бути такою, щоб йому було зручно сидіти. Ось декілька критерій.

Правильна поза за шкільною партою

Школярі | 15:30, 13.09.2018

Парта учня повинна бути такою, щоб йому було зручно сидіти. Ось декілька критерій.

Похід в театр з дитиною має вплив на дитячу психіку. Тому подбайте про те, щоб у дитини  від вистави залишилися лише приємні враження. Особливо це сто

Перший раз в театр з дитиною

Дитина | 14:00, 13.09.2018

Похід в театр з дитиною має вплив на дитячу психіку. Тому подбайте про те, щоб у дитини від вистави залишилися лише приємні враження. Особливо це стосується першого походу на дитячий спектакль, який вплине на подальше ставлення дитини до театру.

У вас подрастает ребенок и вы не хотите покупать любые игрушки, а чтобы были полезными, тогда читайте дальше.

Какие игрушки развивают ребенка?

Дитина | 17:40, 12.09.2018

У вас подрастает ребенок и вы не хотите покупать любые игрушки, а чтобы были полезными, тогда читайте дальше.

Якщо ваша дитина цілими днями сидить за комп'ютером, гаджетом, стала дратуватися, впадати в істерику і неадекватно реагувати на вимикання комп'ютера (

Скільки часу повинна дитина сидіти за комп'ютером?

Дитина | 15:30, 12.09.2018

Якщо ваша дитина цілими днями сидить за комп'ютером, гаджетом, стала дратуватися, впадати в істерику і неадекватно реагувати на вимикання комп'ютера (або позбавлення її комп'ютерних ігор) - на обличчя всі ознаки ігрової залежності. Скільки насправді

Заняття музикою допомагає зберегти ясність розуму.

Як заняття музикою впливає на розум дитини?

Дитина | 12:30, 12.09.2018

Заняття музикою допомагає зберегти ясність розуму.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: