Дитячі хвороби. Ангіна

Adoption
Date
  • 670 Переглядів
Теоретично і практично ангіна є найпростішим захворюванням при визначенні діагнозу і при її лікуванні. У медичних підручниках говориться про те, що ангіна зазвичай викликається вірусом і не потребує лікування антибіотиками.


Ангіна, яка викликана не вірусом, своїм виникненням зазвичай зобов'язана стрептококу. Стрептококові організми можуть бути ізольовані на горловій культурі. У такому разі стрептококове горло може виліковуватися пеніциліном або еритроміцином, якщо у дитини алергія на пеніцилін.

На практиці поставити діагноз і лікувати ангіну не так-то просто. Іноді вірусні інфекції ускладнені стрептококовими інфекціями. Горлова культура може ізолювати стрептококові організми, навіть якщо захворювання не було викликане цими організмами, і наявність п'яти - десяти відсотків горлових культур не покажуть стрептококи, навіть якщо вони були причиною захворювання горла.

Діагноз

Визначити діагноз у дітей немовлят досить важко, оскільки вони ще не можуть спілкуватися, однак ключем до розв'язання проблеми є набряклі мигдалики на шиї або труднощі при ковтанні їжі. Визначення причини ангіни залежить від результатів аналізу, у тому числі - від повного аналізу крові і від досвіду лікаря при фізичному огляді дитини.

Домашнє лікування

Діти старшого віку можуть полоскати горло теплою солоною водою, проте всім дітям рекомендується пити якомога більше рідини і, якщо вони можуть, харчуватися звичайним чином.

Для зменшення болю і зниження температури слід давати парацетамол, а також ізолювати хвору дитину від інших дітей, особливо немовлят, до того часу, поки буде знайдена причина захворювання.

Запобіжні заходи

Дитину необхідно показати лікарю, якщо ангіна супроводжується яким-небудь з нижчезазначених симптомів:

- сильно набряклі і хворобливі шийні мигдалини;

- труднощі при ковтанні, якщо їх не полегшує парацетамол;

- гнійні виділення з очей або носа;

- слабка або сильна вушна біль;

- хворобливість синусових пазух;

- важке дихання;

- біль у грудях;

- червона висипка;

- дезорієнтація;

- постійна блювота.

Проконсультуватися у лікаря необхідно, якщо біль в горлі і температура продовжують збільшуватися після 24-36 годин захворювання.

Медичне лікування

Ваш лікар проведе фізичне обстеження дитини і може призначити аналіз горловій культурі, а іноді і лабораторні тести.

І незалежно від прописаного лікування антибіотиками, слід повідомити лікарю про нові симптоми або при відсутності поліпшення стану справ після 48 годин захворювання.

Теги: хвороби, дитина, ангіна, лікування

  • 0
(Votes: 0)

Система Orphus

Новини по темі

Обрізання: варто чи ні?

Обрізання: варто чи ні?

29/08 Чоловіче обрізання: всі "за" і "проти"Обрізання, особливо зроблене в ранньому віці, оберігає від захворювань та інфекцій, захищає майбутніх сексуальних партнерів від раку матки, виглядає естетичніше, ...

Медики розповіли про проблеми недоношених дітей

Медики розповіли про проблеми недоношених дітей

28/08 Що чекає недоношених діток?Недоношені діти піддаються ризику захворіти серйозними недугами нервової системи.

Чоловіки гарячіші за жінок - медики

Чоловіки гарячіші за жінок - медики

28/08 Чому жінки часто мерзнуть?На носі осінь, жінки готуються до холодних вітрів і вже кутаються у теплі светри. Чому нам, жінкам, завжди холодніше, ніж чоловікам?

Магнітні бурі у вересні 2014 року

Магнітні бурі у вересні 2014 року

27/08 Те, про що варто знати.Вересень не принесе значних магнітних проблем. Тим не менш, сонце проявлятиме помітну активність. Незначні магнітні коливання спостерігатимуться 2, 7, 13, 26 числа. Магнітні бур...

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: