Важливі речі для розвитку дитини, які не можна їй забороняти

Adoption
Date
  • 3975 Переглядів
Що ж не можна забороняти дітям?

1303_kate26012021-zahod.jpg (33.56 Kb)

Самостійно їсти
Мами знають, що нагодувати дитину часто легше самій: це чистіше і швидше. Інакше вас чекають візерунки з манної каші на обідньому столі, зелена дитяча фізіономія, вимазана овочевим пюре. А також змагання під назвою «хто далі закине ложку». Інакше кажучи, забороняючи дитині приймати їжу самостійно, дорослі припиняють перші спроби посидючості і зосередженості. До того ж, маляті не відразу вдасться потрапляти ложечкою в рот і доносити чашку, щоб попити. Але інакше не можна навчитися.

Допомагати дорослим
Та ж історія. Ми впевнені, що виконаємо самі справи швидше і акуратніше. «Не чіпай, я сама!». Ось і вся розповідь. Якщо ваш шестирічний син мив посуд і так захопився, що, покінчивши з тарілками, став посудною губкою натирати підлогу навколо раковини, то гаряче похваліть його. А губку непомітно викиньте у відро для сміття. Не можна рубати на корені здорову ініціативу! Інакше пізніше ми самі скаржимося: «Він (вона) нічого не хоче робити!». Не відбивайте бажання до праці.

Самостійно малювати
Так, це і стіл, і одяг, і руки «художника» в фарбі. А що робити? Творчість - вона така! Дитина розвиває уяву, виражає емоції, переживання. Вона розвивається! Більше того, коли вона стане дорослішою, ви навчите її приводити в порядок робоче місце та прибирати за собою. А поки що не можна забороняти дітям малювати. Саме тому нехай створює шедеври, втілює фантазію на папері та інших поверхнях.

Висловлювати власну думку
Інакше вона поступово зрозуміє, що з нею не рахуються і замкнеться в собі. Дитина - хоч і маленька, але самостійна особистість, що має вже свої погляди на багато явищ життя. Не треба «закривати її рот», припиняти вираження своєї думки. Хоча, зізнаємося, цим діти інколи можуть поставити дорослих у досить незручне становище. Така вже дитяча безпосередність.

Бігати, галасувати, кричати і балуватися
Дитина - це згусток невгамовної енергії, що б'є через край. Вона часом надто активно висловлює свої емоції. Тим більше, якщо малюк наділений вибуховим темпераментом. Не намагайтеся кожну секунду стримувати і осаджувати його. У громадських місцях, безумовно, слід дотримуватися правил поведінки. Але де ж дитина може побавитися, якщо не вдома!

Дивитися мультфільми
Зрозуміло, що не можна дозволяти довгі години дивитися всі без розбору. Батьківська цензура необхідна. Тому намагайтеся підбирати для перегляду добрі і повчальні мультфільми. Щоб вони не діяли дратівливо на нервову систему.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток, виховання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці

Перероблені продукти руйнують дитячий скелет

Сімейні справи | 11:00, 20.04.2021

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці продукти завдають дітям молодшого віку. Дослідження було опубліковане в журналі Bone Research.

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Як допомогти дитині при тривожності і заїканні

Дитина | 10:00, 20.04.2021

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися

Поради психологів: Як не виливати свою злість на дитину

Сімейні справи | 08:00, 20.04.2021

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися з гнівом?

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Дитина | 05:00, 20.04.2021

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Харчування дитини - важливе завдання для батьків. Варто звернути увагу на такі принципи.

Принципи правильного дитячого харчування

Дитяче харчування | 00:40, 20.04.2021

Харчування дитини - важливе завдання для батьків. Варто звернути увагу на такі принципи.

Експерти розповіли, чим може обернутися нанесення татуювань в підлітковому віці.

Татуювання у підлітковому віці не завжди доречні

Дитина | 00:20, 20.04.2021

Експерти розповіли, чим може обернутися нанесення татуювань в підлітковому віці.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: