6 способів розвинути в дитини розум і кмітливість

Adoption
Date
  • 254 Переглядів
Ви з когорти тих батьків, які підходять до виховання дитини з практичного боку, намагаючись сформувати в неї необхідні життєві навички? Ви у пошуку простих і дієвих способів скерувати енергію вашої дитини в потрібне русло й максимально розвинути її інтелект? Є практичні способи, які допоможуть розвинути в дитини розум, кмітливість і творчі здібності. Цього можна досягти, залучаючи малюка до виконання повсякденних дій. Здобуваючи різноманітний життєвий досвід при їх виконанні, дитина розвиває мозок. Якнайширше залучення у щоденній діяльності таких способів відчуття, як дотик, нюх, зір, слух і смак також сприяє розвитку мозку.

5450_5.jpg (32.56 Kb)

Тому необхідно з раннього віку задіяти відчуття дитини, щоб допомогти їй навчитися визначати й розрізняти предмети. Удосконалення пізнавальних і моторних навичок дитини стане запорукою розвитку її розуму та кмітливості.

Ось декілька практичних порад, які допоможуть дитині вирости розумною.

1. Уникайте телебачення

Педіатри підкреслюють, що батькам не варто дозволяти маленьким дітям дивитися телевізор. Велика кількість часу перед телеекраном не сприяє нормальному розвитку мозку дитини, радше знижує її пізнавальні навички, займаючи час, необхідний для інтелектуального розвитку. Тому не варто дозволяти дитині дивитися телевізор, натомість залучіть її до заняття, що потребуватиме від неї фізичних або розумових зусиль. Звичайнісінька гра у футбол у дворі розвиватиме в дитини координацію і водночас дасть їй насолоду від взаємодії з однолітками.

2. Частіше взаємодійте з дитиною

Учені стверджують, що регулярне спілкування з дитиною поліпшує розвиток її мозку. Коли ви обіймаєте дитину, граєтеся з нею і виявляєте свою любов до неї, її мозок розвивається. Взаємодія з дитиною та зміцнення емоційного зв'язку з нею стають передумовою розвитку її мислення. Дитина також почувається впевнено й у безпеці.

3. Годуйте дитину грудьми до двох років

Дослідження психологів дають змогу припустити, що діти, яких годували грудьми, мають IQ вищий, ніж їх однолітки, яких не годували грудьми. Необхідно годувати дитину грудьми з народження до піврічного віку. Однак педіатр може порекомендувати вам продовжувати годувати грудьми дитину до дворічного віку, при цьому доповнюючи раціон іншими здоровими й поживними продуктами.

4. Музика може розвинути пам'ять, увагу та здатність дитини до навчання

Дослідження показують, що прослуховування музики може збільшувати періоди, протягом яких дитина здатна утримувати увагу, а також розвиває її пам'ять.

Коли ви вчите дитину грати на якомусь музичному інструменті, вона розвиває почуття ритму. Навчання музики допомагає дитині краще сприймати час і простір, що, безсумнівно, знадобиться їй у подальшому житті. Вчені рекомендують починати з такого інструмента, як фортепіано, але підійдуть і струнні інструменти

5. Якомога раніше прилучіть дитину до книг

Ніколи не рано ознайомити дитину з книгами. Коли малюку лише кілька місяців, ви можете читати йому вголос книжки або навіть газети. Вимовляйте слова досить голосно, щоб дитина могла вас чути, стежте за правильною вимовою й наголосами. Коли дитина стає дорослішою, ви можете показувати їй книги із цікавими картинками. Читайте їй казки й дитячі вірші. Це розширить її словниковий запас і формуватиме уявлення про навколишній світ.

6. Давайте дитині посильні завдання

Вам доцільно давати дитині завдання відповідно її віку. Використовуйте кубики, м'ячі та інші предмети для ігор із малюком. За допомогою простих дій ви можете вивчити з дитиною цифри, кольори або геометричні форми. Під час прогулянки в саду називайте їй рослини, птахів тощо.

Найкращий спосіб навчити чогось дитину – показати їй позитивний приклад. Регулярно робіть те, що ви хотіли б, щоб робила ваша дитина. Читайте, пишіть, грайте на музичних інструментах, гуляйте, спілкуйтеся з природою, займайтеся спортом. Коли займаєтеся всіма цими заняттями, нехай ваша дитина буде поруч. Дозвольте дитині вчитися на вашому прикладі, зміцнюйте з нею емоційний зв'язок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: розум і кмітливість дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Візьміть пластмасову ложку – вона тепліша і м'якша, ніж металева. Ложка повинна бути вузькою і невеликою, щоб добре розміщуватись в маленькому ротику.

Як навчити дитину їсти з ложки?

Дитина | 05:00, 17.05.2023

Візьміть пластмасову ложку – вона тепліша і м'якша, ніж металева. Ложка повинна бути вузькою і невеликою, щоб добре розміщуватись в маленькому ротику.

Сон є однією з найважливіших потреб малюків, а його якість і кількість має величезний вплив на їхній розвиток та здоров'я. Дослідження показують, що д

Як сон впливає на розвиток малюків?

Дитина | 00:30, 06.05.2023

Сон є однією з найважливіших потреб малюків, а його якість і кількість має величезний вплив на їхній розвиток та здоров'я. Дослідження показують, що дитячий організм потребує від 12 до 14 годин сну на добу протягом першого року життя та від 11 до 13

Науковці провели дослідження, яке показало, що використання смартфона гальмує розвиток дітей. Експерти додали, що занепокоєння викликає те, що вікова

Використання смартфону гальмує розвиток дітей

Розвиток дитини | 08:00, 05.05.2023

Науковці провели дослідження, яке показало, що використання смартфона гальмує розвиток дітей. Експерти додали, що занепокоєння викликає те, що вікова група стає все молодшою.

Нове дослідження Університету Східної Англії показує, чому деякі діти можуть повільніше вивчати слова, ніж інші.

Чому деякі діти повільніше вивчають слова?

Дитина | 23:00, 04.05.2023

Нове дослідження Університету Східної Англії показує, чому деякі діти можуть повільніше вивчати слова, ніж інші.

У віці трьох років мозок формує режими роботи. Екранне споживання не дозволяє йому сформувати режими, пов'язані з концентрацією уваги, уявою і проекту

Чому дитині до 3 років не можна давати гаджети?

Розвиток дитини | 05:00, 04.05.2023

У віці трьох років мозок формує режими роботи. Екранне споживання не дозволяє йому сформувати режими, пов'язані з концентрацією уваги, уявою і проектуванням майбутнього. З 3 років допустимо дивитися в екран по 15 хвилин.

Що почитати дітям, щоб підняти настрій? Як викликати не просто усмішку, а регіт?

Що почитати з дітьми для хорошого настрою?

Сімейні справи | 08:00, 22.04.2023

Що почитати дітям, щоб підняти настрій? Як викликати не просто усмішку, а регіт?

У деяких країнах читати й писати діти вчаться з чотирьох років. В інших починають не раніше ніж у сім. Багато батьків прагнуть забезпечити своїм дітям

Названо найкращий вік дитини, щоб навчитися читати

Дитина | 05:00, 22.04.2023

У деяких країнах читати й писати діти вчаться з чотирьох років. В інших починають не раніше ніж у сім. Багато батьків прагнуть забезпечити своїм дітям ранній розвиток. Та водночас хвилюються, щоб дитина не стресувала тоді, коли має насолоджуватися ди

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: