Мед може викликати ботулізм в дитини

Adoption
Date
  • 950 Переглядів
До року мед категорично заборонений з двох причин - через ризик розвитку алергії та ризик зараження ботулізмом. Однак сьогоднішні дослідження говорять, що навіть після досягнення дитиною річного віку з медом поспішати не варто. Знайомство з медом краще відкласти до півтора років або навіть старшого віку.

8819_4.jpg (35.7 Kb)


Бактерії Clostridium botulinum, які викликають дитячий ботулізм, досить поширені в природі, але в самому меді бактерії не розмножуються. Однак вони активно розвиваються, коли потрапляють в організм дитини, що може привести до паралічу.

Слід зазначити, що мед, заражений спорами ботулізму за смаком, кольором і запахом нічим не відрізнятиметься від звичайного меду. Немає ніякого способу за допомогою підручних засобів виявити зараження. Більш того, навіть термічна обробка меду не завжди вбиває бактерії. В даний час більшість відомих випадків ботулізму у немовлят пов'язані саме з медом.

Діти якого віку можуть захворіти ботулізмом?
Найнебезпечнішим вважається вік до 1 року, однак після досягнення цього віку небезпека для дитини тільки знижується, але не зникає. Лікарі відзначають, що випадки захворювання дитячим ботулізмом серед дітей дошкільного віку, на жаль, були відзначені не раз. Але групою найвищого ризику були і залишаються немовлята віком до одного року.

Випадки ботулізму мають місце в Канаді та США, де це захворювання успішно діагностується. Незважаючи на не надто велику кількість таких випадків, не варто забувати і про те, що найчастіше хворобу не вдається правильно діагностувати.

Як захистити дитину від ботулізму?
Найпростіший спосіб захистити свою дитину від ботулізму - це не вводити в раціон дитини мед якомога довший час. У дитини немає ніякої гострої потреби в меді. Чай з медом, соска з медом, мед замість цукру - без усього цього можна легко обійтися. Багато людей не вживають мед ніколи і прекрасно себе почувають. До того ж, як відомо, після термічної обробки мед втрачає практично всі свої корисні властивості.

Небезпеку зараження ботулізмом представляє не тільки мед, а й різноманітні консерви. Тому слід піддаватися термічній обробці протягом не менше 10 хвилин всі домашні консерви, а особливо м'ясні. Це важливо не тільки для дітей.

Навчіть дітей з раннього дитинства не вживати їжу, яка виглядає зіпсованою, неприємно пахне або має дивний вигляд. Якщо упаковка продукції роздута, то її слід або викинути, або повернути в магазин. Спори ботулізму виділяють газ, який і стає причиною здуття заводської упаковки.

В якому випадку можна запідозрити ботулізм в дитини?
Дуже часто найпершим симптом ботулізму стає запор. Далі можуть приєднатися й інші ознаки - вигинання спини, загальна млявість, утруднення в ковтанні, відсутність апетиту, виникнення проблем з диханням, сонливість, апатичність, болі в області живота і м'язів.

Якщо у вас виникла підозра на те, що в дитини розвивається ботулізм, ви повинні негайно звернутися до лікаря і розповісти йому про свої припущення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мед, ботулізм


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Фолікуліт: симптоми, причини та фактори ризику

Хвороби | 23:00, 20.11.2022

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з

Як підняти гемоглобін у домашніх умовах?

Хвороби | 10:00, 20.11.2022

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з твоїм гемоглобіном, аналіз крові. Його необхідно здавати кожній людині раз на півроку. Причому зага

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВ

Що робити, коли дитина часто хворіє?

Дитина | 08:00, 16.11.2022

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВІ на рік для дитини, яка відвідує дитячий колектив, — це нормально. Відповідно, діагноз "дитина, що

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Причини нічних судом у ногах

Здоров'я | 10:00, 15.11.2022

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено

Чи може закладеність грудної клітки спричинити втрату голосу у дитини?

Дитина | 23:00, 14.11.2022

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено та хрипко, а ви чуєте булькання та вологість у грудях, не зволікайте, викликайте педіатра.

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я т

COVID-19 впливає на подальше психічне здоров’я та благополуччя людей

Хвороби | 19:00, 12.11.2022

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я та зниженням задоволеності життям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: