Як особисті стосунки впливають на розвиток дитини?

Adoption
Date
  • 320 Переглядів
Особисті стосунки та соціальні зв’язки з батьками та однолітками можуть мати значний вплив на розвиток дитини. Залежно від якості цих стосунків, розвиток може бути або позитивним – налаштовуючи дитину на взаємодію, пов’язану зі здоров’ям – або негативним, пригнічуючи когнітивний і соціальний потенціал дитини. Враховуючи важливість особистих стосунків для розвитку дитини, батьки можуть відігравати важливу роль у зростанні дитини, сприяючи здоровій, позитивній взаємодії в усіх сферах життя дитини.

52_46_main-v15215639.jpg (40.05 Kb)

Батьківські зобов'язання
Зв’язок дитини з батьками є одним із найважливіших факторів, що впливають на її розвиток. Ранні батьківські зв’язки встановлюють моделі прихильності дитини, які впливають на її взаємодію не лише в дитинстві, а й протягом усього її життя. Дитина, яка росте з невеликим фізичним контактом може вирости тривожною, боятися взаємодії з іншими або може проявляти фізичну агресію.

Моделювання батьківської поведінки
Особисті стосунки батьків також можуть вплинути на розвиток дитини. Якщо дитина росте, спостерігаючи, як її батьки вирішують міжособистісні конфлікти через крики, пасивно-агресивні коментарі чи агресивну поведінку, вона може моделювати ці взаємодії у своєму власному житті. Крім того, у ситуаціях, коли дитина стає свідком домашнього насильства, вона може відчувати стійкі негативні наслідки, навіть якщо дитина стала свідком насильства, коли була маленькою. Навіть ранній досвід домашнього насильства може призвести до постійних змін у мозку, які впливають на навчання дітей.

Соціальні відносини
Коли дитина починає формувати власні соціальні відносини, вони можуть вплинути на її розвиток, особливо в підлітковому віці. У підлітковому віці сприйняття однолітками молодих людей може мати сильний вплив на їх самооцінку і, таким чином, на їхній емоційний розвиток. Крім того, прийняття групою однолітків може вплинути на уявлення дитини про те, як вона вписується в суспільство. Це може сформувати її плани на майбутнє та загальний психосоціальний розвиток.

Відносини з суспільством і громадою
Громадське середовище також може вплинути на розвиток дитини. Зокрема, ширша громада також сприяє досягненню результатів розвитку дитини завдяки наявності ресурсів і культурному середовищу. Доступ до освітніх послуг і послуг з охорони психічного здоров’я, а також громадська підтримка для батьків може сильно вплинути на те, чи зможе сім’я задовольнити основні потреби своєї дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, дитина, розвиток, вплинути, впливають, насильство, батьки, взаємодії, стосунки, тато, друзі, психологія, вплив стосунків


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Вибрати ім'я для дитини — дуже відповідальна задача для батьків. Хтось вибирає модне ім'я, хтось — рідкісне, а хтось називає малюка в честь бабусі або

Чому не можна називати дитину на честь родичів?

Дитина | 12:10, 03.03.2024

Вибрати ім'я для дитини — дуже відповідальна задача для батьків. Хтось вибирає модне ім'я, хтось — рідкісне, а хтось називає малюка в честь бабусі або іншого родича. Чому цього робити не варто?

Спираючись на теорії дитячого психолога Шарлотти Резник та деяких інших фахівців, ця стаття, опублікована Vida Madre, закликає батьків задуматися про

Не можна цілувати дітей в губи - психологи

Сімейні справи | 09:30, 03.03.2024

Спираючись на теорії дитячого психолога Шарлотти Резник та деяких інших фахівців, ця стаття, опублікована Vida Madre, закликає батьків задуматися про те, як має проявлятися вираз любові до своїх дітей.

Канадські вчені визначили, що характер у дітей формується під впливом кишкових бактерій.

Характер дітей формують бактерії в кишечнику – науковці

Дитина | 08:30, 03.03.2024

Канадські вчені визначили, що характер у дітей формується під впливом кишкових бактерій.

Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперерв

Ось чому ніколи не можна лоскотати маленьких дітей

Дитина | 07:40, 03.03.2024

Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперервно сміється, то йому це подобається. Але насправді лоскіт може бути болісним і неприємним.

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все з

Як люблячі бабусі прищеплюють внукам погані звички?

Сімейні справи | 06:20, 03.03.2024

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все зробити по-своєму. До чого це призводить, описали експерти.

Це захворювання чи звичайне явище?

Що робити, якщо ваша дитина розмовляє уві сні?

Дитина | 01:20, 03.03.2024

Це захворювання чи звичайне явище?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: