Фрази, які допоможуть дитині пережити невдачі у школі

Adoption
Date
  • 321 Переглядів
«Не помиляється той, хто нічого не робить» — цей відомий багатьом вираз неодноразово підтверджував свою правдивість, проте часом переконати дитину в неминучості невдач, а також допомогти їй прийняти і з ними справитися непросто. Прикро розчарування у дружбі з однокласниками, проблеми з успішністю, розбіжності з викладачами — у такі моменти діти гостро потребують підтримки та участі, але не всі дорослі знають, як висловити свою турботу якнайкраще.

6871_30.png (338.42 Kb)


До вашої уваги фрази, які допоможуть повернути дитині впевненість у собі та впоратися з низкою невдач:

"Я ПОРУЧ"
Невдачі вибивають дитину з колії - знижується рівень впевненості у собі, падає мотивація, з'являються страхи. У такі моменти дуже важливо показати йому, що він не самотній і що ви завжди будете поряд і станете на його бік у разі будь-яких проблем. Це створить відчуття безпеки, необхідне дитині, а також подарує внутрішні ресурси для нових починань.

"РАЗОМ МИ ЗНАЙДЕМО ВИХІД ІЗ СИТУАЦІЇ"
Погодьтеся, що поодинці справлятися з невдачами вкрай непросто, а коли мова заходить про дітей, ступінь складності підвищується в кілька разів. Саме тому так важливо показати дитині, що вона може розраховувати на вашу допомогу в будь-якому питанні, чи то навчання чи стосунки з однолітками та вчителями.

"ЦЕ НЕ ПРОСТО, АЛЕ ВСЕ ВИЙДЕ"
Після однієї, а тим більше кількох невдач, бажання опустити руки і здатися значно зростає. У такі моменти рівень віри опускається практично до нульової позначки, що згубно позначається на всіх сферах життя дитини. Щоб підтримати його в такий непростий момент, важливо пояснити, що будь-які складнощі — тимчасове явище, рано чи пізно чорна смуга закінчиться, а за нею будуть нові перемоги. Головне — разом із дитиною розібратися у тому, що саме їй потрібно. Можливо, обговоривши ситуацію, ви скоригуєте мету відповідно до бажань та можливостей дитини.

"Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ І ПИШАЮСЯ ТВОЇМИ ДОСЯГНЕННЯМИ"
Дітям важливе визнання – воно мотивує, дає енергію для нових звершень, зацікавленість. Вимовляючи цю фразу, потрібно обов'язково згадати конкретну ситуацію успіху — нехай не найбільш глобальну, але важливу для вас та вашу дитину.

При цьому важливо пам'ятати, що дитяча самооцінка формується не однією фразою, а протягом усього життя. Важливо обговорювати з дитиною його конкретні успіхи та досягнення, а також створювати ситуації, де вона зможе проявити себе з кращого боку. Особливо під час навчання у школі, коли самооцінка піддається серйозному випробуванню.

"ПОМИЛКИ ТА НЕВДАЧІ – ЦЕ ДОСВІД"
Це твердження має допомогти дитині зрозуміти, що будь-який процес передбачає як злети, і падіння. Так, успіхи набагато приємніші, ніж поразки, але саме наявність у житті останніх дає можливість отримувати уроки зі своїх дій, отримувати цінний досвід, аналізувати подію та рухатися далі з урахуванням власних помилок.

Тут варто підкріпити слова прикладом і розповісти про конкретну ситуацію з вашого життя, коли досвід минулих невдач та їх подолання допомогли вам досягти успіху. Або ж можна познайомитися з історією життя знаменитих людей, які досягли великих успіхів. На конкретному прикладі показати, що невдачі — лише досвід та ще одна сходинка на шляху до успіху, а успіх, у свою чергу, — це результат докладання зусиль, завзяття та бажання самої людини.

"ЗАСМУЧУВАТИСЯ – НОРМАЛЬНО"
Не всі діти (та й дорослі) можуть висловити свої почуття. Важливо й потрібно вдягнути почуття дитини в слова, показати, що засмутитися чи розсердитися через невдачу — це нормально. Розкажіть про свої переживання та про прийняття почуттів дитини. Корисним буде поділитися своїм досвідом переживання невдач і навести приклад того, як правильно на них реагувати.

"Я ВІРЮ В ТЕБЕ"
Проста, але ефективна фраза, яка потрібна кожній дитині (а також дорослій). Усім нам потрібне почуття, що в нас вірять — завдяки цьому відбуваються перемоги, а гіркота невдачі відходить на другий план. Погодьтеся, ви б і самі з куди більшим ентузіазмом взялися до роботи над помилками, почувши про те, що у вас хтось вірить.

Варто пам'ятати, що успіх дитини в школі залежить від багатьох факторів: від атмосфери, що панує у стінах навчального закладу, відносини вчителів та однокласників, успішності, а також уваги, яка виявляється сім'єю. І останній пункт відіграє ключову роль — адже якщо зовнішні обставини засмучують дитину, слова підтримки вдома можуть мати чарівний ефект і допомогти йому пережити невдачі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, школярі, навчання, невдачі в школі


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на

Скоро літо: як уникнути утоплення дитини?

Дитина | 06:20, 15.04.2024

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на воді. Статистика показує, що 47% дітей у віці 10−17 років, які потонули, вміли плавати.

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не з

Як власноруч виготовити дезодорант для дітей власними руками?

Дитина | 08:30, 14.04.2024

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не зашкодять здоров'ю сина чи дочки? У нас є вирішення для такої проблеми.

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: