З яких причин у старших дітей дорослішання відбувається раніше?

Adoption
Date
  • 65 Переглядів
Перша дитина у родині переживає цікаві зміни: у певний момент з єдиної вона перетворюється на старшу. До того ж додаються нові обов'язки, докори і завищені очікування. Ми назвемо причини, через які старші діти дорослішають швидше.

4359_4.jpg (59.04 Kb)


З дитинства їм відомо, що таке відповідальність

Згідно зі спостереженнями відомо, що старші діти більш відповідальні і зосереджені. Це пояснюється тим, що батьки покладають на них великі надії. Батьки можуть повністю покластися на старшу дитину, іноді не усвідомлюючи того, що вона може банально втомитися від такої відповідальності. Їй часто доводиться чути фрази:

"Тепер ти старший і повинен поводитися як дорослий", "Ти старший і повинен допомагати, а не заважати".

Повний контроль у будь-якій ситуації, тому що "ти приклад для молодшого малюка"

Старша дитина змушена постійно стежити за своїми словами і контролювати вчинки, адже молодші можуть скопіювати її поведінку. Звідси підвищений самоконтроль. Щоб не підірвати свій авторитет і не впасти у очах молодшого малюка, старший допомагає з уроками. Але не усі діти витримують таке навантаження — бути постійним зразком. Іноді їм хочеться мати старшого брата або сестру, щоб забезпечити собі підтримку у всьому.

У будь-якій незрозумілій ситуації винною стає старша дитина

Якщо діти часто сваряться, то винними завжди виявляються старші. Психологи настійно рекомендують батькам обирати нейтральну позицію у назрілому конфлікті, щоб не траплялося так, що систематично хтось із дітей залишається винним, а інший врятованим.

Молодша дитина б'ється, а відповідати їй не можна

Фрази, які найчастіше вимовляються батьками:

"Ти старший, будь розумнішим", "Поступися маленькому"

Після почутого молодша дитина вважає, що їй усе можна, варто лише захотіти. Старша ображається, думаючи, що батьки ігнорують її бажання, щоб догодити молодшій. Для неї дуже важливо, щоб батьки її любили і цінували за проявлене терпіння.

Думає, що молодшу дитину люблять сильніше

Трапляється, що батьки обирають собі улюбленця і когось карають сильніше, когось більш м'яко. Одну дитину хвалять за переваги і успіхи, а другу постійно ігнорують. Через це між дітьми можуть виникнути напружені відносини, якщо дитина думає, що когось з них люблять менше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: старша дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку ф

3 прекрасні сімейні фільми, які замінять дітям мультики

Сімейні фільми | 06:20, 12.04.2024

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку фільмів, які точно зацікавлять ваших дітей.

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Суміші, які особливо шкідливі для шкіри немовлят: що важливо знати про прання дитячого одягу?

Дитина | 18:50, 11.04.2024

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили

Топ-3 українські мультфільми для дітей різного віку

Сімейні фільми | 09:30, 11.04.2024

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили виправити цю ситуацію і запропонувати добірку, яка зацікавить дітей різного віку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: