Коли дитина повинна почати говорити?

Adoption
Date
  • 527 Переглядів
Дитина ще не вміє самостійно ходити, а ви вже панікуєте, чому вона ще не говорить? Не спішіть поперед батька в пекло. Сьогодні говоримо про те, коли дитина повинна почати говорити.

4050_01n.jpg (34.18 Kb)

Важливим є період раннього та дошкільного віку - від 0,8 до 4 років. Протягом цього відрізку часу дитина опановує основні закономірності мови.

Це час не є чимось дуже конкретним. І терміни розвитку мовлення можуть варіюватися відповідно з індивідуальними особливостями і статтю дитини.

Відомо, що мовленнєвий розвиток хлопчиків і дівчаток різниться. Для дівчат характерний ранній початок мови. Проте, дівчатка порівняно пізно освоюють фразову мову, зате прагнуть говорити правильно "як дорослі".

Мова хлопчиків характеризується більш пізнім початком. У них формується словник назв дій, відносно рано формується граматичний лад, але хлопчики часто "на своїй мові".

Проте, якщо в певний період вказані форми не з'являються, або ви бачите одиничні прояви, це має насторожити вас.

Динаміка формування мови в онтогенезі:

- Інтонує крики (ви можете розрізняти крики задоволення і невдоволення) - 1-2 міс.

- Гукання (дитина повторює за вами або самостійно вимовляє окремі склади) -1,5-3 міс.

- Лепет (дитина повторює за вами щось схоже на слова) - 4-5 міс.

- Лепет і слова (слова складаються з двох-трьох відкритих складів (ляля, тата) - 8 міс. - 1 рік 2 міс.

- Пропозиції з двох слів (дитина об'єднує два слова, наприклад, дай гам, тата ма) - 1 рік 6 міс. - 2 роки 2 міс.

- Активне зростання словникового запасу (дитина запитує, як що називається) -1 рік 9 міс. - 2 роки 6 міс.

- Поява граматичних форм слова (дитина змінює слова в мові за числами, родами, відмінками) -2 роки 4 міс. - 3 роки 6 міс.

- Словотвір (дитина вигадує свої слова, але використовує і слова рідної мови ) -2 роки 6 міс. - 3 роки 5 міс.

- Дитина активно спілкується з рідними і друзями - 1 міс. - 1,5 міс.

- Дитина називає свої дії - 2 роки 6 міс. - 3 роки 6 міс.

Якщо у дитини є проблеми з розвитком мови, а батьки постійно просять: "Скажи", "Повтори", то картина лише погіршиться і у дитини з'явиться стійкий мовний негативізм. Батькам необхідно навчитися, як правильно прищеплювати малюкові бажання спілкуватись. Це можна робити під час гри, коли ви з дитиною граєте в ігри, називайте речі та дії, систематично повторюйте це, і у малюка "народиться" бажання і собі називати все своїми іменами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
25 питань дітей, які вводять батьків в ступор
Чому мати великі груди - це погано
Сушимо волосся феном правильно
Що робити, коли набрякають ноги літом?


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток, мова, спілкування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Провівши масштабне дослідження, британська благодійна організація

У Британії кожен третій підліток страждає на психічні розлади

Дошкільнята | 17:00, 18.10.2018

Провівши масштабне дослідження, британська благодійна організація "Action for Children" встановила, що кожен третій підліток у Великобританії страждає від розладу психіки.

Виявляється, взуття, яке ми носимо в дитинстві, впливає на наші фізичні здатності в майбутньому. До такого висновку прийшли вчені з Йенского університ

Взуття впливає на фізичні здібності дітей

Дитина | 15:30, 17.10.2018

Виявляється, взуття, яке ми носимо в дитинстві, впливає на наші фізичні здатності в майбутньому. До такого висновку прийшли вчені з Йенского університету (Німеччина), провівши дослідження.

Чому від розвитку моторики рук залежить мова дитини? Моторний і мовний центри в головному мозку знаходяться вкрай близько: стимуляція моторного центру

5 корисних іграшок, які розвивають моторику

Розвиток дитини | 12:30, 16.10.2018

Чому від розвитку моторики рук залежить мова дитини? Моторний і мовний центри в головному мозку знаходяться вкрай близько: стимуляція моторного центру призводить до розвитку мови.

Зарубіжні психологи розкрили процес роботи пам'яті у дітей і підлітків.

Як влаштована робоча пам'ять у дітей?

Дитина | 14:00, 15.10.2018

Зарубіжні психологи розкрили процес роботи пам'яті у дітей і підлітків.

Виявляється, навчити дитину роздягатися самостійно значно простіше, ніж одягатися. Почніть з роздягання - нехай малюк сам знімає головні убори, стягує

Як навчити дитину одягатися самостійно?

Сімейні справи | 15:30, 12.10.2018

Виявляється, навчити дитину роздягатися самостійно значно простіше, ніж одягатися. Почніть з роздягання - нехай малюк сам знімає головні убори, стягує шкарпетки і вивертає на лицьову сторону колготки. Не варто кидатися відразу ж на допомогу, дозвольт

Сьогодні суспільство висуває до жіночої краси особливі вимоги. І головне серед них - це стрункість. Реклами, фітнес-тренери, успішні бізнес-леді, ліка

Причини анорексії у підлітків

Школярі | 12:30, 12.10.2018

Сьогодні суспільство висуває до жіночої краси особливі вимоги. І головне серед них - це стрункість. Реклами, фітнес-тренери, успішні бізнес-леді, лікарі - всі навколо твердять про те, що зайві кілограми - це зло. При цьому товстими часто називають на

Вік з 4 до 5 років надзвичайно цікавий і дуже відповідальний період, з точки зору розвитку дитини. Це час закінчення першої в житті дитячої кризи (кри

Розвиток дитини 4-5 років

Дитина | 17:00, 11.10.2018

Вік з 4 до 5 років надзвичайно цікавий і дуже відповідальний період, з точки зору розвитку дитини. Це час закінчення першої в житті дитячої кризи (криза 3 років) і початку активного інтелектуального, психологічного, емоційного і фізичного розвитку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: