Як знати чи виросте дитина генієм?

Adoption
Date
  • 109 Переглядів
Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду в житті й була, безперечно, з високим рівнем інтелекту. Проте ніколи не замислюються, що значить бути видатними і звідки беруться генії. Отже, прослідкуймо, чи ваша дитина стане генієм і що з цим пов’язується.

38_ewzkjwpbdxmawtpo4pkr_r5x340.png (269.13 Kb)

Численні спеціалісти ламають голову над тим, звідки беруться геніальні діти. Одні з них переконані, що все залежить від генів, інші - що від середовища, в якому виховується дитина. Очевидно, рацію мають обидві шкали, адже інтелект - це й успадкований потенціал, і плоди освіти та соціалізації.

Визначний геній Річард Фейнман, один із творців квантової електродинаміки, лауреат Нобелівської премії в галузі фізики за 1965 рік, мав рівень інтелекту “тільки” трохи вищий за середньостатичний, а не високий чи дуже високий. До розвитку досягнень вченого доклав значних зусиль батько, за фахом продавець, який попри брак освіти зумів зацікавити сина природою.

Чи ваша дитина стане генієм? Невідомо. Однак треба невпинно вишукувати в ній таланти і нахили та інвестувати в них не тільки гроші, як увагу й час, щоб вона могла виявити свій потенціал. Чудовим способом для цього є розмови на різні теми з різними запитаннями, заохочення дитини до ухвалення власних рішень, до зацікавлення навколишнім світом, чутливого ставлення до нього, розвитку творчого мислення, праці над самооцінкою, а також систематичні в цьому процесі для зміцнення пам’яті.

Мало хто народжується з високим рівнем інтелекту, але кожен отримує певний потенціал. Те, як його використати, значною мірою залежить від нього самого, але насамперед - від батьків.

Діти народжуються зі значно вищим потенціалом інтелекту, ніж це мають дорослі. У їхньому мозку існують мільярди нервових сполучень (у віці двох років дитина має їх близька ста більйонів, тобто у рази більше ніж у дорослих). Психологи стверджують, що стимуляція молодого мозку різними подразниками дозволяє врятувати якнайбільше кількість нервових сполучень, запобігаючи при цьому дисфункціям розвитку.

Що робить дитину генієм? Рівень інтелекту, робоча пам’ять, а може… синдром Аспергера (дослідження вказали, що особи з цим синдромом переважно дуже талановиті).

Щоб проаналізувати характерні ознаки (риси) вундеркіндів, науковці Йоганна Рутзац і Юрдан Урбах провели дослідження з вісьмома дітьми, які значно виділялися в різних галузях науки і мистецтва. Для визначення кількісної оцінки рівня інтелекту використано тести IQ (ай-к’ю) Стенфорда Бінета (IQ-коефіцієнт інтелекту). Тести ай-к’ю розраховані на оцінку розумових здібностей, а не рівня знань (ерудиції).

Як передбачалося, геніальні діти мали результати IQ вищі, ніж середньостатичні - 128 у порівнянні із середнім - 100. Одна дитина отримала трохи вищий результат - 108. Які ж висновки можна з цього зробити? Виявилося, що вундеркінди мають високий інтелект, але не настільки, як сподівалося.

Проте одного IQ замало, щоб досягнути в житті визначних успіхів і прославитися як геній. Безперечно, багато в чому завдячуємо інтелектові, але до певної межі. Виявилося, що при його надвисокому рівні величезне значення має робоча пам’ять, головним завданням якої є запам’ятовування і зберігання інформації, а також опрацьовування більшої її кількості одночасно.

Кожен з восьми вундеркіндів мав виняткову робочу пам’ять, завдяки якій увійшов до одного відсотка тих, хто володіє нею в такому великому обсязі.

Зауважимо, що робочу пам’ять можна тренувати і вдосконалювати за допомогою тренінгів, досягаючи при цьому безперечних результатів.

Чи вундеркінд може бути щасливим? Виявляється, що надзвичайна здібність може стати для нього баластом і навіть причиною життєвих проблем. Йдеться не тільки про амбіції батьків і надмірну кількість додаткових занять.

Геніальні люди часто емоційно нестабільні, мають схильність до згубних звичок і депресії. Багато з них хворіє на неврози, тяжкі алергії, спостерігаються відхилення в системі кровообіга та роботі серця. Оскільки ген пізнього пробудження корелюється з високим коефіцієнтом інтелекту, тобто IQ, то генії просиджують до пізних нічних годин.

Сатоші Каназава, психолог з лондонської школи економіки, проводячи дослідження з відомими інтелектуалами, вказав на їхні глибокі проблеми в соціумі, а саме в питанні налагодження комунікації.

Оскільки небагато хто може зрівнятися з геніями, їм складно знайти собі пару. Особи з високим IQ щасливі тільки у своєму товаристві. У зв’язку з цим вони прагнуть до самотності, уникаючи банальних пустопорожніх розмов на рівні пересічних, часом навіть ерудованих співрозмовників, які їх неймовірно втомлюють.

Справедливо зазначають психологи, що дітям, наділеним природним інтелектом, у відповідній царині, треба особливо дбати про своє місце в соціумі і творчий розвиток у ньому. Крім того, вони мають мати час на те, щоб відчувати себе звичайними дітьми, а не тільки геніями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток, геній


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Аутизм - психічний розлад ще не до кінця вивчений і в багатьох країнах діагностується, але вже 1% дітей всієї планети страждає від даного захворювання

Причина розвитку аутизму у дітей - гаджети: дослідження вчених

Дитина | 09:00, 20.10.2021

Аутизм - психічний розлад ще не до кінця вивчений і в багатьох країнах діагностується, але вже 1% дітей всієї планети страждає від даного захворювання. Чому дослідники вважають дане відхилення цілою гілкою еволюційного розвитку людства, що перебуває

Пальчикові ігри - це інсценування віршиків за допомогою пальчиків. Якщо говорити простіше, це масаж рук і пальців, який роблять за допомогою веселих в

Пальчикові ігри для дітей до року на розвиток дрібної моторики

Дитина | 08:30, 20.10.2021

Пальчикові ігри - це інсценування віршиків за допомогою пальчиків. Якщо говорити простіше, це масаж рук і пальців, який роблять за допомогою веселих віршів. Їх проводять малюкам для розвитку дрібної моторики.

Слух дуже важливий для повноцінного розвитку дитини. Цей орган почуттів дозволяє активно пізнавати світ, а також за рахунок слуху формується мова. Важ

3 вправи на розвиток слухової активності у дитини до року

Дитина | 00:30, 19.10.2021

Слух дуже важливий для повноцінного розвитку дитини. Цей орган почуттів дозволяє активно пізнавати світ, а також за рахунок слуху формується мова. Важливо розвивати слухову активність з самого дитинства.

Дитяче виховання - справа тонка, яке вимагає індивідуального підходу до кожної дитини. У кожній країні, до батьків, які виховують дитину, застосовують

Поради з виховання: діти та батьки у Франції

Дитина | 19:00, 17.10.2021

Дитяче виховання - справа тонка, яке вимагає індивідуального підходу до кожної дитини. У кожній країні, до батьків, які виховують дитину, застосовуються різні вимоги: так, наприклад, в нашій країні ляпас по попі і підвищений тон не вважаються криміна

Не секрет, що за старих часів всіх, у кого ліва рука була активніша за праву, вважали психічно хворими. Що тільки не робили, щоб відучити дітей корист

Психологія для батьків: лівші і математика

Дитина | 17:00, 16.10.2021

Не секрет, що за старих часів всіх, у кого ліва рука була активніша за праву, вважали психічно хворими. Що тільки не робили, щоб відучити дітей користуватися лівою рукою - прив'язували до боку, боляче били по пальцях або змащували їх гіркими настоянк

Ось уже багато років, одна з головних проблем сучасного суспільства полягає в тому, що молоді батьки не завжди знають, як правильно виховувати свого м

«Після трьох вже пізно»: в якому віці слід активно розвивати дитину?

Дитина | 14:00, 16.10.2021

Ось уже багато років, одна з головних проблем сучасного суспільства полягає в тому, що молоді батьки не завжди знають, як правильно виховувати свого малюка. Не вміючи вибрати «золоту середину», вони кидаються з однієї крайності в іншу, то надаючи чад

Будь-який карапуз, ще не вміючи ходити, вже знає, яка кнопочка «включає» на екрані яскраві бігаючі картинки. Мультики буквально атакують маленького гл

10 ознак шкідливих мультфільмів для дітей

Дитина | 19:00, 14.10.2021

Будь-який карапуз, ще не вміючи ходити, вже знає, яка кнопочка «включає» на екрані яскраві бігаючі картинки. Мультики буквально атакують маленького глядача, накривають його хвилею пригод, веселощів і ... дивацтв. Як розібратися в цьому анімаційному «

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: