Що викликає проблеми з вимовою у дітей?

Adoption
Date
  • 388 Переглядів
Вимова є найпоширенішою проблемою мовлення, яку батьки помічають у дітей. Особливо маленькі діти часто замінюють звуки або пропускають звуки в словах. Хоча більшість дітей чітко говорять до шкільного віку, вашій дитині може знадобитися логопедичне втручання, якщо вона продовжує неправильно вимовляти слова до 6 або 7 років.

2214_sgngykcdeco.jpg (32.68 Kb)


Де виходить звук
Дитина, яка продовжує відчувати проблеми з правильною вимовою звуків, коли стає старшою, може мати розлад мовлення. Батьки можуть шукати певні ознаки, щоб визначити, чи є мовленнєва проблема у дитини настільки серйозною, що їй потрібен логопед. Наприклад, деякі діти мають проблеми, пов’язані з тим, де вимовляються звуки. Звуки, які дитина вимовляє в передній частині рота, як правило, перші й найлегші для вимовлення. До цих звуків належать м, п, б, т і д. Такі звуки, як л, р, д, т, з, дз, с, ц, н, для вимови яких дитині потрібно використовувати язик, є складнішими для вимови.

Розміщення звуків у словах
Позиція звуку в слові може вплинути на вимову дитини. Звуки, які з’являються на початку слів, як правило, найлегші для вимови. Оволодіння звуками в кінці слів зазвичай йде потім, тоді як приголосні звуки та змішування букв у середині слів деяким дітям не так легко вивчити. Таку букву, як «р», яка містить багато змішаних звукосполучень, дитині може бути складніше чітко вимовити. Логопеди кажуть, що коли батьки допомагають дітям відпрацьовувати складні звуки або суміші літер, дітям слід повторювати той самий звук у тій самій позиції слова, доки вони не вимовлять його правильно.

Розвиток звуків
До 3 років більшість дітей можуть вимовляти голосні звуки і вимовляти приголосні б, п, в, м, ф. У віці 4 і 5 років дитина повинна вміти вимовляти більш складні приголосні та поєднувати такі звуки, як ю, я, ї, щ. Якщо проблеми з вимовою залишаються після того, як ваша дитина вступить до початкової школи, поговоріть з її педіатром або вчителем про направлення до логопеда. Незважаючи на те, що маленькі діти часто допускають помилки у мовленні, до 8 років вони повинні вміти правильно артикулювати всі звуки.

Проблеми з мовленням
Поки дитина постійно прогресує, неправильне вимовляння слів деякий час є нормальним. Але якщо ваша дитина продовжує неправильно вимовляти багато слів і не відчуває покращення, у неї можуть бути проблеми. Її лікар може направити її до аудіолога, який перевірить її слух. Деякі проблеми з мовленням також викликані проблемами з язиком або піднебінням, затримкою розвитку або орально-моторними проблемами. Орально-моторна проблема пов’язана з тим, як дитина рухає язиком, губами та піднебінням, щоб вимовляти звуки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: викликає, проблеми з вимовою, у дітей, мама, сайт для мам, дитина, вимовляти слова, проблеми, звуки, вимова, голосні, приголосні, мова, мовлення


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: