Дитячі хвороби. Ангіна

Adoption
Date
  • 1526 Переглядів
Теоретично і практично ангіна є найпростішим захворюванням при визначенні діагнозу і при її лікуванні. У медичних підручниках говориться про те, що ангіна зазвичай викликається вірусом і не потребує лікування антибіотиками.
Ангіна, яка викликана не вірусом, своїм виникненням зазвичай зобов'язана стрептококу. Стрептококові організми можуть бути ізольовані на горловій культурі. У такому разі стрептококове горло може виліковуватися пеніциліном або еритроміцином, якщо у дитини алергія на пеніцилін.

На практиці поставити діагноз і лікувати ангіну не так-то просто. Іноді вірусні інфекції ускладнені стрептококовими інфекціями. Горлова культура може ізолювати стрептококові організми, навіть якщо захворювання не було викликане цими організмами, і наявність п'яти - десяти відсотків горлових культур не покажуть стрептококи, навіть якщо вони були причиною захворювання горла.

Діагноз

Визначити діагноз у дітей немовлят досить важко, оскільки вони ще не можуть спілкуватися, однак ключем до розв'язання проблеми є набряклі мигдалики на шиї або труднощі при ковтанні їжі. Визначення причини ангіни залежить від результатів аналізу, у тому числі - від повного аналізу крові і від досвіду лікаря при фізичному огляді дитини.

Домашнє лікування

Діти старшого віку можуть полоскати горло теплою солоною водою, проте всім дітям рекомендується пити якомога більше рідини і, якщо вони можуть, харчуватися звичайним чином.

Для зменшення болю і зниження температури слід давати парацетамол, а також ізолювати хвору дитину від інших дітей, особливо немовлят, до того часу, поки буде знайдена причина захворювання.

Запобіжні заходи

Дитину необхідно показати лікарю, якщо ангіна супроводжується яким-небудь з нижчезазначених симптомів:

- сильно набряклі і хворобливі шийні мигдалини;

- труднощі при ковтанні, якщо їх не полегшує парацетамол;

- гнійні виділення з очей або носа;

- слабка або сильна вушна біль;

- хворобливість синусових пазух;

- важке дихання;

- біль у грудях;

- червона висипка;

- дезорієнтація;

- постійна блювота.

Проконсультуватися у лікаря необхідно, якщо біль в горлі і температура продовжують збільшуватися після 24-36 годин захворювання.

Медичне лікування

Ваш лікар проведе фізичне обстеження дитини і може призначити аналіз горловій культурі, а іноді і лабораторні тести.

І незалежно від прописаного лікування антибіотиками, слід повідомити лікарю про нові симптоми або при відсутності поліпшення стану справ після 48 годин захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: хвороби, дитина, ангіна, лікування

Система Orphus
Новини по темі

Різні види раку проявляються певними симптомами. Однак самі явні з них є типовими при появі цього захворювання.

Найпоширеніші симптоми раку, які можна розпізнати без лікаря

Хвороби | 00:45, 28.08.2016

Різні види раку проявляються певними симптомами. Однак самі явні з них є типовими при появі цього захворювання.

Більший час свого життя людина рухається, при цьому коліна відчувають чимале навантаження. Прийшовши на прийом до лікаря, хворий скаржиться на біль в

Біль в коліні під час згинання: як вилікуватися

Хвороби | 00:45, 26.08.2016

Більший час свого життя людина рухається, при цьому коліна відчувають чимале навантаження. Прийшовши на прийом до лікаря, хворий скаржиться на біль в області колінних суглобів при переміщенні по сходах. Слід негайно з'ясувати причину виникнення цих б

Наш язик здатен розповісти про чимало захворювань. Головне - пригледітися!

Чотири причини того, чому язик змінює колір

Хвороби | 06:00, 24.08.2016

Наш язик здатен розповісти про чимало захворювань. Головне - пригледітися!

Звісно, ми знаємо, що руки потрібно мити тоді, коли вони забруднилися. Але американська асоціація розширила цей список до 13 пунктів, адже щороку можн

13 випадків, коли необхідно мити руки

Хвороби | 01:45, 24.08.2016

Звісно, ми знаємо, що руки потрібно мити тоді, коли вони забруднилися. Але американська асоціація розширила цей список до 13 пунктів, адже щороку можна уникнути більше 10 тисяч смертей лише через брудні руки!

Якщо відчуваєте важкість у шлунку, не обов'язково бігти за таблетками - спробуйте народні засоби, які не зашкодять ні вам, ні малюку, якщо ви годуєте

Як позбутися тяжкості у шлунку: три простих способи

Хвороби | 21:20, 16.08.2016

Якщо відчуваєте важкість у шлунку, не обов'язково бігти за таблетками - спробуйте народні засоби, які не зашкодять ні вам, ні малюку, якщо ви годуєте його грудьми.

Вагітній жінці іноді можуть поставити такий діагноз як сімфізіт. Наскільки він може бути небезпечним для майбутньої мами і що з себе представляє сімфі

Сімфізит під час вагітності: що це таке і як розпізнати захворювання

Я вагітна | 18:40, 16.08.2016

Вагітній жінці іноді можуть поставити такий діагноз як сімфізіт. Наскільки він може бути небезпечним для майбутньої мами і що з себе представляє сімфізіт?

 5 найпоширеніших ознак недобросовісних лікарів, які повинні тебе насторожити.

ТОП-5 ознак поганого лікаря

Сімейні справи | 00:10, 05.08.2016

5 найпоширеніших ознак недобросовісних лікарів, які повинні тебе насторожити.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: